Огляд і установка CodeLobster PHP IDE на Linux

У цій статті ми з Вами познайомимося з програмою CodeLobster – це безкоштовний PHP редактор і середовище для WEB-програмування, ми дізнаємося основні можливості цього середовища, а також розглянемо процес установки на операційну систему Linux.

Огляд CodeLobster PHP IDE

Як було вже зазначено, CodeLobster – це середовище для WEB-програмування (IDE – інтегроване середовище розробки), За допомогою неї можна розробляти сайти з використанням PHP, HTML, CSS і JavaScript, включаючи популярні фреймворки і CMS.

Додаток CodeLobster активно розвивається, недавно була випущена повністю кроссплатформенная версія CodeLobster PHP IDE. Програмісти по всьому світу вже давно застосовують його під Windows для створення своїх сайтів, а тепер і користувачі Linux, і Mac OS можуть випробувати цю IDE на практиці.

Linux-співтовариство розпещене наявністю великої кількості безкоштовного програмного забезпечення, в тому числі і різних середовищ для розробки програм. Тому CodeLobster надає максимум функціональності в своїй безкоштовної версії. Доступний весь комплекс інструментів по редагуванню вихідних кодів і для зручної проектної роботи.

У CodeLobster є платна версія з розширеним функціоналом, і, купивши ліцензію, Ви отримаєте ще FTP і SQL клієнт, а також безліч плагінів для автоматизації роботи з фреймворками і CMS, що дуже зручно.

З іншого боку, безкоштовну версію IDE можна вільно і необмежено використовувати – з функцією роботи по FTP прекрасно впорається FileZilla, а управляти базами даних можна за допомогою phpMyAdmin, наприклад.

Основні можливості CodeLobster

Швидкий редактор відмінно розуміє HTML, CSS, JavaScript і PHP код, можна впроваджувати JS-скрипти і CSS-стилі в свої HTML-файли, підсвічування диференційована.

CodeLobster розпізнає DOM-структуру документа і допомагає писати коректну розмітку, пропонуючи автозавершення тегів і підказки по всіх атрибутів HTML-елементів.

Підтримується як чистий JavaScript, так і популярні бібліотеки. Якщо Ви працюєте з Node.js і вирішили, наприклад, створити сервер, потрібно ввести таку конструкцію:

var http = require ( “http”);
var server = http.createServer (function (request, response) {
// Callback function body
});

Створивши об’єкт “http”, введіть селектор – оператор “.” і Ви відразу ж отримаєте весь список методів, доступних для цього об’єкта у спливаючому вікні.

Використовувати функцію автодоповнення можна в будь-який момент, просто почніть вводити ім’я функції і натисніть «Ctrl + Space» для появи списку можливих опцій.

Наприклад, при використанні MVC-фреймворків, таких як CakePHP або CodeIgniter, робота зазвичай починається зі створення контролера. Ось елементарний приклад для CodeIgniter:

<? php
class Pages extends CI_Controller {
public function view ($ page = ‘home’) {
// Your code here
}
}

Розширюючи клас контролера, ми переобумовленої метод view () і додаємо програмну логіку. Розібратися з великою кількістю функцій, які надає фреймворк, нам допоможе IDE CodeLobster.

Набираємо $ this, далі вводимо селектор членів «->»І тиснемо гарячі клавіші «Ctrl + Space». Автокомпліт працює в залежності від контексту, в результаті ми отримаємо список функцій, допустимих до використання в поточному випадку. Залишається тільки вибрати потрібний нам метод зі списку.

Програмуючи на JavaScript, на чистому PHP або застосовуючи готовий код, Ви можете кардинально оптимізувати процес розробки, якщо будете використовувати всі можливості своєї IDE.

Проекти з великою кількістю вихідних файлів або складною структурою не викличуть у Вас труднощів, CodeLobster забезпечує можливість згортання блоків коду і автодоповнення закривають дужок і лапок – це дозволить Вам швидко і без помилок оформляти свої функції і цикли.

Для навігації по коду скористайтеся нумерованими закладками – натисніть Ctrl + цифру від 0 до 9. Тепер, для миттєвого переміщення в дану позицію, тисніть Alt + номер закладки.

Будь-яку послідовність з цифр від 0 до 9 запам’ятати легко, це нескладний трюк, але він зробить Вашу навігацію по файлах дійсно ефективною.

В процесі набору коду, щоб не відволікатися на пошуки відповідної довідкової інформації, в CodeLobster є вкладка «Dynamic Help» в правій панелі програми, це динамічна довідка. Іншими словами, IDE автоматично підбирає посилання на релевантну документацію в залежності від поточного контексту.

Для того щоб відкрити документацію, тобто потрібну сторінку з інформацією в браузері, необхідно просто вибрати потрібний пункт. Також, щоб проконсультуватися з офіційною документацією по кожній з підтримуваних WEB-технологій, можна встановити покажчик миші на елемент в коді і натиснути клавішу F1.

Налагодження скриптів в CodeLobster відбувається за допомогою відомого PHP модуля XDebug, який потрібно попередньо включити і налаштувати на сервері. Це досить зручний дебагер, який заощадить Вам масу часу, коли справа дійде до виявлення і усунення несправностей в додатку.

Дебагер дає нам можливість повністю контролювати роботу програми та переглядати стан змінних на будь-якому етапі виконання. Можна проходити весь код послідовно крок за кроком або створити точки зупинки, досліджувати вміст користувальницьких і глобальних змінних, а також виводити дані профайлера.

Професійна версія CodeLobster PHP IDE

Професійна версія IDE надає два потужних і дуже зручних інструменту, завдяки яким можна взагалі не відволікатися на сторонні додатки, а повністю сконцентруватися на логіці програми.

