Огляд і установка PostgreSQL 9.5 на Windows 7

Зараз ми з Вами розглянемо процес установки нової версії СУБД PostgreSQL 9.5 на операційну систему Windows 7, а також дізнаємося, що нового з’явилося в цій версії і де її можна скачати.

07.01.2016 року вийшла нова версія СУБД PostgreSQL, а саме PostgreSQL 9.5, але перш ніж приступати до розгляду нових можливостей пропоную згадати, що взагалі таке PostgreSQL, а потім вже перейти до установки і огляду нової версії.

Що таке PostgreSQL?

PostgreSQL – це безкоштовна і популярна у всьому світі об’єктно-реляційна система управління базами даних (СКБД). PostgreSQL реалізована для багатьох операційних систем, наприклад, таких як: Linux, Solaris, Windows. У ній використовується процедурне розширення мови SQL PL / pgSQL.

Що нового в PostgreSQL 9.5?

У даній версії з’явилося досить багато нових можливостей, які будуть дуже корисні для розробників, ось деякі з них:

  • INSERT, ON CONFLICT UPDATE (UPSERT) – дана можливість дозволяє обробити ситуацію, коли здійснити додавання даних через INSERT можна, наприклад, через порушення унікальності або неприпустимість значення в одному з полів. Іншими словами, замість того щоб видавати помилку можна просто пропустити виконання оператора, тобто нічого не робити або змінити пов’язані з ключовим полем дані, тобто в разі, коли запис вже існує, замість INSERT виконати UPDATE;
  • ROLLUP, CUBE і GROUPING SETS – ці оператори розширюють можливості GROUP BY, а саме дозволяють формувати звіти, тобто писати запити, в яких можна додавати рядки з проміжним і загальним підсумком, а також об’єднувати результати декількох угрупувань в один набір даних. У Microsoft SQL Server аналогічні оператори існують вже досить давно, і ми з Вами їх детально розглядали ось в цьому матеріалі;
  • Row-Level Security (RLS) – це так звана «Політика безпеки на рівні рядків“Тобто тепер можна обмежувати доступ до даних в таблиці;
  • BRIN-індекси – це новий тип індексів, який призначений для обробки дуже великих таблиць, в яких певні стовпці природним чином відсортовані;
  • прискорена сортування – в PostgreSQL 9.5 при сортуванні тепер використовується так званий алгоритм «скорочених ключів», Який дозволяє в кілька разів швидше сортувати текстові дані і дані типу NUMERIC.

Більш докладно про всі нововведення в PostgreSQL 9.5 можете подивитися на сторінці в «PostgreSQL Wiki” ось вона .

Де скачати PostgreSQL 9.5 для Windows 7?

Завантажити PostgreSQL 9.5 можна зі сторінки завантаження офіційного сайту ось тут –

Після того як Ви перейшли на сторінку необхідно натиснути «Download»

Потім Вас перенаправляють на сторінку вибору версії PostgreSQL, в нашому випадку ми в розділі «Version 9.5.0»Вибираємо«Win x86-32»Для 32 розрядної Windows або«Win x86-64»Для 64 розрядної. У мене 32 біт Windows 7, тому я і клацаю по кнопці «Win x86-32».

В результаті завантажиться файл postgresql-9.5.0-1-windows.exe, який ми і будемо використовувати для установки PostgreSQL.

Установка PostgreSQL 9.5 на Windows 7

Отже, давайте перейдемо до установки PostgreSQL 9.5, ми, до речі, з Вами раніше вже розглядали установку PostgreSQL, наприклад, для початківців я показував, як можна встановити PostgreSQL на Linux OpenSUSE 13.2, а в матеріалі «Установка PostgreSQL 9.4 на CentOS 7.1» ми розбирали , як можна реалізувати так званий сервер СУБД з використанням PostgreSQL і операційної системи Linux на прикладі дистрибутива CentOS 7.1. Установку PostgreSQL на операційну систему Windows ми не розглядали, тому сьогодні ми і будемо встановлювати PostgreSQL 9.5 на Windows 7.

Крок 1

Запускаємо скачав файл (postgresql-9.5.0-1-windows.exe). В результаті запуститься програма установки і перше вікно це вікно «привітання», Тиснемо«Next».

крок 2

У наступному вікні ми вказуємо каталог, в який необхідно встановити PostgreSQL, я залишу за замовчуванням (тобто на диск C), Тиснемо «Next».

крок 3

Далі вказуємо каталог, в якому за замовчуванням будуть розташовуватися файли баз даних. Іншими словами тут при установці Ви можете змінити директорію для зберігання файлів баз даних, це може знадобитися в тих випадках, коли кількість баз даних буде велике або їх розмір, тобто обсяг буде значним, як Ви розумієте в цих випадках краще вказати окремий диск достатнього обсягу. У моєму випадку це тестова установка, тому я залишу за замовчуванням, тиснемо «Next».

крок 4

Потім придумуємо, вводимо і запам’ятовуємо пароль для користувача postgres (необхідно вводити один і той же пароль в два поля, для підтвердження), Саме цей користувач є свого роду «суперкористувачем“Тобто головним адміністратором, тиснемо «Next».

крок 5

Далі вказуємо порт, на якому буде працювати наш екземпляр PostgreSQL, я знову залишу за замовчуванням, тобто 5432, тиснемо «Next».

крок 6

Потім вказуємо Locale (даний параметр визначає кодування даних в базі), Якщо залишити за замовчуванням, то кодування даних в базах даних буде UTF-8, але якщо Вам необхідно щоб кодування була інша допустимо Windows-1251, то необхідно вибрати «Russia, Russia», Я залишу за замовчуванням, тобто «Default locale», Тиснемо«Next».

крок 7

Все готово для установки, тиснемо «Next».

Установка почалася, процес триватиме буквально пару хвилин.

крок 8

Установка буде завершена і на останньому вікні нам запропонують запустити інструмент (Stack Builder) Для установки додаткових компонентів PostgreSQL, якщо Ви не хочете нічого додаткового встановлювати, необхідно зняти відповідну галочку, тиснемо «Finish».

Запускаємо pgAdmin і перевіряємо роботу PostgreSQL 9.5

До складу інсталятора PostgreSQL 9.5 включений pgAdmin 1.22.0, тобто додатково, окремо встановлювати pgAdmin на комп’ютер, на який Ви встановлюєте PostgreSQL 9.5, не потрібно.

Якщо хто не знає pgAdmin це спеціальна графічне середовище програмування і адміністрування для СУБД PostgreSQL.

Для того щоб запустити pgAdmin натискаємо «Пуск ->Всі програми ->PostgreSQL 9.5 ->pgAdmin III»

У нас вже буде відображений локальний сервер ми до нього і повинні підключитися, клацаємо подвійним кліком по «PostgreSQL 9.5 (localhost: 5432)».

Потім необхідно ввести пароль, який ми придумали, коли встановлювали PostgreSQL 9.5 (щоб не вводити пароль кожного разу можете поставити галочку «Зберігати пароль»). тиснемо «ОК».

Якщо галочку «зберігати пароль»Ви поставили, то далі з’явиться вікно з попередженням того, що збереження паролів небезпечно, так як пароль буде зберігатися у вигляді простого тексту в файлі pgpass.conf який розташований в директорії профілю користувача Windows. тиснемо «ОК».

І якщо установка пройшла успішно, то далі у Вас відбудеться підключення до сервера PostgreSQL.

Щоб подивитися на версію PostgreSQL, давайте напишемо простий SQL запит в базі даних, яка створюється за замовчуванням, тобто в postgres.

Ссылка на основную публикацию