Огляд Auslogics Disk Defrag – безкоштовного дефрагментатор для Windows 7

Безкоштовний дефрагментатор Auslogics Disk Defrag позиціонується розробниками як швидке і надійне рішення для усунення фрагментації файлів, здатне скласти конкуренцію системному дефрагментатору Windows. У цьому огляді ми розглянемо основні функціональні можливості програми.

На офіційній сторінці програми Auslogics Disk Defrag розробником заявлені наступні можливості даного дефрагментатора:

  • Оптимізує файлову систему
  • Консолідує вільний простір
  • Працює в автоматичному режимі
  • оснащений планувальником
  • Дефрагментує окремі файли
  • Працює з дисками будь-якого обсягу

У зв’язку з тим що Disk Defrag розглядається розробником, перш за все, як заміна вбудованому дефрагментатору, ми вирішили порівняти її функціональні можливості зі службовою утилітою інтегрованої в Windows 7 за умовчанням.

Вбудований дефрагментатор Windows має можливість працювати за заданим розкладом і підтримує жорсткі диски будь-якого обсягу. На жаль, в офіційних довідкових матеріалах Microsoft нічого не говориться про оптимізацію і консолідації вільного простору стандартною утилітою.

Порівняння інтерфейсів дефрагментатора Windows і Disk Defrag.

До додаткових переваг Disk Defrag, по відношенню до стандартної утиліти, можна віднести можливість налаштувати відключення комп’ютера після закінчення дефрагментації і дуже зручну функцію вибіркової дефрагментації окремої папки або файлу на жорсткому диску. Це може бути корисно, наприклад, після установки об’ємного програми або гри. Дефрагментація папки з програмними файлами, відразу після інсталяції, може істотно позначитися на часі запуску додатка в майбутньому.

Інтерфейс Disk Defrag

Зовнішній вигляд утиліти простий і лаконічний. Від дефрагментатора Windows він відрізняється, в першу чергу, наочної подачею основної інформації. Додаткові настройки та функції програми зосереджені у вкладках «Дія» та «Налаштування».

інтерфейс дефрагментатора

При використанні Disk Defrag швидко розумієш, яким чином розробник програми компенсує його безкоштовність. Усюди, де це можливо, вбудовані посилання на платний програмний комплекс Auslogics BoostSpeed ​​5, огляд якого ви знайдете за посиланням. Наприклад, вкладка з інтригуючою назвою «Здоров’я системи», містить в собі три лічильника – Файли, Реєстр і Захист. При відкритті вкладки вони відразу починають підраховувати кількість знайдених в системі проблем. При кліці на кнопку «Подробиці» ми потрапляємо прямо на рекламну сторінку Auslogics BoostSpeed ​​5.

Вміст вкладки «Здоров’я системи»

Посилання на платні програми Auslogics можна знайти і у вкладці «Додатково». В цілому, реклама вбудована в інтерфейс програми досить нав’язливо і абсолютно не заважає в роботі з додатком.

Дефрагментація

Для тестування програми ми використовували ноутбук з жорстким диском об’ємом 250 GB, на якому вже тривалий час не виконувалася дефрагментація. Після аналізу структури файлової системи Disk Defrag оцінила ступінь фрагментації в 26%. Скориставшись можливістю автоматичного відключення комп’ютера після завершення роботи, ми залишили ноутбук з працюючою програмою на ніч.

Вранці, включивши ноутбук і провівши аналіз диска на предмет наявності фрагментованих файлів, ми побачили наступну картину.

Незважаючи на вкраплення позначених червоним кольором фрагментованих файлів, програма визначила відсоток фрагментації рівним нулю. Ми перевірили ці дані в стандартному дефрагментатори Windows 7 – і він їх повністю підтвердив. C допомогою ще однієї популярної утиліти Defraggler ми встановили, що на жорсткому диску все ще знаходиться 779 роз’єднаних файлів, загальним обсягом 380 МБ.

Після повторної дефрагментації, яка зайняла всього дві хвилини, кількість фрагментованих файлів зменшилася до чотирьох і диск, нарешті, повністю «Зазеленів». Чому ж Disk Defrag НЕ дефрагментірован всі файли відразу?

Розгадка цієї ситуації знайшлася майже відразу. Ми перезавантажили ноутбук і, знову перевіривши його Defraggler-му, знову виявили понад 600 фрагментованих файлів. По всій видимості, їх «генерує» сама Windows 7, в процесі виключення і включення комп’ютера.

підсумки

Auslogics Disk Defrag в цілому є досить зручною і якісною програмою, яка відмінно справляється з основною своєю функцією – дефрагментацією файлової системи.

Функціонал програми не вражає уяву і виділяється лише на тлі стандартного дефрагментатора Windows. C іншого боку – воно й зрозуміло, розробник активно просуває свій багатофункціональний комплекс Auslogics BoostSpeed ​​5, в який, до речі, так само входить Disk Defrag.

З офіційного сайту компанії Auslogics можна скачати як повну, так і портативну версію дефрагментатора. На відміну від стандартної версії exe-файл важить всього 1.3 МБ і може запускатися прямо з флешки без попередньої інсталяції програми.

Ссылка на основную публикацию