Огляд і настройка Huawei B315 + відео

Змінити пароль доступу до системних налаштувань

Для зміни системного пароля (пароля для доступу до налаштувань роутера) потрібно відкрити вкладку «Система», ввести спочатку поточний пароль (за замовчуванням admin), потім ввести новий (рекомендуємо ввести пароль з рівнем складності не нижче середньої, для виключення можливості його підбору зловмисниками) і повторити його. Потім натиснути кнопку «Застосувати».

Управління профілями, зміна режимів мережі, настройка роутера при підключенні антени

Для керування профілями мобільної мережі потрібно увійти у вкладку «Комутоване з’єднання» і вибрати пункт «Управління профілями». Дані настройки встановлюються автоматично, але при необхідності їх можна змінювати, видаляти або додавати нові профілі. Відзначимо, що деякі оператори використовують кілька профілів, і для доступу до Інтернет може знадобитися зміна профілю.Натиснувши пункт «Налаштування мережі» ми потрапимо в меню настройки режимів мережі. За умовчанням встановлено значення «Авто», що означає автоматичний вибір режиму мережі, режиму з найкращим рівнем сигналу. При необхідності можна встановити режим мережі самостійно обравши з меню, що випадає потрібний.

При підключенні зовнішньої антени до роутера рекомендуємо в налаштуваннях антени вказати тип використовуваної антени. Для цього у вкладці «Система» вибрати пункт «Налаштування антени» і вибрати потрібне значення.

Перегляд рівня сигналу на Huawei B315.

Зазвичай рівень сигналу (RSSI) та інші характеристики рівня мережі можна було побачити зайшовши в “Налаштування” – “Система” – “Інформація про пристрій”. Але в Huawei B315 ви їх не побачите.

Чи не відомо з яких причин, але виробник не захотів надавати в веб інтерфейсі такі важливі характеристики для настройки. Але якщо зайти за адресою http://192.168.8.1/api/device/signal, то ви побачите всі основні значення. відповідно rsrq / rsrp / rssi / Sinr / mode . Слід врахувати що ці значення не змінюються онлайн, тому що б отримати свіжі значення, необхідно оновити сторінку, досить натиснути клавішу “F5”.

Налаштування загального доступу до підключеному USB-носія

Перш ніж вставляти носій в роутер, перевірте щоб він був відформатований у файловій системі FAT32. Щоб дізнатися файлову систему носія клікніть на пристрої правою клавішею миші і в контекстному меню виберіть пункт властивості.Після того як упевнилися в правильності обраної файлової системи вставляємо знімний носій в USB роз’єм роутера, відкриваємо браузер, переходимо на web-інтерфейс роутера, тиснемо пункт меню «Ще». У випадаючому списку вибираємо «Загальний доступ».У вкладці «Сервер Samba» ставимо галочку «Включити загальний доступ Samba».Тепер потрібно додати облікові записи користувачів, що підключаються до загальних ресурсів. Як правило достатньо однієї або двох облікових записів. Для цього переходимо у вкладку «Призначені для користувача настройки» і тиснемо «Додати».Вводимо ім’я користувача та пароль, встановлюємо права для цього користувача, і вибираємо папку на знімному носії, загальний доступ до якої хочемо відкрити. Якщо в якості каталогу вкажемо «Все», то у користувачів буде доступ до всього вмісту носія.У нашому прикладі ми не будемо давати доступ до всього вмісту флешки, вкажемо загальний доступ до однієї з папок.Залишається тільки зберегти облікові дані.Для того, щоб скористатися папкою з загальним доступом з будь-якого комп’ютера в мережі, підключених як по мережі Wi-Fi, так і за допомогою Ethetnet-кабелю в одне з гнізд на задній панелі пристрою, необхідно ввести в адресному рядку провідника IP-адреса роутера з двома зворотними слеш (\\ 192.168.8.1). При натисканні клавіші Enter переходимо у вікно авторизації. Вводимо пароль і потрапляємо на знімний носій з створеної там загальної папкою.

Налаштування роутера з мобільного пристрою.

Якщо Ви обзавелися роутером Huawei B315, але у вас немає під рукою комп’ютера або ноутбука, не варто впадати у відчай, тому як зробити основні налаштування можна зі смартфона або планшета. Для цього, Вам потрібно завантажити додаток Huawei HiLink на Ваш смартфон або планшет. Підключаємося по Wi-Fi до роутера і запускаємо додаток Huawei HiLink. Потім натискаємо «Вхід» і вводимо пароль адміністратора (той самий пароль, який вказаний на нижній панелі роутера, за замовчуванням admin).Після авторизації на головному вікні програми побачимо підключений пристрій.Тепер, тиснемо значок у вигляді шестерні і потрапляємо в головне вікно налаштувань.Вибравши пункт меню «Моя мережа Wi-Fi» ми зможемо змінити ім’я мережі Wi-Fi і встановити пароль доступу до неї.Натиснувши «Аккаунт» потрапимо в налаштування облікового запису, де зможемо змінити пароль для доступу до системних налаштувань роутера (пароль адміністратора) або вийти з системи.Параметри точки підключення до мережі інтернет ми можемо встановити, вибравши спочатку пункт меню «Мережа», а потім «APN».

Ссылка на основную публикацию