Огляд VK Live – додатки для відео трансляцій ВКонтакте

Зовсім недавно відома соціальна мережа ВКонтакте запустила власний сервіс, призначений для відеотрансляцій або стрімів (від англ. Stream – потік), тобто ведення онлайн відео звіту з будь-якої точки світу.

Якщо ви хочете дізнатися, що ж це за програма, як вона працює, для яких пристроїв доступна, для чого призначена і чим відрізняється від того ж Periscope – то давайте почнемо!

Що таке пряма відеотрансляція VK Live?

Онлайн відеотрансляції – це ще одна функція популярної соцмережі VKontakte. Погодьтеся, ідея до вподоби не нова, адже на даний момент ринок просто рясніє сервісами і доповненнями такого типу: Periscope, прямий ефір Instagram, OK Live (старої доброї соцмережі Однокласники) а з недавнього часу і Facebook Live Video Streaming – з точністю можна сказати, що вибір досить широкий.

У сучасному житті сам стрімінг тільки набирає обертів – цим і обумовлений настільки різноманітний ринок сервісів для відеотрансляцій. По суті, онлайн трансляція – це відеоповідомлення, яке ви записуєте і діліться їм в режимі реального часу.

Додатком VK Live може користуватися кожен в будь-який час і в будь-якому місці, попередньо встановивши його на свій телефон або планшет на базі iOS або Android.

Для чого потрібен VK Live?

Це питання виникає у багатьох користувачів, які стикаються з новинками і мудрованими впровадженнями соціальних мереж і розробників додатків.

Так ось, сервіс ВК Лайв дозволяє ділитися зі своїми кумирами, шанувальниками, та й просто друзями і знайомими моментами, розповідями про себе, емоціями і враженнями зі свого життя. У чому профіт, запитаєте ви? Додаток відрізняється від схожих тим, що сам стример може заробити грошей на відеотрансляції.

Будь-який відвідувач вашої трансляції може зробити вам подарунок, який відповідає певній кількості голосів. А голоси можна вивести, тобто – ось вам і весь секрет заробітку.

Завантажити VK Live для iOS

Як уже згадувалося вище, дане додаток доступний для скачування на ваш улюблений iPhone, iPad або iPod Touch з версією прошивки 8.0 або більш пізньої.

Завантажити сам додаток ви можете на офіційному сайті iTunes перейшовши.

Варто зауважити, що додаток регулярно оновлюється: виправляються дрібні недоробки і додаються нові функції.

VK Live для Android

Зовсім недавно додаток VK Live стало доступно і для користувачів Android пристроїв, версії 4,3 і вище.

можна на офіційному сайті Google Play.

Додаток VK Live для комп’ютера

Зовсім недавно, а саме 12 квітня 2017 року, (ПК). Тепер прямі трансляції доступні і з вашого комп’ютера або ноутбука у вигляді відеозаписів, які можна додати на сторінку або в співтовариство, поділитися з друзями на своїй стіні, відправити в особистому повідомленні або навіть вбудувати в якості елемента веб-сайту.

Прямі трансляції ВКонтакте виглядають і працюють як звичайні відеозапису: їх можна додати на сторінку або в співтовариство, відправити в особистому повідомленні, поділитися на стіні або вмонтувати на зовнішній сайт. Примітною особливістю стрімів також став той факт, що трансляції тепер відтворюються в стрічці актуальних новин з відключеним звуком за прикладом звичайних відеозаписів.

Тепер давайте перейдемо до того, як же записувати трансляції?

Як записати онлайн трансляцію VK Live?

Записуємо відеотрансляцію зі смартфона або планшета

Отже, ви завантажили і встановили сам додаток. При запуску нас зустрічає досить приємна і стильна картинка:

Далі вам необхідно буде увійти в додаток за допомогою свого облікового запису ВКонтакте.

Хотілося б відзначити, що за замовчуванням сервіс не пропонує прийняти угоду користувача, хоча ви можете з ним ознайомитися, натиснувши на відповідний напис:

Далі в автоматичному режимі ви потрапляєте на домашню вкладку, на якій відображаються всі активні і доступні трансляції на даний момент:

Цікавою особливістю цієї стрічки є те, що онлайн трансляція, яка потрапляє в центр екрану, «оживає», тобто починає відтворюватися – що швидко дає зрозуміти характер і тип стріму.

На вкладці, позначеної зірочкою, відображається рейтинг користувачів – перелік найпопулярніших стримеров з кількістю їх трансляцій:

Також однією із службових вкладок є розділ «Передплати», в якому буде відображатися вся і трансляції користувачів і спільнот, на які ви підписалися:

Важливим розділом є вкладка «Ваш профіль», де можна подивитися статистику трансляцій, передплатників, підписок, користувачів, які зробили вам подарунок, а також інформацію про доходи та поточний баланс:

І, нарешті, головна вкладка, заради якої ми всі тут зібралися – це яскраво-малинова кнопка онлайн трансляції. При натисканні на неї вам запропонує виконати обов’язкові дії, без яких відеотрансляція неможлива, а саме:

 • включити камеру;
 • включити мікрофон;
 • включити місце розташування.

