Округлення в Excel: способи, формули для функції

– це робоча програма, включена в пакет Microsoft Office. Вона користується широким попитом, оскільки застосовується для різних математичних обчислень, складання діаграм, створення таблиць і т.п. Сьогоднішньої темою розмови є округлення числових значень в програмі з метою отримання або дробової частини, або точною. За допомогою даної функції будуть розглянуті відповіді на наступні питання:

  1. Якими способами можна округлити в Excel число?
  2. Яка формула використовується для активації функції?
  3. Як округлити в більшу або меншу сторону?

Різні способи округлення

Працюючи в Ексель з числовими даними, деколи потрібно результати обчислень округляти до необхідної кількості знаків після поділу. У програмі є така можливість. Розглянемо, як можна це зробити декількома способами:

  1. Округлення в клітці значення, але не числа. Такий метод не впливає на результат розрахунків, але істотно покращує сприйняття виведених значень в документі Excel. Для цього слід виділити необхідні комірки і скористатися командою в меню «Головна» – «Число», де і будуть представлені можливості зменшення / збільшення розрядності.
  2. Округлити можна також шляхом використання кнопки «Формат ячеек» з переходом на відповідний значок в поле «Кількість». Тут слід натиснути правою кнопкою мишки на пофарбовані клітини, після чого відкриється потрібне вікно. У меню можна буде вибрати кількість десяткових знаків, тобто кількість значень після коми. Сама процедура через форматування в Excel проводиться за звичайним математичного скорочення.
  3. Математичні функції також можуть допомогти в досягненні потрібного результату. Округлення таким способом здійснюється за допомогою використання команди «Формули» в поле «Бібліотека функцій», де і слід вибрати «Математичні».

Про останньому способі поговоримо докладніше.

Як використовувати формули?

http://www.youtube.com/watch?v=W3uCzMvAGCs

Формули в Ексель можна застосовувати при посиланнях на інші дані, тобто це більш масштабний спосіб. Розглянемо, як округлити на прикладі.

У відкритому документі створюємо потрібного розміру таблицю і заповнюємо її. Від клітини з цифрами, які потрібно правильно скоротити, клацаємо по порожній клітці, а потім курсор ставимо на рядку «FХ» і натискаємо на відповідний значок. У цьому рядку ставимо знак «=» і слово «ОКРУГЛ», після чого в круглих дужках ставимо адресу розташування потрібної осередку, наприклад В4, і через крапку з комою цифру, що позначає необхідну кількість знаків після коми, до яких потрібно округлити дані. Вийде приблизно так: = ОКРУГЛ (В4; ​​1). Активуємо формулу за допомогою натискання клавіші «Enter».

Якщо потрібно округлити до найближчого цілого значення, необхідно після крапки з комою ввести цифру 0, а до найближчого кратного 10 – ввести негативне число.

Можна ще використовувати вищезгадану формулу, щоб зробити скорочення до ближнього числа, яке кратно зазначеної цифрі. Для цього слід виділити і натиснути на клітку з 1-й формулою, після перетягнути невеликий квадрат, розташований в правому нижньому кутку, вниз. Таким чином можна скопіювати зазначеної формули в інші осередки.

Ссылка на основную публикацию