Очищення комп’ютера від сміття для Windows 10

Як показує практика, очищення комп’ютера від сміття необхідна, так, як з плином часу збирається велика кількість непотрібних файлів. І виною тому не тільки користувач. Такі файли можуть створюватися в процесі роботи програм або залишатися після некоректного видалення додатків.

Та й сама операційна система може «захаращувати» дисковий простір файлами, корисність яких знаходиться під питанням. Тим часом одним з найважливіших факторів, що впливають на швидкодію комп’ютера, є наявність вільного місця і впорядкованість файлів на жорсткому диску. Продуктивність системи буде оптимальною в тому випадку, якщо на дисках є достатній обсяг вільного простору, а файли не фрагментовані (записані в одному місці жорсткого диска).

Крім того, ви значно прискорите свою роботу на комп’ютері, якщо очистіть комп’ютер від сміття, видаливши ті файли, які не потрібні ні вам, ні операційній системі. Адже при такому стані речей не доведеться копатися в покладах непотрібних даних, намагаючись відшукати потрібний файл. Очищення комп’ютера від зайвих файлів полегшить життя не тільки вам як користувачу, а й операційній системі, адже навантаження на неї теж знизиться при зменшенні кількості файлів на дисках. Тут ми поговоримо про те, як ефективно очистити свій комп’ютер від сміття, тим самим підвищивши його продуктивність.

Очищення від сміття основного розділу комп’ютера

Безумовно, найважливіше підтримувати порядок на основному (системному) розділі жорсткого диска Windows 10, адже саме він використовується операційною системою. Наявність вільного місця на ньому може істотно впливати на продуктивність. У переважній більшості випадків основним системним розділом є диск С.

Перш ніж приступити до очищення жорстких дисків, непогано буде дізнатися кількість вільного місця на них, яке є на даний момент. Ми рекомендуємо навіть записати або запам’ятати значення цього показника для кожного з дисків. Потім, коли ви проведете очищення дисків від сміття, зможете порівняти обсяг вільного місця до і після.

Крім того, не виключено, що на одному з жорстких дисків вашого комп’ютера, незважаючи на велику кількість файлів, обсяг вільного місця достатній для нормальної роботи. Так чи інакше, знати розмір вільного місця на диску потрібно. Визначити цей показник зовсім просто. Для цього виконайте такі дії.

Як дізнатися, скільки вільного місця на жорсткому диску

запустіть Параметри >> система >> пам’ять пристрою

У вікні будуть показані всі диски комп’ютера. При цьому під кожним з дисків відобразиться обсяг вільного місця і загальний розмір диска у вигляді XX ?? ГБ ??? вільно YY. Щоб побачити розмір вільного місця на тому чи іншому диску комп’ютера, у побачити якими процесами зайняті диски, натисніть на іконку диска. Далі відобразиться цікавить вас інформація.

Очищення комп’ютера від сміття в програмі очищення диска

Завершальним кроком у видаленні непотрібних файлів з системного диска може стати використання утиліти Очищення диска, яка входить в набір стандартних програм операційної системи Windows 10. Щоб провести очищення комп’ютера за допомогою даної програми, виконайте наступні прості дії, які можна застосувати до всіх версій Windows.

  1. У Провіднику клацніть правою кнопкою на значку системного диска і в меню оберіть пункт Властивості.
  2. У вікні, натисніть кнопку Очищення диска. Після збору інформації про файлову систему запуститься програма очищення диска.
  3. Встановіть прапорці навпроти тих категорій файлів, які ви хочете видалити. Вміст кожної категорії зрозуміло з її назви, але якщо ви не впевнені в тому, чи потрібно видаляти той чи інший тип файлів, краще не встановлюйте прапорець. натисніть Ок.
  4. Після цього натисніть кнопку Очистити системні файли.

Почнеться процес очищення системного диска, який нерідко займає тривалий час, в залежності від кількості файлів, що видаляються. Аналогічну операцію можна виконати і з іншими дисками комп’ютера. Зручніше за все буде очищати все диски одночасно.

Ссылка на основную публикацию