Огляд веб-браузера Pale Moon

Pale Moon – досить відомий веб-оглядач, схожий на стару версію браузера Мазило. Програма зроблена на базі ФОРКОМ движка Gecko – Goanna і зберегла впізнавані параметри і інтерфейс.

Огляд Pale Moon

Не так давно браузер був відділений від Firefox і практично не змінив свій зовнішній вигляд. Давайте розглянемо докладніше, якими можливостями володіє Pale Moon.

Стартова сторінка

При запуску браузера ви можете помітити, що головна вкладка порожня. Але веб-оглядач має функціональну стартову сторінку. На ній ви можете знайти каталоги, в яких знаходяться найпопулярніші ресурси. Наприклад, соцмережі, електронні пошти, розважальні портали і так далі. Ознайомитися з повним списком ви зможете, перегорнувши сторінку до кінця.

Оптимальна настройка для слабких пристроїв

Цей браузер ідеально підійде для застарілих пристроїв. Основна його відмінність від Файрфокс в тому, що він не висуває високих вимог до ПК, і за рахунок цього прекрасно працює на комп’ютерах зі слабкою продуктивністю. У свою чергу Firefox на багато просунувся вперед і підвищив вимоги до ресурсів машини через розширилися в рази можливостей.

Pale Moon досі залишився на версії 28, в той час як версія Мазілу вже перевищила 60. Завдяки використанню старих технологій і досить простому інтерфейсу веб-оглядач швидко працює навіть на слабких комп’ютерах.

Розглянутий браузер створювався як більш оптимізована версія Файрфокс. Так як Гоана все далі відходить від Гекко, змінюється основний принцип роботи, і браузер стає більш оптимізованим. Це видно по тому, що веб-оглядач підтримує велику кількість сучасних процесорів, в ньому оптимізована робота з кешем і відсутні безліч невикористовуваних компонентів.

Сучасні версії систем

Цей браузер, на відміну від Файрфокс, не є кросплатформним. Нова версія Pale Moon вже не підтримує Віндовс XP. Але користувачі, у яких до сих пір встановлена ​​ця ОС, можуть завантажити собі старішу версію веб-браузера. Саме для того щоб оптимізувати роботу Pale Moon, був виконаний відмова від старої системи.

NPAPI

Багато розробники браузерів відмовилися від використання NPAPI в своїх продуктах. В Pale Moon все ще підтримуються цей програмний інтерфейс, тому ви без проблем зможете використовувати цей веб-оглядач для запуску плагінів, які створені на основі NPAPI.

Синхронізація інформації

Практично всі сучасні браузери мають своє власне хмарне сховище. На них залишаються під захистом всі облікові записи користувачів. Завдяки цьому вам не доведеться кожного разу вводити паролі, заново шукати важливі сторінки в інтернеті, заповнювати всі форми вручну і зберігати вже задані параметри. Пройшовши авторизацію в «Pale Moon Sync», ви зможете зайти в будь-яку іншу версію Pale Moon.

Інструменти браузера

У веб-браузері передбачено безліч різних функцій, завдяки яким користувачі можуть перевіряти і покращувати код. Розібратися в принципах роботи наявних інструментів зможе навіть недосвідчений користувач. Зайшовши на офіційний сайт Файрфокс, ви зможете почитати російськомовну інструкцію про роботу з браузером.

режим Інкогніто

Багато веб-оглядачі мають приватний режим. Завдяки йому всі ваші дії в інтернеті не запам’ятовуються. Але це не стосується збережених файлів і закладок. Браузер Pale Moon не став винятком, і він теж має такий режим.

теми оформлення

У браузері встановлена ​​стандартна тема, але вона виглядає досить просто. Змінити її можна встановивши іншу тему оформлення. Завантажити доповнення з Файрфокс на Pale Moon не вийде, так як останній не підтримує його аддони. Завантажувати їх доведеться з офіційного сайту веб-оглядача.

