Новинка: 18-ти ядерний процесор Intel Core i9 Extreme

Так, ви правильно прочитали цей заголовок. Компанія Intel тільки що випустила Intel Core i9-7980XE – процесор, який може похвалитися колосальними вісімнадцятьма ядрами із загальною кеш-пам’яттю близько 17 МБ і тактовою частотою до 4.5 ГГц. Ви, напевно, читаєте цю статтю з пристрою, який має не більше восьми ядер. Більшості користувачів вистачає 2-4 ядер процесора. Навіщо комп’ютера багато ядер? Що це дає і яка можлива причина, по якій Intel випустила цей новий процесор? До речі, у нас є стаття про те, скільки потрібно ядер для ПК.

Навіщо Intel випускати такий процесор?

Intel – престижна компанія з великим досвідом виробництва електронних пристроїв і комп’ютерних комплектуючих, яка має свою чітку стратегію розвитку. Розробка 18-ти ядерного чіпа Intel Core i9-7980XE – не просто поліпшення технологій, а важливий стратегічний крок. Ми можемо з упевненістю припустити, що i9 не орієнтований на домашнє використання, хоча більшість процесорів Intel розробляються для настільних і ігрових комп’ютерів. Але навіщо Intel випускати такого “монстра”?

Відповідь може бути тільки один: це пов’язано з анонсом нових процесорів Threadripper з вражаючими 16 ядрами від AMD.

Нещодавно конкуренція в розробці процесорів стала більш жорсткою, так як AMD почала випускати більш доступне високопродуктивне сімейство чіпів Ryzen, кожен з яких має досить переваг. Одним з кращих є Ryzen 7 1800X, восьміядерний процесор з шістнадцятьма потоками і 4 МБ L2 / 16 МБ L3-кеша. Він досягає майже половини ціни на процесор Intel аналогічних характеристик.

Щоб залишатися конкурентоспроможними, Intel повинна працювати над поліпшенням своєї інноваційної архітектури мікросхем і робити все можливе, щоб залучати професіоналів, які хочуть хорошою віддачі від своїх інвестицій. Факт існування попиту на 16-ти ядерний чіп від AMD, дає надію Intel захопити свою частку ринку з раннім випуском трохи більше жахливого процесора.

Навіщо може знадобитися 18 процесорних ядер?

Чесно кажучи, для найкрутіших додатків та ігор восьмиядерні процесори забезпечують більш ніж достатню продуктивність і відмінно справляються зі своїм завданням. Кожне додаткове ядро ​​на процесорі означає зменшення кількості лагів в ресурсоємних додатках. Вісім ядер можуть запускати вісім активних процесів з дуже маленьким перериванням потоку операційної системи в цілому.

Однак для професійних 3D-моделістів і архітекторів історія трохи відрізняється. Деяким людям потрібно якомога більше ядер для запуску програм, які виконують багато обчислень паралельно. Перестрибнувши з восьми до шістнадцяти або вісімнадцяти ядер, вони побачать величезний приріст продуктивності. Це робить їх більш продуктивними в роботі.

Більшість програм, які ми запускаємо в повсякденному житті, не досягають такого рівня складності. Тому для середньостатистичного користувача покупка процесора за кілька тисяч доларів – марна трата грошей. Наприклад, такі додатки, як Skype, не використовуватимуть всі ядра, які є в процесорі. Він буде працювати в одному потоці, без розпаралелювання. Те ж саме стосується багатьох інших програм. Вони не будуть працювати в багатоядерному режимі. На даний момент більше 8 ядер користувачам домашніх ПК не потрібно, і досить складно сказати, коли вам знадобитися 16 або 18 ядер. На питання “навіщо комп’ютера багато ядер” від звичайного користувача, найлогічніше відповісти “Ні за чим”

Діліться в коментарях, чи користуєтеся ви додатками, які вимагають великої кількості ядер?

джерело:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Ссылка на основную публикацию