Низька швидкість скачування в Steam, чому? Як збільшити швидкість завантаження ігор

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть з однією проблемою. Не так давно купив гру на Steam, але до сих пір її не можу завантажити. Швидкість скачування не перевищує 100 КБ / с (а якщо і перевищить її – то всього лише на дек. Секунд, і потім знову скидає).

Що дивно: файли з торрента качаються по 10-11 МБ / с. В чому може бути причина? (В самій програмі настройки різні потикав, поки результату немає)

Доброго дня!

Взагалі, в ідеалі, якщо у вас швидкість скачування торрентів 10 МБ / с – то приблизно така ж швидкість повинна бути і в Steam (в нормальному режимі). Судячи з опису, дуже схоже або на якесь “штучне” обмеження, або високе навантаження на сам сервер Steam.

Нижче постараюся привести послідовну “процедуру” перевірки основних конфігурації програмного забезпечення …

Розбираємося з причинами низької швидкості в Steam

1) Перевірте вашу поточну швидкість

Почати статтю хочу з одного простого ради: в першу чергу перевірте свою поточну швидкість інтернету (наприклад, ви можете бути підключені до каналу в 100 Мбіт / с, але за фактом в даний час – швидкість не буде перевищувати 10 Мбіт / с).

Зробити це краще за допомогою сторонніх сервісів (наприклад, на http://beta.speedtest.net/ru). Якщо при тесті ваша швидкість інтернету не перевищує 30 Mbps (Мбіт / с) – то максимальна швидкість завантаження, яку ви побачите в Steam, не перевищить 3,5 МБ / с.

В допомогу! Як перевірити і дізнатися свою реальну швидкість інтернету – 

Результати перевірки в beta.speedtest.net/ru

Крім цього, також рекомендую перевірити, чи немає інших додатків на ПК, які працюють в даний час, і завантажують Інтернет-канал.

Зробити це можна в диспетчері завдань (Щоб увійти в нього – натисніть Ctrl + Shift + Esc), або за допомогою спец. додатки NetLimiter. Зверніть увагу в першу чергу на ті додатки, які навантажують мережу більше 5%: торрент-програми, браузери, і ін.

Додатки відсортовані за графою мережу

NetLimiter – впорядкувати за завантажувального трафіку

2) Спробуйте змінити регіон завантаження

У Steam гри розташовані на різних серверах по всьому Світу! Зроблено це для того, щоб у всіх користувачів була висока швидкість доступу до сервісів Steam.

Зазвичай, за умовчанням, Steam автоматично визначає найближчий сервер для завантаження ігор (і як правило, з нього макс. Швидкість завантаження). Але в деяких випадках, має сенс спробувати в настройках вказати вручну потрібний сервер: нерідко, коли сервер сусідньої країни віддає файл швидше, ніж сервер в Україні …

Примітка: вибрати регіон для завантаження можна в налаштуваннях Steam в розділі “Завантаження”. Див. Скріншот нижче.

Вікно налаштувань в Steam (вкладка завантаження)

3) Перевірте встановлені ліміти на швидкість

Також в розділі “Завантажень” в Steam можуть стояти обмеження швидкості. В ідеалі має бути встановлено “Без обмеження” (як на скрині нижче).

Зверніть також увагу на галочки: дозволяти завантаження під час гри, уповільнювати завантаження під час трансляції (тобто може так бути, що ви поставили на завантаження нову гру, і вирішили поки скоротати час в одній зі старих – але через відсутньої галочки завантаження під час працює гри не буде йти!).

Обмеження завантаження (Steam)

Примітка: також спробуйте очистити кеш завантаження (кнопка знаходиться в нижній частині вікна розділу “Завантаження”, див. Скрін вище).

Зверніть також увагу на (коли в Steam починаються розпродажі ігор – збільшується навантаження на канали серверів, що позначається на швидкості завантаження).

Глобальна карта Steam

Наприклад, під час Новорічних свят навантаження на сервера в Steam зростала в 2 ÷ 6 разів! І досить багато користувачів скаржилися на швидкість доступу (якщо у вас подібний випадок – просто дочекайтеся закінчення свят).

4) Чи не встановлені обмеження швидкості в роутері

Більшість сучасних провайдерів при підключенні до Інтернет встановлюють роутер (для того, щоб була мережа Wi-Fi по всьому будинку). Сучасні роутери дозволяють обмежувати швидкість завантаження / віддачі (наприклад, для того щоб один комп’ютер з мережі не “забивав” весь канал).

Зазвичай, обмеження встановлюється на конкретний комп’ютер (а не на програму). Тому, якщо причина в настройках роутера – то швидкість завантаження у вас (швидше за все) буде низькою в усіх програмах …

В допомогу! Налаштування домашнього роутера на прикладі Tenda (FH456) – 

Обмеження швидкість завантаження користувачеві в 512 КБ / с (роутер Tenda)

До речі, в налаштуваннях роутера зверніть увагу також на інші комп’ютери в мережі: не забивають вони канал, завантажуючи різні дані. Наприклад, на скрині вище, комп’ютер “PC Lite” качає щось зі швидкістю 465 КБ / с …

5) Змінити Інтернет-провайдера

У деяких випадках зміна Інтернет-провайдера – це єдине рішення проблеми. Особливо, якщо ви користуєтеся низькошвидкісних підключенням, коли в ваш будинок вже “прийшла” оптика.

В допомогу! 

Способи підключення до Інтернету: що краще і яке вибрати – 

Додатки по темі вітаються …

Успіхів!

RSS
(Як читати Rss)

Інші записи:

  • Гальмує онлайн-відео в Інтернет: YouTube, ВК, Однокласники [на комп’ютері]
Ссылка на основную публикацию