Огляд програми CCleaner – як почистити і оптимізувати систему

CCleaner Free CCleaner Professional CCleaner Business Edition

Серед усього різноманіття програмного забезпечення для очищення і оптимізації системи Windows, складно знайти дійсно якісні і вселяють довіру проекти. Складно, але можна. Вже згадана нами програма CCleaner безсумнівно належить саме до такої категорії – найбільш високоякісних і надійних рішень для оптимізації роботи системи.

Про CCleaner

Пропонуємо Вам ознайомитися і з іншими статтями по CCleaner на нашому сайті:

На просторах інтернету, при бажанні, можна виявити просто зашкалює кількість різних чистильників системи, оптимізаторів реєстру та інших «твикеров». Однак, далеко не всі ці програми здатні виконувати свою роботу дійсно якісно і безпечно, а багато хто й зовсім є замаскованими троянами.

Після недбалої очищення системи подібними додатками, найчастіше перестають запускатися потрібні програми та ігри, назавжди втрачаються важливі дані, та й сама система Windows може почати гальмувати ще гірше, ніж раніше.

Платні ж програми від іменитих розробників найчастіше оцінюються творцями надмірно дорого, іноді можна порівняти з вартістю самої системи Windows, а trial-версії серйозно обмежені по функціональності і терміну використання.

Все це, однак, не означає, що про очищення і оптимізації системи за допомогою безкоштовних програм можна забути. Компанія вже багато років створює і планомірно покращує програму CCleaner – один з найпопулярніших «оптимізаторів» системи в світі. Так само як і інші популярні рішення, CCleaner існує в двох редакціях – безкоштовною і, але, на відміну від інших програм, безкоштовна версія CCleaner є повнофункціональної і не обмеженої за часом використання. У чому тоді сенс існування платної версії? Для власників CCleaner Pro передбачена персональна підтримка а в самій програмі додано кілька додаткових опцій, не надто популярних серед більшості користувачів ПК.

Разработчкі програми CCleaner, компанія Piriform, має в своєму активі сертифікат ліцензованого партнера Microsoft. Таким чином, всі програми створюються Piriform офіційно схвалені розробником операційної системи Windows і не можуть заподіяти ніякої шкоди вашій системі.

можливості CCleaner

C допомогою CCleaner можна проводити ефективну і безпечну очистку реєстру, видаляти тимчасові файли, неабияку кількість яких з часом накопичується в будь-якій системі, редагувати список автозавантаження і деінсталювати непотрібні програми, даремно захаращують жорсткий диск і реєстр.

Інтерфейс програми досить простий і зручний – всі необхідні дії для оптимізації системи можна зробити всього парою кліків:

Очищення системи за допомогою програми CCleaner для Windows 7.

За рахунок інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу CCleaner, повноцінно використовувати програму зможуть навіть самі недосвідчені і починаючі користувачі ПК. Всі основні параметри інтелектуального сканера налаштовані на мінімальний вплив на систему в процесі очищення, що дозволяє почати використання програми не вдаючись в технічні подробиці і не побоюючись що-небудь напартачив. Інтерфейс програми повністю і вельми якісно переведений на російську мову.

установка CCleaner

C недавніх пір, на, користувачам пропонується вибрати одну з трьох версій програми. Перша, безкоштовна версія – це «класичний» CCleaner, що володіє всім необхідним функціоналом для підтримки операційної системи «в тонусі». Друга версія, CCleaner Professional (раніше називалася CCleaner Home), обійдеться користувачеві в 24 $ і вигідно відрізняється наявністю оперативної підтримки з боку розробника – власник сміливо може звертатися в офіційну службу підтримки в разі виникнення проблем і питань. Купити професійну версію можна на розробника.

Версія призначена для корпоративних користувачів, і так само включає персональну преміальну підтримку клієнтів.

Для завантаження CCleaner з сайту розробника натисніть на лінк Download from Piriform на. Ви так само можете безкоштовно завантажити CCleaner і з нашого сервера.

Установка CCleaner не повинна викликати проблем навіть у недосвідчених користувачів. Якщо у вас не виникає складнощів з інсталяцією інших додатків, можете сміливо пропустити цей розділ.

