Огляд і установка Linux Fedora 21 Workstation – нова версія дистрибутива

Вийшла нова версія дистрибутива Linux Fedora 21 в зв’язку, з чим пропоную розглянути особливості даного дистрибутива на прикладі нової версії, а також процес установки його на домашній комп’ютер.

Продовжуємо розглядати дистрибутиви Linux, і сьогодні прийшла черга просто відмінного дистрибутива Linux, а саме Fedora, який знаходиться в числі найпопулярніших дистрибутивів. Спочатку давайте розглянемо особливості даного дистрибутива, потім перейдемо до особливостей нової версії і в ув’язненні встановимо даний дистрибутив, природно як завжди все покроково і з скріншот.

Дистрибутив Linux Fedora

Fedora – вільно розповсюджувана (безкоштовна) операційна система, заснована на Linux. Даний проект підтримується компанією Red Hat, а також досить великим співтовариством. Fedora є основою для такого дистрибутива як Red Hat Enterprise Linux, це і зрозуміло, так як розробником цього дистрибутива є компанія Red Hat. Іншими словами в Red Hat Enterprise Linux йде тільки те, що в Fedora протестовано і добре себе зарекомендувало.

Розробники та спільнота Fedora грунтуються на 4 принципах, а саме:

  • Свобода (Freedom) – програмне забезпечення повинно бути безкоштовним і доступним;
  • друзі (Friends) – спільнота величезна сила для просування і розвитку програмного продукту, тим самим, чим воно більше, тим краще;
  • можливості (Features) – створення нових технологічних можливостей, прагнення до кращого;
  • лідерство (First) – впровадження найновіших технологій і програмних продуктів, прагнення до інновацій.

Як Ви вже зрозуміли у Fedora хороше співтовариство і, звичайно ж, дана операційна система підтримує багато мов, в тому числі і російська, також вона підтримує найпоширеніші платформи, наприклад, такі як i686 і x86-64.

Середовищем робочого столу за замовчуванням є GNOME, в якості альтернативи розробники пропонують KDE, LXDE, XFCE і MATE

Якщо Ви любите інновації в плані програмного забезпечення, то даний дистрибутив Вам сподобається (але врахуйте що найновіше, не означає стабільне).

Якщо говорити про системні вимоги то вони не значні, наприклад, для нормального функціонування операційної системи необхідно 1 гігабайт оперативної пам’яті, близько 10 гігабайт вільного місця на диску, процесор з частотою 1 ГГц і вище (Краще, звичайно ж, вище) І дозвіл екрана 800×600 або вище (краще звичайно вище).

Нова версія Linux Fedora 21

Відразу що кидається в очі це відсутність кодового імені, в даній версії його немає. А в іншому все як завжди, нові версії графічних оболонок, програмного забезпечення і, звичайно ж, ядра. Якщо Вас цікавить подробиці, можете ознайомитися з ними на офіційній сторінці

Так як встановлювати Fedora 21 ми будемо на домашній комп’ютер то відповідно завантажувати будемо версію Workstation (для настільного комп’ютера або ноутбука) Яку можна завантажити на сторінці –

В даному випадку завантаження буде через браузер, але якщо Ви хочете, наприклад, завантажити торрент то такі завантаження також доступні на сторінці –

де Ви відповідно вибираєте той файл, який Вам потрібно, я наприклад, скачую 64-бітний live-образ розміром 1.4 ГБ, і в цьому випадку вибираю файл Fedora-Live-Workstation-x86_64-21.torrent.

Надалі, не має значення, яким способом (через web або торрент) Ви скачали дистрибутив, у Вас завантажиться iso образ з назвою Fedora-Live-Workstation-x86_64-21-5.iso (в моєму випадку для платформи x86-64) Який необхідно записати на болванку, для того щоб з даного диска здійснювати установку.

Примітка! Дана версія буде встановлена ​​з середовищем робочого столу GNOME, якщо Ви хочете інший робочий стіл, то вибираєте відповідний файл, наприклад для KDE назву торрента буде Fedora-Live-KDE-x86_64-21.torrent.

Установка Linux Fedora 21 Workstation

Після запису образу на диск можна завантажитися з нього, як Ви, напевно, вже зрозуміли, це свого роду live-образ який являє собою встановлену ОС на dvd-диску для проби або так би мовити для тестування з можливістю установки на жорсткий диск комп’ютера, таку ж можливість ми бачили, коли встановлювали Linux Mint 17. Досить теорії давайте приступати.

Крок 1

Завантажуємося з диска і бачимо меню, де вибираємо «Start Fedora Live»

Далі ми побачимо своєрідний Progress Bar (хід завантаження, установки), Який в подальшому ми будемо спостерігати при кожному старті системи

крок 2

В результаті у нас завантажиться меню, де ми можемо вибрати установку на жорсткий диск комп’ютера або протестувати з носія, так як ми хочемо встановити, то вибираємо «Install to Hard Drive»

крок 3

Далі вибираємо мову нашої системи, тиснемо «продовжити»

крок 4

Далі необхідно налаштувати розташування установки, тобто куди ми хочемо встановити операційну систему, на який диск і з якою розміткою, вибираємо відповідну іконку зі знаком оклику

крок 5

Відкриється вікно, в якому необхідно вибрати диск, у мене він один, тому я його і вибираю, при цьому він відзначається галочкою, також тут можна налаштувати розділи жорсткого диска, але так як ми тільки початківці ми цього робити не будемо, а просто довіримося автоматичному розбиття диска на розділи. тиснемо «Готово»

крок 6

Як бачите, знаків оклику більше немає, тому приступаємо до установки і тиснемо «почати установку»

крок 7

Установка вже почалася, але при цьому ми можемо паралельно виконати початкову настройку, а саме поставити пароль для суперкористувача і створити користувача, під яким ми будемо працювати. Для установки пароля root натискаємо на іконку «пароль суперкористувача»

У нас відкриється форма для введення пароля, де ми відповідно вводимо придуманий пароль і підтверджуємо його, а після тиснемо «Готово»

Як бачите, установка ще не завершилася, тому створюємо користувача, для цього натискаємо на іконку «створення користувачів»

Відкриється форма, в якій заповнюємо поля такі як: Повне ім’я, Ім’я користувача, Пароль і Підтвердження, тиснемо «Готово»

Після завершення установки тиснемо «вихід»

крок 8

Комп’ютер перезавантажиться (диск з приводу можна вже вийняти) І наша Fedora 21 завантажиться, ми вибираємо користувача для входу в систему

Вводимо пароль, і тиснемо «Увійти»

І при першому старті система уточнить пару моментів, наприклад, мова. тиснемо «далі»

Розкладку клавіатури, тиснемо «далі»

Чи не хочете Ви підключити обліковий запис, наприклад Google або Facebook, я не хочу, тому тисну «пропустити»

Все, тиснемо «Почати роботу з Fedora»

Ось нарешті ми побачили робочий стіл Fedora 21 в графічній оболонці GNOME

І наостанок представлю ще пару скріншотом Fedora 21 з середовищем робочого столу GNOME.

Меню «Обзор»

центр додатків

На цьому все, я думаю проблем з установкою виникнути не повинно, а встановлювати даний дистрибутив чи ні вирішувати, звичайно ж, Вам.

Ссылка на основную публикацию