Низькорівневе форматування жорсткого диска – 3 способи

Найчастіше, при виникненні будь-яких несправностей в роботі жорсткого диска, можна втратити всю наявну на ньому інформацію. Оптимальним рішенням для порятунку важливих даних може стати низькорівневе форматування диска.

Читайте також: Як відформатувати жорсткий диск Як розбити жорсткий диск на розділи

Форматування на низькому рівні здійснюється виробником при виготовленні вінчестера. Процедуру, яка описується в цій статті швидше можна назвати «псевдо» форматуванням, так як справжню низкоуровневую процедуру виконати в домашніх умовах просто неможливо.

Здійснивши цей процес, є можливість виправити програмні помилки і прибрати з ПК вірусне ПО. Також форматування стане в нагоді при продажу ПК, щоб майбутній власник не зміг скористатися інформацією зберігалася на комп’ютері.

Як зробити низькорівневе форматування

Існує перелік програм, які здатні виконати низькорівневе форматування. Деякі з них підходять тільки для конкретної марки жорсткого диска, а інші універсальні і дають можливість працювати з обладнанням будь-яких виробників. У цій статті будуть розглядатися програми, які є абсолютно безкоштовними і з легкістю впораються з необхідною процедурою.

Вам може бути цікаво: Як зробити форматування через BIOS Управління дисками в Windows

Спосіб 1: HDDLLFT

Ця програма підходить для будь-яких жорстких дисків, єдина умова коректної роботи програми – наявність встановленої ОС Windows.

 1. Скачайте утиліту з інтернету і інсталюйте її на ПК.
 2. Після запуску програми висвітиться вікно з пропозицією вибрати режим роботи, а також придбати платну версію програми.
 3. Виберіть пункт «Continue for free». Це дасть вам можливість використовувати необхідний функціонал абсолютно безкоштовно.
 4. У переліку, що відкрився вкажіть диск, який підлягає форматуванню, і клікніть на кнопку «Продовжити».
 5. У наступному вікні необхідно зайти у вкладку «Low level Format», після чого натиснути на кнопку «Format this device».
 6. Вам залишилося тільки підтвердити форматування, після чого процедура запуститься в автоматичному режимі.

Спосіб 2: SeaTools DOS

Основна відмінність цієї утиліти від аналогів – можливість створити її образ на будь-якому сторонньому накопичувачі. Це важлива деталь, яка дуже стане в нагоді користувачам, функціонал системи яких працює з помилками.

 1. Перенесіть програму на диск або флешку і вставте її при запуску в ПК.
 2. Автоматично відкриється головне вікно програми. Зверніть увагу на те, що у вкладці Language є можливість вибрати російську мову.
 3. В «Списку накопичувачів» вкажіть диск, який підлягає форматування.
 4. Натисніть на пункт “Додаткові налаштування”. Він знаходиться у верхньому треї основного вікна.
 5. Останній крок – клікніть на кнопку «Стерти все», після чого дочекайтеся завершення процедури форматування.

Спосіб 3: Windows Data Lifeguard Diagnostics

Завдяки цьому додатку можна зробити низькорівневе форматування жорстких дисків WD.

 1. Скачайте програму і встановіть її на комп’ютер.
 2. Після запуску утиліти в її головному вікні вкажіть необхідний диск.
 3. Натисніть на клавішу «Test».
 4. Тепер необхідно перейти на вкладку «Select an option» і натиснути на пункт «Erase». У старіших версіях програми він може мати іншу назву – «Write zeros».
 5. Дайте згоду на запуск процедури форматування, клікнувши «Start».
 6. У наступному вікні потрібно вибрати номер найнижчого – «Повне стирання», і натиснути «ОК».

Як ви змогли переконатися, процедура низькорівневого форматування достатня проста. Практично всі відомі програми працюють за схожим принципом, і освоїти їх не складе ніяких проблем. Головне пам’ятати, що універсальні програми абсолютно не обов’язково виявляться гіршими, ніж запропоновані утиліти конкретного виробника.

Ссылка на основную публикацию