Огляд популярних Web серверів

Кожен день в Інтернеті з’являється все більше і більше сайтів і все більше людей хочуть навчитися їх створювати, хочуть стати хорошими web майстрами, але при цьому забувають один маленький аспект – це вміння обслуговувати і конфігурувати web сервер. Тому я вирішив присвятити цілу лінійку статей присвячених web серверів. Сьогодні ми розглянемо найпопулярніші веб-сервера на поточний момент.

Як я вже сказав, процес створення сайту – це не лише написання HTML сторінки, як багато хто думає :), це цілий комплекс заходів, який вимагає досить великого обсягу знань в web напрямку, наприклад, можете прочитати статтю «Як стати вебмайстром і що для цього потрібно знати? »і Ви, напевно, зрозумієте, що знання HTML нічого ще не дає.

Популярні web сервера

Ну, вистачить вступу, перейдемо до теми нашої статті. І почнемо з того, що ми просто перелічимо найпопулярніші WEB-сервера, а сьогодні ними є:

 • Apache – приблизно 55-60% всіх сайтів в Інтернеті (це найпопулярніший webсервер в світі!);
 • Microsoft-IIS – приблизно 12-14% всіх сайтів в Інтернеті;
 • Nginx – приблизно 10-12% всіх сайтів в Інтернеті.

Іншу частку займають, як Ви розумієте, менш популярні web сервера, такі як:

 • Lighttpd;
 • Gws;
 • Resin;
 • та інші.

Сьогодні ми проведемо огляд 3 найпопулярніших web серверів і почнемо, звичайно ж, з самого популярного це – Apache!

Огляд веб сервера Apache

Apache – це безкоштовний, багатоплатформовий web сервер, він підтримує такі операційні системи: Microsoft Windows, Linux, BSD, Mac OS, Novell NetWare, BeOS.

Даний веб сервер відрізняється своєю гнучкістю в конфігурацію і розширюваністю, тобто до нього можна підключати зовнішні модулі. На даному web сервері можна розробляти сайти на таких мовах програмування як:

 • PHP;
 • Python;
 • Ruby;
 • Perl;
 • ASP;
 • Tcl.

А найголовніше, що підключити ці мови досить просто, всього лише потрібно прописати в файлі конфігурації httpd.conf підключення потрібних модулів, наприклад, PHP підключається наступним чином:

# Підключення для apache версії 2.2, підключаємо модуль
LoadModule php5_module “C: \ Program Files \ PHP \ php5apache2_2.dll”
# Додаємо тип файлів для обробника
AddType application / x-httpd-php .php
# Вказуємо директорію з php.ini
PHPIniDir “C: \ Program Files \ PHP \”

Це ми підключили php до apache версії 2.2, так, до речі, якщо мова зайшла про версійності, давайте поговоримо і про це.

На сьогоднішній день останньою версією Apache є 2.4, але как не странно ця версія поки не є найпопулярнішою. В Інтернеті широкого поширення набули дві версії Apache – це версія 1.3 і версія 2.2. Нехай версія 1.3 вже морально застаріла, але їй все одно не перестають користуватися. Особливо кардинальних відмінностей між цими версіями немає, хоча в версії 2.2 змінилося розташування деяких файлів, файл httpd.conf розбився на кілька частин і трохи змінилася структура папок, що може спочатку утруднити перехід з версії 1.3 на 2.2.

Найголовніше, що мені подобається в Apache – це досить багато нормальної документації що, звичайно ж, дозволяє спростити освоєння даного сервера. Наприклад, у Apache є офіційний сайт – www.apache.org де, до речі, Ви можете завантажити будь-яку версію Apache для будь-якої операційної системи. У новачків завжди виникають питання, де можна скачати той чи інший дистрибутив (раджу качати тільки з офіційного сайту), наприклад, ось на цій сторінці Ви можете скачати дистрибутив для Windows (наприклад, версію 2.2.22 у вигляді msi пакета, відповідно вибирайте потрібне розширення).

Однією з головних особливостей в Apache є те, що розробник сайту, наприклад, Ви, розмістивши свій сайт на хостингу, можете управляти та змінювати параметри даного сервера, без його перезавантаження і без шкоди для інших сайтів, які розташовуються на цьому сервері, це робиться з допомогою файлу .htaccess.

Поки про Apache все, переходимо до наступного за популярністю Web сервера.

Огляд web сервера IIS

IIS

Ссылка на основную публикацию