Огляд движка для створення ігор – Game maker Studio

Game maker studio є хорошим кросплатформним движком-конструктором для створення 2D ігор. Движок має дуже простий і зрозумілий інтерфейс, але, якщо у вас виникнуть складності з його освоєнням, тоді вам допоможе велика кількість документації російською мовою, відео уроків і форумів по роботі і створенню ігор на даному движку.

Редактор Game maker Studio дає можливість створювати ігри не тільки 2D гри, але і застосовувати 3D графіку. Варто зауважити, що можливість створення 3D ігор не буде вас радувати крутий сучасною графікою або високим ступенем оптимізації, тому все-таки даний движок варто використовувати як платформу для створення якісних 2D ігор.

Движок дозволяє створювати 2D гри із застосуванням власних спрайтів (графічні об’єкти в комп’ютерній графіці), звуків і анімації, які так само можна створити і редагувати в Game maker studio.

Невід’ємним плюсом редактора Game maker studio є кроссплатформенность – це здатність створювати власні ігри для різних платформ для ПК (Windows, Mac OS, Ubuntu), мобільних (Android, Amazon Fire, iOS, Windows 10 Mobile), Web (HTML5) і Ігрових консолей ( Xbox One, PlayStation 4).

Не можна не помітити вбудований магазин спрайтів, звуків, карт, анімації і т.д. Це дає можливість швидко і просто створювати гри, не відволікаючись на створення окремих частин, таких як вид персонажа або його анімація.

Для початківців

Game maker studio підійде для амбітних людей з цікавими ідеями щодо створення прототипу гри. Зараз велика проблема хорошої ідеї для створення гри є в її реалізації, так як для цього необхідно знання мов програмування. Цей движок дає можливість створення гри без вдавання до програмування, написання скриптів.

Дуже добре підійде для першого тестового створення механіки задуманої гри, так як головне для початку зрозуміти цікавий буде сам gameplay, і тільки після тестування можна буде приступати до докладного створенню й поліпшенню графічної частини гри. Ось для таких цілей і підійде Game maker studio, вона дає можливість швидко і легко реалізувати такого роду завдання.

Drag and Drop (DnD ™) це графічне середовище розробки, яка ідеально підходить для початківців або тих, хто більш візуально або художньо орієнтовані. За допомогою DnD можливо створити гри без написання скриптів, використовуючи тільки інтерфейс програми.

Так само для початківців в роботі Game maker studio допоможе русифікований інтерфейс, який можна знайти на форумах цього движка. На офіційному так само присутня велика кількість документації та інструкцій по роботі з движком.

для професіоналів

Але не варто говорити, що движок Game maker studio НЕ буде цікавий для професійних Game розробників. В Game maker studio є свою власну мову програмування GML, який написаний на Delphi і має синтаксис він Java Script і Pascal. При створенні гри за допомогою GML мови програмування відкривається на багато більше можливостей ніж через графічний редактор програми.

огляд інтерфейсу

Останньою версією Game maker studio №1 була 8.1.140, на сьогоднішній день вона перестала підтримуватися, так була випущена нова версія Game maker studio 2.

Game maker studio 2 є у вільному доступі на офіційному сайті движка. Free версія можна скачати за посиланням https://www.yoyogames.com/get, вона створена для безкоштовного використання і з обмеженою кількістю інструментів, але це не завадить вам у створенні першого проекту. Для скачування безкоштовної версії необхідно зареєструватися на сайті.

Так само на офіційному форумі можна скачати русифікатор для движка.

Посилання на русифікатор: Google drive

Після того як ви завантажили і встановили Game maker studio запускаємо його і в вікні вводимо дані, які зареєстрували на офіційному сайті при скачуванні. Після введення даних нам відкривається інтерфейс движка.

Так як ми використовуємо безкоштовну версію програми, категорія «Вивчення» нам не буде доступна.

Для того, щоб почати розробку гри, натискаємо на кнопку «Створити» і в наступному вікні «Drag and Drop» після чого відкриється вікно, в якому потрібно придумати назву проекту і зберегти у зручний для вас місце.

Після того як відкриється робоче простір, можна побачити вкладки з правого боку вікна, де і будуть сортуватися наші частини гри.

Для того що б почати працювати і створювати об’єкти нам потрібно буде натиснути правою кнопкою по порожньому простору, і вибрати пункт «Ресурси». У випадаючому вікні вибираємо зі створення чого будемо починати розробку.