На першому кроці виберіть мову інсталятора:

У нових вікнах натисніть послідовно кнопки «Далі» і «Приймаю». У вікні «Параметри установки» я рекомендую зняти позначки навпроти пунктів «Додати в пункт меню Кошики« Запустити CCleaner … »і« Відкрити CCleaner … ». Після цього натисніть кнопку «Встановити»:

очищення системи

Очищення системи від засмічують її тимчасових файлів, безсумнівно, можна визнати найбільш важливою функцією програми CCleaner. Завдяки наявності великої кількості налаштувань доступних для цієї опції, користувач завжди має можливість задати необхідні параметри сканування для кожного підтримуваного додатки і пошуку по системних файлів.


Після видалення великої кількості тимчасових файлів з жорсткого диска, настійно рекомендуємо провести його дефрагментацію, щоб запобігти ситуації, коли система почне записувати в звільнилися невеликі сектори нову інформацію, створюючи сильну фрагментацію нових файлів. Про правильну дефрагментації читайте в нашій статті Очищення і дефрагментація жорсткого диска.

очищення реєстру

Грунтуючись на багаторічному досвіді використання CCleaner, можемо сміливо стверджувати – очищення реєстру за допомогою CCleaner справді не доставить жодних проблем. Розробники програми передбачили вкрай дбайливий алгоритм аналізу реєстру, який не впливає на ніяких критично важливих значень і виключає можливість помилкового видалення актуальних параметрів.

Очищення системного реєстру проводиться з вкладки з лаконічною назвою «Реєстр». Встановлені за замовчуванням параметри можна не змінювати. Однак, якщо ви робите цю процедуру в перший раз, рекомендую зберегти резервну копію реєстру, коли програма запропонує зробити це.

Виправлення помилок реєстру за допомогою програми CCleaner

контроль автозавантаження

Думаємо, ні для кого не секрет, що підтримка ідеального порядку в списку автозавантаження – запорука максимальної продуктивності системи. Програма CCleaner дозволяє контролювати наповнення списку і оперативно видаляти з нього не прошені гостей. Детальний опис цієї функції дано в статті Оптимізація списку автозавантаження, до якої ми вас і відсилаємо, щоб не повторюватися тут.

Знайти необхідну опцію можна в розділі «Сервіс», вкладка «Автозавантаження».

параметри конфіденційності

В останніх версіях CCleaner функціональність програми була значно розширена, за рахунок нової можливості – «безповоротне стирання даних».

При звичайному видаленні файлу з комп’ютера йому присвоюється статус «видалений», що робить його невидимим для користувача, але фізично файл з жорсткого диска не стирається – зайняте ним місце система вважає вільним і надалі використовує для запису нових файлів. Завдяки цьому, зловмисник без проблем зможе відновити вилучені раніше файли, якщо вони ще не були перезаписані новими.

Скориставшись опцією «безповоротне видалення» користувач повністю захищає себе від такого повороту подій. Залежно від важливості файлів, що видаляються можна вибирати різні методи перезапису:

  • Проста перезапис (1 прохід)
  • DOD 5220.22-M (3 проходу)
  • NSA (7 проходів)
  • Гутманн (35 циклів)

Цикли багаторазового перезапису доцільно використовувати при видаленні вкрай важливою, конфіденційної інформації. Для повсякденного використання рекомендуємо вибирати між першими двома методами. Налаштувати цю опцію можна в розділі «Налаштування», підрозділ «Основні параметри функціонування CCleaner». Більш докладні відомості про різні методи знищення інформації можна почерпнути зі статті на Вікіпедії.

В останніх версіях CCleaner також була покращена робота в середовищі Windows 7, додана підтримка Windows Server 2008 R2, оптимізована робота з 64-бітовими версіями Windows, додана підтримка AVG Antivirus 9.0 і виправлені різні помилки.

висновки

програма CCleaner приємно дивує не тільки своїми широкими функціональними можливостями. В плюс розробникам можна зарахувати і швидку роботу додатка, як на сучасних ПК, так і на досить древніх системах. Що важливо – швидкість роботи програми не позначається на якості виконання покладених на неї завдань.

Ми рекомендуємо CCleaner всім, хто бажає підтримувати високу продуктивність своєї системи в перебігу всього часу експлуатації комп’ютера. Якщо комп’ютер довго завантажує робочий стіл, повільно відкриває програму і гальмує при виконанні простих операцій – регулярне очищення і оптимізація системи за допомогою CCleaner

розширену версію CCleaner Professional на офіційному сайті.

Ссылка на основную публикацию