Об’єктивно про Photoshop Touch. Огляд можливостей.


Фоторетушь – справа не проста, а на планшеті так взагалі завдання не для людей зі слабкими нервами. Я зараз говорю не про просте накидання ефектів в стилі Instagram, а про реальні маніпуляціях з фотографією. І якщо перед вами стоїть таке завдання, то вам доведеться визнати, що серед моря фоторедакторів для iPad, справжніх фоторедакторів майже немає. Правду кажучи, функціоналом, максимально наближеним до настільним програмам, володіє тільки один додаток, і це, як не дивно – Photoshop Touch. Але при всій своїй просунутості, в програмі є істотні обмеження, про які відразу варто сказати.

Прочитавши в описі: підтримка шарів, спочатку радієш – можна буде працювати з psd, це ж фотошоп! Але не тут то було. Програма працює на власному движку і psd файли не розуміє. Правда якщо ви будете відкривати psd через сховище adobe creative cloud, то psd відкриється, але всі верстви будуть склеєні. Tiff файли з шарами (як і без шарів) photoshop touch теж не відкриває. До слова сказати, багатошаровий tiff не розуміє ні один з фоторедакторів для iPad. Але є один позитивний момент. Photoshop Touch вміє експортувати свої файли в psd.
Наступне розчарування для фотографів. PS Touch не розуміє RAW. Тут на захист можна сказати тільки те, що ті програми для iPad, які RAW відкривають, не мають ніяких інструментів для роботи з ним. Тобто працюють з ним як з простим jpeg.
Наступний не дуже добрий нюанс, це імпорт зображень. Так-так, саме імпорт. PS Touch зображення не відкриває, а імпортує. При цьому одночасно відбувається зміна розміру фотографії до зазначених в налаштуваннях параметрах. Максимальний розмір – 10Мп для iPad 2 і mini, і 12Мп для iPad 3/4, враховуючи що сучасні фотоапарати знімають в середньому в 16Мп.

Налаштування імпорту зображень в Photoshop Touch

Підсумовуючи ці обмеження, стає ясно, що jpeg на 10-12 мегапікселів буде найкращим варіантом для роботи в PS Touch.
Тепер посомтрім на можливості программи.Первое що помічаєш дивлячись на екран, це схожість інтерфейсу з старшим братом Photoshop CS. Розташування панелей точно таке ж. Ті хто знайомий з фотошопом на ПК без праці визначаться в програмі з першої хвилини. Управління продумано зручно і робоче простір не захаращене елементами управління. Звичайно в порівнянні з настільним аналогом PS Touch сильно урізаний по можливостям. Відсутність безлічі інструментів можна було б пояснити неможливістю їх використання на планшеті, але це не завжди так.

Робочий простір Photoshop Touch

Дивлячись на панель інструментів відразу видно що кількість інструментів там в два рази менше ніж у настільної версії. Насправді деякі інструменти просто перенесені в інше місце. Це стосується тексту і заливки – вони розташовані в верхньому меню. Піпетка теж присутній, але доступна тільки тоді, коли потрібно вибрати колір. Це дійсно зручно.

Реалізація інструменту «піпетка» в Photoshop Touch

Інструментів для виділення тут теж достатньо. Прості речі можна виділити чарівною паличкою. Для більш точних виділень є ласо і полігональне ласо. А ось найпотрібніше магнітне ласо тут відсутня. Певне розробники вирішили що користуватися ним буде не зручно. А дарма. Але, тим не менше, натомість створили інструменти для точного виділення саме на планшетах. Це «кисть» і «каракулі». Обидва працюють за принципом швидкої маски.

Додаткове меню инстументов Photoshop Touch

Для ретуші залишили знайомі з настільної версії «штамп» і «пензель відновлення». А так же «палець» і кисть розмиття, але при цьому кисть різкості чомусь відсутня.
Всі базові інструменти по роботі з кольором винесені в окреме меню «корекція». Їх менше ніж в настільній версії, але для базової цветокорекціі є всі можливості.
Окремо хочеться відзначити наявність інструменту малювання ефектів. Ви вибираєте кисть, потім вибираєте зі списку вид корекції і малюєте. По суті хороша річ, але як завжди, не без вад. Намалювати можна, а стерти нічим.

«Кисть ефектів» в Photoshop Touch

Робота з шарами тут сильно поступається настільної версії а так само і іншим редакторам для iPad. По-перше відсутні маски. По-друге відсутні коригувальні шари. По-третє відсутні стилі шарів. І по-четверте є в повному обсязі види накладень. Власне, шари в PS touch є, і більше про них сказати на жаль нічого.
Окремо варто згадати реалізацію довідки. У програмі є безліч інтерактивних уроків, пройшовши які, можна швидко навчитися виконувати найнеобхідніші дії.

Інтерактивне навчання в Photoshop Touch

Резюмуючи, можна сказати одне. PS Touch безумовно кращий з фоторедакторів для iPad, але універсальним його назвати ніяк не можна. І перш ніж витрачати на нього гроші я б порадив добре зважити ваші потреби і можливості програми.

Ссылка на основную публикацию