Читайте також: Навіщо використовувати браузер Pale Moon російською – інструкція Браузер Комета – де скачати безкоштовно, особливості Як зробити інтернет експлорер браузером за замовчуванням Слабкий комп’ютер – який браузер краще вибрати?

Тим для оформлення браузера дуже багато. Кожен користувач може підібрати собі відповідну опцію в будь-якій кольоровій гамі. Установка здійснюється аналогічно Файрфокс.

Робота з розширеннями

Як і у випадку з темами, для установки будь-якого розширення буде потрібно скористатися офіційним сайтом розробника веб-оглядача. Тут ви зможете знайти
блокувальник реклами, нічний режим, управління закладками і так далі. Цей список значно менше, ніж в файрфокс, але все необхідне присутнє.

Вибір плагіна для пошуку

На панелі управління браузером в правому верхньому куті ви зможете побачити пошуковий рядок, в якій можна вибрати будь-який інший пошуковик. Ця функція дуже зручна, так як немає необхідності в переході на головну сторінку для введення запиту. Використовувати можна не тільки загальні пошукові системи, а й цілеспрямовані, наприклад, Гугл Плей.

Якщо передбачених за замовчуванням пошукових роботів мало, ви можете завантажити додаткові пошукові системи з офіційного ресурсу розробника. Перемикатися між пошуковими системами можна самостійно.

Функція розширеного відображення переліку вкладок

Чи не кожен браузер має функцію розширеного показу вкладок. В Pale Moon передбачена опція «Список всіх вкладок», за допомогою якої можна відкрити перелік іконок збережених ресурсів, після чого знайти потрібний сайт через пошукове поле.

Наявність безпечного режиму

Нерідко у користувачів при роботі з браузером виникають різні помилки. В Pale Moon передбачена можливість відкрити веб-оглядач в безпечному режимі, що автоматично відключить всі встановлені користувачем теми і доповнення, і поверне настройки в початковий стан.

Існує і більш альтернативний варіант. Ви можете самостійно змінити певні параметри, щоб усунути несправність:

  • Вимкнути теми, розширення, плагіни і аддони;
  • Виконати відкат налаштувань інструментів управління;
  • Стерти всі закладки, крім резервних;
  • Відкотити параметри до заводських;
  • Відновити пошуковики до стандартних.

Щоб виконати будь-яку з цих маніпуляцій, досить поставити прапорець навпроти певного пункту, і клікнути на напис «Make Changes …».

переваги

Браузер має легкий інтерфейс і забезпечує безперебійну швидку роботу, при цьому споживаючи незначну кількість оперативної пам’яті. Веб-оглядач сумісний практично з усіма веб-сайтами, і має неймовірну кількість параметрів, за допомогою яких можна оптимізувати браузер. Pale Moon не відмовився від підтримки NPAPI, а також має спеціальний режим «Safe Mode», який дозволяє відновити його функціональність.

Мінуси Pale Moon

Основним мінусом веб-оглядача є відсутність російськомовного інтерфейсу. Також браузер не підтримує аддони Файрфокс і операційну систему Віндовс XP. Іноді можуть виникнути проблеми з відкриттям відеозаписів.

Незважаючи на всі переваги веб-оглядача, його не можна віднести до списку браузерів масового використання. Працюють з Pale Moon в основному користувачі, які мають слабкі стаціонарні ПК або ноутбуки, а також ті, кому потрібна підтримка NPAPI. У браузері відсутні багато функцій, які необхідні середньостатистичному користувачеві.

Як уже згадувалося раніше, в браузері не передбачений російськомовний переклад. Але користувачі, які не хочуть працювати в Pale Moon англійською мовою, можуть завантажити спеціальний пакет-перекладач на офіційному ресурсі розробника і інсталювати його, скориставшись наявної на сторінці інструкцією.

Ссылка на основную публикацию