Нитки для 3d принтера: пластикова ABS і PLA

У ХХI столітті 3D друк застосовується в вузькоспеціалізованих областях і в повсякденному житті. За допомогою неї можна з легкістю сконструювати власний проект або деталь, експлуатація якої більш неможлива.

Різнокольорові нитки для 3d принтера

Створення подібних об’єктів відбувається за допомогою 3D принтера. Він складається з корпусу, що направляють елементів, укріплених на них головки, крокових двигунів, спеціального столу для роботи і електронна система, до функцій якої входить управління.

Для початку майбутній об’єкт розробляється на комп’ютері. Це здійснюється за допомогою відповідного програмного забезпечення. Далі відбувається коригування моделі під наявне обладнання і, нарешті, її друк в тривимірному форматі. Остання дія має на увазі собою циклічне нанесення на робочий стіл (елеватор) витратного матеріалу. Тривалість процесу залежить від кількості шарів.

Про що піде мова:

Витратні матеріали

Філаменти представляють собою нитки, створені з різних матеріалів і намотані на спеціальні котушки. Витратний матеріал для принтера в форматі 3D досить різноманітний. Його вартість залежить від наявних характеристик і стійкості до несприятливих факторів.

PLA і ABS пластик для 3d друку

Виробництво предметів подібного виду своїми руками вимагає багато зусиль і знань. Тому в цьому випадку використання 3D принтера набагато зручніше, так як результат буде більш успішним. Імовірність помилок і неточностей зменшується внаслідок автоматизації процесу. Він починається з надходження нитки в екструдер, який сприяє зміні її агрегатного стану.

Витратний матеріал стає рідким і, виходячи з сопла друкуючої головки, послідовно наноситься на робочу платформу. Приклад готового виробу на фото. Виготовлення моделей різного ступеня складності безпосередньо залежить від екструдера. Рівномірний накладення шарів – гарантія якості майбутнього макета.

Значення друкуючої головки

Екструдер для нитки для 3d принтера здатний працювати з різними матеріалом, частіше застосовують полімерні сполуки PLA і ABS. Пристрій складається з двох блоків: cool-end забезпечує надходження ниток шляхом обертання шестерні, а hot-end покликаний плавити надійшов в нього пластик. Для цього він розігрівається на відміну від елеватора, за який відповідає термоизолирующая вставка. Вона розташована між двома блоками. Дана деталь зображена з фото.

Екструдер для нитки для 3d

Основними характеристиками екструдера для виробництва нитки для 3d принтера вважаються:

  1. Механізм подачі нитки. Деталі друкуючої головки проводяться за допомогою 3D друку або лиття. У першому випадку їх виготовлення забезпечує економію, а в другому міцність і надійність обладнання.
  2. Процес зчеплення в ролику. Він може бути погіршений через неправильний вибір матеріалів. Дана проблема виражається в ковзанні подається через ролик нитки. Приклад на фото.
  3. Діаметр сопла. Для більшої промальовування деталей показник повинен бути менше, і навпаки.
  4. Тип двигуна. Чим більше потужність, тим менше ризик засмічення сопла.

Екструдер реально зробити своїми руками. Для цього знадобиться кроковий двигун, він виготовляється з мотора принтера, ролик для фіксації (зобов’язаний мати пружину), корпус і блок хот-енд. Останні три деталі забезпечують кріплення. Подаючий механізм його можна придбати в готовому вигляді або зібрати по кресленнях. Він не повинен характеризуватися сильне зчеплення. В іншому випадку витратний матеріал буде дуже крихким.

АБС-пластик

Деталь, що забезпечує нагрівальний процес, має металеву основу, частіше використовується алюмінієва пластина, після на неї будуть кріпитися терморезистори. Сопло виготовляється з закругленою глухий гайки. Найпростіше для цих цілей обробити болт і гайку з міді або латуні. У 3D принтерах може бути більше одного екструдера. Це збільшить можливості обладнання. Подібна конструкція зображена на фото.

Різновиди ниток для 3d друку

Для виробництва нитки для 3D принтера використовуються багато матеріалів. Домінуючі позиції в цьому списку займають ПЕТ, PLA і ABS. Всі вони відносяться до термопластів, тобто при підвищенні температурного режиму відбувається зміна їх структури. Вони розм’якшуються, через що з них з легкістю формуються нитки. Тому пластик настільки популярний при виробництві 3D моделей.

ПЕТ використовується для виготовлення пластикових пляшок. Подібне застосування в харчовій промисловості обумовлюється діелектричними властивостями матеріалу, а також не розчиняється в воді, доступністю, стійкістю до зносу, дії високих температур. Випуск пляшок з пластика не єдине призначення ПЕТ, в домашніх умовах дана речовина стає основою для створення тривимірних об’єктів. Виріб з цього матеріалу зображено на фото.

нитки ПЕТ

Споживачі відзначають, що через наявність в його складі добавок виникає підвищений рівень усадки вже готових виробів. Ведуться розробки, метою яких є створення витратних матеріалів для 3D принтерів на основі полімерів даної групи.

PLA називають полімолочной кислотою, по суті це поліефірне речовина, що володіє термопластичними властивостями. Його джерелом стають поновлювані ресурси такі, як цукрова тростина, крохмаль з кукурудзи і тапиоки. Ця пластикова нитка для 3d принтера відноситься до екологічних матеріалів, так як результати її розкладання не роблять негативного впливу на навколишнє середовище.

Нитка для 3D-принтера PLA

Вироби з неї вважаються безпечними для дітей. Пластик цього типу вимагає особливих умов зберігання, так як вплив вологи на нитки для 3D принтера здатне привести до їх непридатності.

Перехід PLA з твердого агрегатного стану в рідке відбувається при температурі + 80 ° С, тому для виробництва ниток для 3D принтера знадобляться додаткові складові, частіше пластик іншого типу. 3D моделі з PLA мають більш гладку і естетичну поверхню, ніж пластикові вироби зі схожих матеріалів. Приклад на фото. До мінусів відносять лише їх крихкість.

ABS – нитка для 3d принтера, що характеризується своєрідним «пластиковим» запахом, шорсткою поверхнею виробів, гнучкістю, міцністю, піддатливістю, здатністю розчинятися в ацетоні і легкої переробкою. Даний матеріал є результатом нафтохімічних процесів, цей факт пояснює його молочно-бежевий колір. Нитки з ABS більш стійкі до високої температури, ніж з PLA.

Виготовлення пластикових об’єктів за допомогою 3D принтера рекомендується проводити в провітрюваному приміщенні. Пристрій для виробництва тривимірних моделей має володіти функцією підігріву елеватора (робочого столу).

ABS нитка

ABS погано реагує на підвищену вологість навколишнього середовища. Через її впливу виникають порушення в роботі екструдера, що веде до погіршення якості майбутнього об’єкта. Результат на фото. Виправити ситуацію можна, використовуючи будівельний фен. Перед створенням макета просушіть їм потерпілий матеріал.

Вибір основи – це важливий етап створення 3D конструкцій. Від нього залежить якість і довговічність виробу, отриманого в результаті 3D друку.

Ссылка на основную публикацию