Охолоджуючі підставки для ноутбуків – як вибрати

Привіт друзі блогу!

Сьогодні актуальна тема для власників десктопів, а саме охолодження так як вони через пару років починають дуже сильно грітися.

Ноутбуки дозволяють працювати в будь-якому місці, не обмежуючись чотирма стінами кабінету. Але тривале сидіння з ними на дивані або в кріслі навряд чи можна назвати комфортною. Цю проблему легко вирішують підставки для ноутбуків.

Сьогодні у продажу можна знайти різні моделі підставок, які відрізняються своїм дизайном, функціоналом і матеріалом виготовлення.

Матеріал виготовлення охолоджуючої підставки

Від вибору матеріалу залежить вага підставки, а також ефективність відведення тепла від ноутбука.

Найдешевші підставки робляться з пластика. Він відрізняється невеликою вагою, тому таку підставку зручно носити разом з ноутбуком всюди. Однак пластик – крихкий матеріал. При падінні вироби на підлогу воно може тріснути. На пластиковій поверхні швидко з’являються подряпини. До того ж цей матеріал є хорошим теплоізолятором, тому можуть виникнути проблеми з відведенням тепла від корпусу.

Практичнішими виглядають підставки з металу. Зазвичай це алюмінієвий сплав – легкий і досить міцний. Металева підставка добре відводить тепло від ноутбука, розсіюючи його. Такі вироби дорожчі, хоча це компенсується їх довговічністю.

Дерево як матеріал підставки зацікавить тих, хто вважає за краще цікаві дизайнерські рішення. Але доведеться миритися з поганою теплопровідністю і громіздкістю вироби.

система охолодження

У дешевих підставках з метою поліпшення охолодження присутні вентиляційні зазори, отвори, щілини. Відведення тепла відбувається лише за рахунок природної вентиляції. Тому про помітне охолодному ефекті говорити не доводиться.

Конструкція більш просунутих підставок передбачає мінімум один охолоджуючий вентилятор, закріплений знизу. Харчування вентиляторів здійснюється від порту USB ноутбука. Ефективність охолодження можна помітити відразу. Корпус комп’ютера нагрівається при роботі набагато менше.

Крім вентиляторів деякі підставки оснащуються USB хабом, що дозволяє підключати до ноутбука більше аксесуарів: флешки, миша, клавіатуру, світлодіодний ліхтарик, а також можна зарядити свій смартфон. Цю опцію оцінять ті, чий лептоп мають не більше двох портів USB.

Хочеться відзначити, що охолоджуюча підставка не панацея, якщо ноутбук сильно нагрівається під час роботи. Якщо пристрій явно пригальмовує, іноді перезавантажуючись, потрібно перевірити його систему охолодження. Коли в ній накопичується багато пилу, її продуктивність сильно знижується. Підставка з вентиляторами буде охолоджувати корпус ноутбука, але його внутрішні компоненти – процес, чіпсети, відеокарта – будуть все одно перегріватися. А це може сильно скоротити їх термін служби. Якщо спостерігаєте явні ознаки перегріву ноутбука, то пора віднести його в сервіс для чищення.

І все ж кожному власникові ноутбука буде корисно купити охолоджуючу підставку. Нехай трохи, але вона все-таки допомагає знизити нагрів працюючого комп’ютера. Тим самим буде сприяти продовженню його безперебійної роботи.

До речі перейшовши за цим посиланням на сайт Аліекспресс можна купити відмінну охолоджуючу підставку 433 позитивних відкликання говорять багато про що.

Дивимося відео по темі:

Ссылка на основную публикацию