До слова, при організації другий трансляції виявилося, що геопозіцію можна і зовсім відключити:

Цей момент здався нам дуже дивним, але цілком можливо, що це просто недопрацювання творців.

Для початку необхідно ввести назву трансляції, включити або відключити коментарі, а також є можливість зробити трансляцію закритою – виключно для друзів. Після всіх проведених маніпуляцій необхідно натиснути яскраву кнопку «Почати трансляцію» і на екрані з’явиться зворотний відлік, по закінченню якого ви в ефірі!

Під час трансляції глядачі можуть висловлювати свої емоції за допомогою коментарів, сердечок, а також стікерів.

Для завершення трансляції необхідно натиснути білий хрестик в правому верхньому куті дисплея пристрою.

Записуємо трансляцію з комп’ютера або ноутбука

А тепер давайте перейдемо до того, як же записати відеотрансляцію з вашого персонального комп’ютера.

Для цього необхідно перейти на повну версію сайту (на vk.com, а не m.vk.com) і зайти в відеозапису. Вас зустріне сторінка такого типу:

При натисканні на кнопку «Трансляції» користувача зустрічає запис, що свідчить про те, що сервіс прямих трансляцій з комп’ютера знаходиться в режимі бета-тестування. Розробники настійно рекомендують ознайомитися з документацією і провести попередній тест сервісу:

Дане повідомлення з’являється лише один раз і при повторному натисканні на запис «Трансляції» користувачеві відображається вікно такого змісту:

Як виявилося, запустити відеотрансляцію з ПК не так вже й просто. Давайте розберемо по порядку:

 1. Необхідно натиснути на запис «Трансляції» і ввести дані і параметри стріму. До них відносяться:
  • обкладинка трансляції. Можна завантажити будь-яке зображення, яке буде привертати увагу і характеризувати основну спрямованість відео;
  • назва трансляції;
  • короткий опис;
  • категорія трансляції – вибір тематик досить широкий: від комп’ютерних ігор до моди;
  • вибір аудиторії перегляду і коментування вашої трансляції – можна вибрати всіх користувачів, виключно користувачів, які знаходяться у вас в друзях і т.п .;
  • вибір місця, де з’явиться трансляція – на вашій сторінці або в співтоваристві, в якому ви є адміністратором.
 2. За натисканні на кнопку «Зберегти» користувачеві відобразиться вікно такого змісту:
 3. Далі необхідно скопіювати URL і KEY в відеокодер. А це означає, що якщо ви хочете створити онлайн-трансляцію з комп’ютера, то вам необхідно встановити сам відеокодер – спеціальну комп’ютерну програму, яка дозволить передавати дані в потоці (а саме запис з веб-камери, звук з мікрофона і т.п.) в соціальну мережу Вконтакте. Розробники настійно рекомендують при здійсненні будь-яких змін проводити пробний ефір, щоб переконатися, що зображення і звук працюють і передаються коректно.
  Який же відеокодер вибрати? Самі розробники VKontakte на даний момент радять відеокодер «Open Broadcaster Software (OBS)», який доступний для комп’ютерів на Windows, Mac або Linux. з офіційного сайту.
  Цікавим є той факт, що на сторінці по присутній ще один варіант, який, на жаль, поки не доступний – відеокодер «XSplit»:
 4. Установка самого відеокодера відбувається за стандартною схемою. Слід зазначити, що для користувачів Windows програма зажадає встановити пакет засобів розробки «DirectX» (якщо він ще не встановлений), що явно не прискорює процес запуску онлайн-трансляції з вашого комп’ютера.
 5. Після установки відеокодера вам необхідно відкрити програму і зробити ряд налаштувань:
 6. Що ж, почнемо. Для настройки відеокодера виберіть «Файл» – «Налаштування» в горизонтальному верхньому меню:
 7. Відкриваємо розділ «Мовлення». В поле «Тип мовлення» вибираємо «Призначений для користувача сервер мовлення»:
 8. Копіюємо URL і Key створеної вами трансляції та вставляємо в відповідні поля програми. Для цього повертаємося у вікно трансляції VKontakte і натискаємо на відповідну напис «URL і Key» в правому бічному меню.
  При натисканні має відкритися вікно з параметрами трансляції. Знаходимо відповідні поля і копіюємо дані:
 9. Вставляємо в відповідні поля «URL» і «Ключ потоку» відеокодера і тиснемо «ОК»:
 10. Далі переходимо на вкладку «Висновок» і задаємо бітрейт відео в поле «Відео бітрейт» відповідно до обраного якістю трансляції:
  дозвіл відео бітрейт відео
  1280 × 720 (30 кадрів в секунду) 1 500-4 000
  1280 × 720 (60 кадрів в секунду) 2 250-6 000
  1920 × 1080 (30 кадрів в секунду) 3 000-6 000
  1920 × 1080 (60 кадрів в секунду) 4 500-9 000
 11. В поле «Кодувальник» виберіть пункт «Програмний (x264)». Потім необхідно встановити бітрейт звуку на значення «128» в поле «Аудіо бітрейт». Таже потрібно включити додаткові налаштування кодувальника і перевірити, що в поле «Початкові параметри кодувальника» вибрано «veryfast». Після всіх маніпуляцій натискаємо «ОК»:
 12. Переходимо до налаштування аудіо. Для цього заходимо в однойменний розділ «Аудіо», в поле «Частота дискретизації» потрібно вибрати значення «44.1khz».
  В поле «Desktop Аудіопристрій» необхідно встановити значення відповідного пристрою відтворення звуку (при цьому, якщо на комп’ютері або ноутбуці всього одне звуковий пристрій, то залиште значення “За замовчуванням”).
  В поле «Mic / Auxiliary Аудіопристрій» вибираємо потрібний мікрофон (за аналогією, якщо на комп’ютері є одне диктофон, то залишаємо «За замовчуванням»).
  Зберігаємо все кнопкою «ОК»:
 13. Тепер переходимо в розділ «Відео» і встановлюємо базовий дозвіл, яке відповідає вирішенню вашого монітора.
  Далі встановлюємо вихідну (масштабувати) дозвіл – це дозвіл потоку, який буде відправлений на сервера ВКонтакте. Увага: якщо ви поставите це значення нижче, ніж базове, то це зменшить витрату трафіку і використання процесора.
  В поле «Фільтр масштабування» потрібно вибрати значення «Бікубічеський (чітке масштабування, 16 вибірок)», а в поле «Загальні величини FPS» необхідно задати необхідну частоту кадрів – 30 або 60.
  Завершуємо процес налаштування натисканням кнопки «ОК»:
 14. Останніми штрихами є створення сцени і джерела, без яких відтворення, відео надавати пріоритет можливим.
  Для створення сцени необхідно натиснути значок плюса «+» у відповідному блоці «Сцени» вікна відеокодера (нижній лівий кут): Після цього створюємо джерело. Для цього необхідно натиснути значок плюса «+» у відповідному блоці «Джерела» вікна відеокодера (1). Для трансляції з веб-камери потрібно вибрати пункт «Пристрій захоплення відео» і натиснути «ОК» (2):
 15. Якщо все налаштовано вірно, то ви побачите відповідне зображення з веб-камери:
 16. Залишилося натиснути у вікні відеокодера кнопку «Запустити трансляцію» і якщо все налаштовано вірно, потік почне грати у відповідному вікна трансляції на сайті VKontakte:

Як підсумок настройки онлайн-трансляцій з комп’ютера хочемо відзначити, що сам процес досить трудомісткий і займає багато часу. У цьому плані набагато легше запустити трансляцію з мобільного пристрою. Але ми чудово розуміємо, що в деяких ситуаціях без трансляції з комп’ютера не обійтися.

Щиро сподіваємося, що наші рекомендації виявилися вам корисні і у вас вийшло налаштувати стрім VK Live з комп’ютера!

Як дивитися онлайн трансляції VK Live?

Ви можете не тільки створювати свої стрім, а й дивитися відеотрансляції інших користувачів. Для того, щоб не пропускати онлайн-відео ваших кумирів, друзів або цікавих спільнот, ви можете підписатися на їх стрім. За замовчуванням ви підписані на все трансляції своїх друзів і груп, в які вступили.

При виборі трансляції ви можете відфільтрувати спрямованість пропонованих стрімів по геоположенію, статевої приналежності і тематиці:

 • всі трансляції;
 • з вашого міста;
 • тільки юнаки;
 • тільки дівчата;
 • комп’ютерні ігри;
 • ТВ і радіо.

На жаль, поки що присутні тільки такі фільтри. Як можна бачити на скріншоті, зараз є всього лише два варіанти фільтрів по тематиці: «Комп’ютерні ігри» і «ТВ і радіо». Цілком можливо, що творці планують поповнювати даний функціонал і іншими параметрами.

висновок

В даній статті було розглянуто додаток VK Live, яке дозволяє вести онлайн-трансляції в режимі реального часу. Даний сервіс пропонує щось нове, ніж його аналоги, а саме можливість заробити на своїй популярності або здібностях допомогою подарунків, які відправляють глядачі своїм стримера.

Додаток має версії для пристроїв на базі iOS і Android, а також для комп’ютерів або ноутбуків. Відзначимо, що настройка відеотрансляцій з ПК поки що залишається досить громіздкою і складною для новачків, але хто знає? Можливо, вже завтра вийде оновлена ​​версія VK Live для комп’ютера і конфігурація стане набагато простіше.

Розробники VK Live активно працюють над додатковими оновленнями і змінами, а мобільні додатки для смартфонів і планшетів активно оновлюються: виправляються старі недоробки і додаються нові функції.

Також пропонуємо вам подивитися відеоогляд програми:

Ми сподіваємося, що дана стаття допомогла вам розібратися в принципах роботи, призначення і основні функції цього сервісу. Будемо раді прочитати ваші коментарі і з задоволенням відповімо на виниклі питання!

Будь ласка, розкажіть про нашу статті своїм друзям в соціальних мережах. Дякуємо!

Ссылка на основную публикацию