Ntoskrnl exe bsod: синій екран смерті системи

або ntoskrnl.exe bsod – це страшна назва розбурхує уми багатьох користувачів при згадці, при зустрічі з ним серце холоне, а душа йде в п’яти. Комп’ютер, незважаючи на раніше виконувані завдання, раптово зупиняється, показує на синьому тлі таємничу помилку і перезавантажується. Маючи основний багаж комп’ютерних знань, можна самостійно виправити неполадку.

У певний етап завантаження операційної системи, управління передається процесу ntoskrnl.exe, який запускає системні драйвера і пристрою. Сам процес отримує необмежений доступ до ресурсів комп’ютера, ніж можуть скористатися шкідливі програми. Для захисту від подібного втручання, файл ntoskrnl.exe має кілька копій в системних папках, а також в оперативній пам’яті при завантаженій ОС. З оперативної пам’яті його примусово видворити неможливо, а при видаленні з жорсткого диска в тій же директорії утворюється нова копія. На фото приклад присутності процесу в диспетчері завдань Windows 7.

Можливі причини несправності і відновлення файлу ntoskrnl exe

Передумовою для неправильної роботи процесу може бути як втручання користувача, так і збій на апаратному або програмному рівні. До основних причин появи bsod відносяться:

 • системну помилку жорсткого диска;
 • неправильна робота банків оперативної пам’яті;
 • збій роботи драйверів;
 • віруси і троянські програми;
 • некоректна робота антивіруса;
 • збійні сектора вінчестера;
 • стара версія BIOS;
 • недостатня потужність блоку живлення;
 • розпущеність вузлів;
 • старі деталі, що вимагають заміни.

Потрібно взяти інсталяційний диск з Windows XP (2000) і почати установку з нього через BIOS. Під час появи діалогового вікна з пропозицією установки ОС, слід вибрати консоль відновлення Windows. Необхідно розпакувати файл ntoskrnl.exe в системну папку. Для цього прописати команду «expand d: \ i386 \ ntoskrnl.ex_ c: \ windows \ system32», де «d» – позначення CD-ROM в системі. Якщо привід має інше позначення, то і в команді позначатися буде відповідно. Після натискання «Enter» і угоди з заміною файлу «y», вийти з консолі, прописавши команду «exit». У Windows 7 є вбудована система відновлення запуску. Вона самостійно займеться копіюванням файлу ntoskrnl.exe.

Використання засобу перевірки драйверів Windows

Виконайте чисту завантаження ОС:

 1. Перезавантажити комп’ютер в безпечний режим.
 2. Відкрити «Панель Управління» -> «Адміністрування» -> «Конфігурація системи» -> вкладка «Автозавантаження».
 3. У списку зняти галочки з елементів, які не підписаних як Корпорація Microsoft.
 4. Відкрити вкладку «Служби» і повторити п. 3. Натиснути “ОК”.
 5. Перезавантажити комп’ютер до звичайного режиму.

Тепер можна приступити до діагностики драйверів:

 1. У меню «Пуск» натиснути «Виконати» і ввести команду «Verifier», а після натиснути «Enter».
 2. Поставити радіокнопку «Створити нестандартні параметри» і натиснути «Далі».
 3. Поставити радіокнопку «Вибрати окремі параметри з повного списку» і натиснути «Далі».
 4. Поставити все прапорці, крім «Імітація нестачі ресурсів» і натиснути «Далі».
 5. Вибрати пункт меню «Автоматично вибирати непідписані драйвери» і натиснути «Далі».

З’явиться список непідписаних драйверів. Не закриваючи його, за допомогою «Центру оновлення» в Windows 7, спробуйте знайти драйвера і встановити (оновити). Потім вийти зі списку, натиснувши «Скасувати».

Усунення причини неполадки програмними і апаратними методами

Для пошуку рішення скануємо вінчестер на наявність помилок в файлової системи за допомогою стандартної утиліти «check disc». Правою кнопкою натискаємо на піктограмі диска, вибираємо меню «властивості», заходимо у вкладку «сервіс» і натискаємо кнопку «виконати перевірку». Після завершення процедури, програма ознайомить з результатами перевірки.

Також можна використовувати програму Victoria для відновлення вінчестера. Скачайте цей реаніматор на CD-ROM або флешку, потім запустіть його з BIOS. Бажано не змінювати налаштування при запуску тесту, так як час проведення процедури може значно збільшитися.

Для перевірки оперативної пам’яті скачати програму memtest86 з завантажувальним чином ISO для флешки і завантажити з неї комп’ютер. Якщо знаходяться помилки, а оперативної пам’яті більше однієї планки, то перевірити кожну окремо.
Проблема може полягати в несумісності режиму роботи різних плат один з одним.

Не виключено, що проблеми могли початися після установки або підключення нових пристроїв, тобто слід оновити BIOS або перевірити ще раз всі контакти. Пил, володіючи властивістю накопичувати заряд, осідає на контактах пам’яті, відбувається зміна розподілу струмів і напруг в системі. Все слід продути від пилу і почистити м’якою пензликом. Відомі випадки замикання шурупів на материнській платі.

Не завадить перевірити ОС на віруси. Найчастіше, появі bsod передує «крива» робота антивірусного ПЗ. Варто спробувати антивірус перевстановити. На допомогу може прийти утиліта, призначена для того чи іншого антивіруса (Eset Uninstaller, AVG8_Remover, Avast Software Uninstall Utility, Norton Removal Tool і т. Д.).

З файлом ntoskrnl.exe можна неабияк «задурити» і витратити купу часу і нервів. У кого-то може не виявитися ні того, ні іншого. Та й результат в такому випадку не гарантований. В такому випадку простіше піти в сервісний центр і довірити працю фахівця.

Ссылка на основную публикацию