Новий iPad 12 “і MacBook Air з USB-C

Що таке USB Type-C?

Щоб зробити пост більш інформативним і корисним для читачів, давайте розглянемо цей популярний роз’єм USB Type-C, який вже кілька років намагаються впровадити на всі пристрої Apple і інших виробників мобільної техніки.

Існує величезна кількість роз’ємів для зарядки, підключення до комп’ютерів та інших пристроїв, тож не дивно, що виробники задумалися про створення універсального роз’єму, якому може стати Type-C.

Зараз використовуються чотири основні категорії:

  • USB Type-A – оригінальний, прямокутної форми роз’єм. З ним знайомі напевно все, адже він є у будь-якого сучасного комп’ютера або ноутбука;
  • USB Type-B – відносно рідкісний стандарт, цей форм-фактор часто використовувався в принтерах;
  • Micro USB – крихітний, практично універсальним форм-фактор використовується в більшості сучасних смартфонів і планшетів;
  • Mini USB – цей вид роз’ємів можна назвати попередником Micro USB, широко використовувався років п’ять тому у всіх мобільних пристроях. Як і USB Type-B він вже зникає.

Як ви помітили, кожен тип має різні форм-фактори і те ж саме справедливо і для USB Type-C. Але, на відміну від інших стандартів, які розроблялися для різних класів пристроїв, USB типу C, а точніше його творці, хочуть, щоб він став універсальним і замінив їх все. Читаємо про проблеми з usb-підключенням.

швидкість

Один з найбільш важливих переваг цього типу. Він фактично подвоює цей показник у USB 3.0 з 5 Гбіт до 10 Гбіт (еквівалент 1250 мегабайт в секунду). Остання версія Intel Thunderbolt (використовується на Маках, але все ще рідкісна на ПК) може передавати дані зі швидкістю до 20 Гбіт. Правда ця різниця буде вже не суттєва для переважної більшості користувачів.

USB Type-C поєднує в собі невеликий розмір Micro USB зі швидкістю і потужністю обміну даних стандартного USB Type-A. З мінусів можна виділити те, що перший час, поки стандарт ще не стане масово впроваджуватися в пристрої, доведеться користуватися перехідниками.

Незважаючи на ці мінуси, переваги USB Type-C абсолютно очевидні. У поєднанні з USB 3.1 Type-C може стати найкращим прикладом по швидкості і потужності серед з’єднань для всіх видів техніки.

Повертаючись до нового 12-ти дюймовому планшету, треба додати, що ці фотографії не остаточні і ми з вами зможемо побачити все задумки купертіновцев найближчим часом, коли буде офіційна презентація. За сформованою вже традицією, Тім Кук представляє нові розробки щороку, на початку або в середині осені.

Ссылка на основную публикацию