  • Функціональний FTP клієнт забезпечує прозору роботу з файлами на віддаленому хостингу. Можна використовувати простий FTP або SFTP / FTPS, легко налаштувати синхронізацію віддаленого і локального каталогів, відредаговані файли автоматично вивантажуються на сервер після збереження файлу в редакторі;
  • Менеджер баз даних і просунутий SQL-редактор з підсвічуванням синтаксису гарантують швидку і легку роботу з MySQL, практично повністю в візуальному режимі. Можна підключитися до існуючої БД або створити нову, виконувати всі типи запитів і переглядати отримані результати в зручному табличному поданні.

CodeLobster, як і будь-яка сучасна IDE, повністю підтримує цілий набір бібліотек:

  • Крім прекрасно реалізованої роботи з чистим JavaScript, є підтримка jQuery, Node.js, AngularJS, BackboneJS, VueJS і MeteorJS;
  • Всі необхідні інструменти для PHP OOP програмування і використання підходу MVC: CakePHP, CodeIgniter, Laravel, Phalcon, Smarty, Symfony, Twig і Yii;
  • Незамінні CMS для побудови сайту будь-якої складності: Drupal, Joomla, Magento і WordPress.

Але окрему увагу слід приділити автоматизації роботи з фреймворками. Якраз можливість швидко завантажити, встановити і додати в свій проект будь-якої з інструментів дозволяє програмісту прискорити процес розгортання нового сайту або WEB-додатки.

Щоб використовувати цю функціональність, перейдіть в головне меню програми в розділ «Plugins», виберіть плагін і натисніть пункт «Create Project».

Наприклад, створюючи новий проект з підтримкою WordPress нам не потрібно завантажувати систему, немає необхідності навіть використовувати WEB-інтерфейс для установки.

Майстер створення проектів по кроках проведе Вас через весь процес, необхідно лише ввести коректні настройки для з’єднання з базою даних і облікові дані адміністратора сайту.

Установка CodeLobster PHP IDE в Linux

Зараз давайте розглянемо процес установки CodeLobster в операційній системі Linux, для прикладу я покажу, як це робиться в різних дистрибутивах Linux.

Де скачати CodeLobster PHP IDE для Linux?

Завантажити дистрибутив IDE можна з офіційного сайту http://codelobsteride.com/, знову нагадую, що будь-яке програмне забезпечення потрібно завантажувати тільки з офіційних джерел.

Для того щоб завантажити CodeLobster для Linux, переходите на сайт, і в розділі «Download» ( «Завантажити») вибирайте версію для unix систем, тобто натискайте «Download (* nux)».

І все, як правило, файли з пакету збережеться в папці «Для дорослих» або «Downloads».

На момент написання статті актуальна версія CodeLobster 1.3.0, тому в підсумку у мене завантажився файл «Codelobsteride-1.3.0_amd64.deb» (це пакет для 64 бітних систем).

Опис установки CodeLobster в Linux Ubuntu

Скачав пакет призначений для дистрибутивів Linux, які використовують формат пакунків .deb до таких дистрибутивам відносяться: Debian, Linux Mint, Ubuntu, Kubuntu та інші Debian подібні дистрибутиви. Тому спочатку я пропоную розглянути процес установки CodeLobster в одному з таких дистрибутивів, а саме в популярному Linux Ubuntu.

В Ubuntu, як і в будь-який інший сучасної Linux системі, установку можна робити як за допомогою терміналу Linux (командний рядок), Так і за допомогою графічного інтерфейсу.

За допомогою файлового менеджера Nautilus перейдіть в папку з пакетом, зробіть правий клік по ньому і з контекстного меню виберіть пункт «Open With Software Install» або просто запустіть пакет подвійним кліком мишки.

Якщо хочете зробити установку в режимі командного рядка, відкрийте термінал і перейдіть в директорію з пакетом за допомогою команди «cd», щоб не писати довгий шлях до пакету. Після чого виконайте наступну команду (установка додатків в Linux вимагає підвищених привілеїв, тому в процесі установки система запросить пароль):

sudo apt-get install ./codelobsteride-1.3.0_amd64.deb

Після установки, для швидкого доступу до своєї нової IDE, не забудьте створити ярлик прямо на робочому столі Ubuntu, для зручності. Всі ярлики на локально встановлені програми зберігаються в директорії «/ usr / share / applications».

Для цього перейдіть в цю папку за допомогою Nautilus і знайдіть файл з ім’ям «CodeLobsterIDE». Скопіюйте його, наприклад, «Ctrl + C» і вставте на свій робочий стіл, натиснувши «Ctrl + V».

Тепер можна швидко запустити програму в будь-який момент, створити новий проект і вже через хвилину приступити до програмування: розробити сайт, блог або вивчити нові можливості в PHP 7.

Опис установки CodeLobster в Red Hat Linux, CentOS, openSUSE і інших

Описаний вище процес установки, як Ви вже зрозуміли, підходить для систем, що використовують формат пакунків .deb. Для того щоб встановити CodeLobster IDE на Red Hat Linux, CentOS, Fedora, openSUSE, ALT Linux та інші системи з форматом пакетів .rpm, потрібно конвертувати скачав DEB пакет.

Для цього потрібно встановити утиліту Alien, після чого виконати команду:

alien -r codelobsteride-1.3.0_amd64.deb

Тепер можете встановити отриманий rpm-пакет будь-яким зручним способом, наприклад, за допомогою такої команди:

sudo yum localinstall codelobsteride-1.3.0_amd64.rpm

На цьому мій огляд CodeLobster IDE закінчений, загалом серед непогана, як було вже зазначено, вона активно розвивається, тому в майбутньому, я думаю, корисного функціоналу і можливостей середовища стане тільки більше.

Ссылка на основную публикацию