При створенні спрайту нам відкриється меню створення, анімовані персонажа нашої гри. Тут можна повністю з нуля, попиксельно, намалювати персонажа або ж і
мпортувати вже готового. Так само анімувати його, створити по кадрову анімацію дій персонажа.

Для створення карти нам потрібно вибрати «Ресурси», а потім у випадаючому вікні «Створити кімнату». У редакторі кімнати надаються можливості задати розмір, фон, встановити елементи взаємодії, розмістити персонажів, намалювати шляху і т.д. У редакторі кімнати так само можна імпортувати вже готовий фон або створити його саму за допомогою цього редактора.

Створення подій можна зробити без звернення до програмування і створення скриптів, все робиться за допомогою досить інтуїтивно зрозумілих меню та вікон. Можна продумати і створити досить складні сценарії дій для об’єкта за допомогою візуального редактора Game maker studio.

За допомогою параметрів можна вибрати платформу для якої створюється гра і провести тонкі настройки гри, такі як розмір вікна для відтворення гри, версії, ярлики, заставки при завантаженні і т.п.

Варто зауважити частина програми, в якій нам дається можливість працювати з кодом на мові GML. Дуже радує та легкість, з якою прості командні функції можуть бути зроблені. Тому якщо ви початківець Game creator і готові присвятити цьому більшу частину часу, тоді вам просто необхідно зайнятися вивченням мови GML.

установка русифікатора

Для початківців краще буде встановить російськомовний інтерфейс, щоб простіше орієнтуватися. Для цього необхідно завантажити файл русифікатора, посилання на який є вище.

Після того як скачали файл російської мови, копіюємо його і вставляємо в директорію з Платформою в папку «Languages» яка лежить за наступним шляхом C: \ Program Files \ GameMaker Studio 2 \ LanguagesВідкриваємо вставлений файл в блокноті, для цього натискаємо на нього правою кнопкою і вибираємо пункт «Змінити».

Відкриється блокнот з конфігурацією цього файлу. Нам необхідно 7-м рядком вставити наступну конфігурацію.

_LanguageCode, ru, ru ,, standard windows os language code this pack represents (can be primary code only ie. En or primary-secondary ie. Ru-RU)

Зберігаємо файл і робимо бекап стандартного файлу «english», для цього просто скопіюйте його в іншу папку. Це необхідно для того, якщо щось піде не так, просто скопіювати його назад і повернути вихідну мову движка. Після збереження російськомовного файлу видаляємо старий англомовний (попередньо збережений в іншу папку) і запускаємо Game maker studio.

Підсумки огляду Game maker studio

плюси:

 • Підтримка роботи та створення проектів в графічному інтерфейсі.
 • Кросплатформеність.
 • Гнучка цінова категорія.
 • Власну мову програмування.
 • Інтеграція з Steam.
 • Підтримка безлічі інтернет-майданчиків.
 • Підтримка шейдеров.
 • Підтримка роботи з мережею.
 • Інтеграція з Facebook.
 • Можливість установки русифікатора.
 • Велика кількість документації.
 • Підтримка і офіційний форум.
 • Власний магазин інструментів.
 • Сумісність з проектами, зробленими на більш пізніх версіях Game maker studio.

мінуси:

 • Погано оптимізований для деяких платформ.
 • Погано реалізований інструмент створення 3D ігор.
 • Немає вбудованого російськомовного інтерфейсу.
 • Великі обмеження при використанні безкоштовної версії (на те вона і безкоштовна).

висновок

Game Maker Studio – багатоплатформовий движок ігор з легким освоєнням і докладною документацією. Програма пропонує інтуїтивно зрозумілий і простий у використанні Drag-і-Drop (називається «DnD» тепер) Інтерфейс «значки дій», які дозволять вам почати створювати свої власні ігри дуже швидко. Ви можете імпортувати і створювати образи і звуки для використання їх в грі, а потім миттєво побачити результати ваших дій при натисканні на кнопку. Слід зазначити, що GameMaker: Studio заточений на двовимірні ігри, (але є так само базова підтримка роботи з 3d). За допомогою D&D будь-яка людина без знань програмування може створити простеньку гру, на подобі Маріо або Тетриса.

Ссылка на основную публикацию