Ноутбук підібрати за параметрами

Привіт всім! Ні для кого не секрет, що ноутбуки це дуже зручні і корисні пристрої, за допомогою яких ми можемо вести свої справи з будь-якого місця в світі. Багато користувачів не можуть з відповідного пристрою, не до кінця розуміючи «начинку» цих мобільних комп’ютерів. У цій статті ми допоможемо вам підібрати оптимальний ноутбук з урахуванням параметрів, які вам необхідні.

Зараз на ринку є велика кількість мобільних комп’ютерів, починаючи з зовсім недорогих і закінчуючи потужними ігровими ноутбуками, які стоять вельми дорого. Для початку ви повинні визначитися, для чого ви купуєте даний пристрій, якщо ваша мета тільки робота з текстами та інтернетом, то і купувати дорогий ноут зовсім не потрібно, всю його міць ви просто не будете використовувати. Це як купити «феррарі», але їздити на ній тільки в сусідній магазин за хлібом 

Потужність і внутрішній устрій

Багато користувачів в першу чергу звертають увагу на зовнішній вигляд пристрою, якщо ноутбук «гарненький», то його потрібно брати, але такого принципу дотримуватися не варто, краще зверніть увагу на внутрішню начинку ноута. Якщо ви губитеся в цьому питанні, то не переживайте, далі ми про все розповімо.

Для початку скажемо, що ноутбуки можна умовно розділити на кілька класів по продуктивності:

  • 1 клас пристроїв призначений для користувачів, які не пред’являють великих вимог до ноутбука, їм достатньо попрацювати з текстом, посерфити в інтернеті, подивитися фільм і т.д. Такі ноутбуки не дуже потужні, зате стоять цілком прийнятно;
  • до умовного 2-го класу можна віднести апарати з цілком продуктивною начинкою, на таких ноутбуках можна грати в ігри (при середніх значеннях графіки), працювати в складних редакторах, наприклад, Photoshop, дивитися відео у високій роздільній здатності і т.д. Для рядового користувача це найбільш підходяща категорія;
  • 3-й клас ноутбуків найбільш потужний, але і дорогий. Тут представлені топові рішення, які потягнуть майже всі ігри на високих налаштуваннях і зможуть впоратися зі складними програмами. Як вже було сказано, стоять такі пристрої досить дорого.

Давайте тепер конкретно обговоримо головні складові ноутбуків.

центральний процесор

Це «серце» нашого пристрою, процесор відповідає за обчислювальні завдання. Якщо ви купите пристрій зі слабкими CPU, то деякі програми будуть працювати повільно і з’являться всілякі «гальма».

Моделей процесорів є велика безліч, на всіх них зупинятися ми не будемо. Скажімо, що при виборі ноутбука дивіться на назву процесора. Наприклад, у випадку з Intel – Celeron і Atom представляють початкові CPU, вони без проблем впораються з нескладними завданнями. Більш високу продуктивність мають ноутбуки з процесором Pentium. Ще більш високі характеристики показують Intel Core i3 і i5. Отримати найбільш присунутих продуктивність ви зможете на пристроях з Intel Core i7, але такі рішення коштують досить відчутно.

Що стосується AMD, то початковими є процесори з індексом E, C і A4. Отримати середню продуктивність ви зможете на CPU A6, A8. Найвищу потужність вам надасть процесор з індексом A10.

відеоадаптер

Вибрати ноутбук можна з вбудованою відеокартою і дискретної. Якщо ви не плануєте грати в ігри і працювати з відео редакторами, то замарачіваться на дискретній відеокарті не варто, ви не будете використовувати її потенціал. Якщо ж у вас в планах коштує не тільки робота, а й ігри, то краще придбати ноут з дискретним відеоадаптером, вона дасть вам істотну продуктивність в ігрових додатках.

Гнатися з гігабайтами в мобільних відкритих не варто, 1-2 Гб цілком вистачить для ігор. Якщо плануєте тільки працювати, то беріть апарат з 512 Мгб.

ОЗУ

Оперативна пам’ять також важлива складова ноутбука, якщо її обсягу буде недостатньо, то програми і обробка даних будуть гальмувати. Якщо ви будете тільки працювати, то сміливо беріть ноутбук з 4 Гб ОЗУ, їх буде досить для невимогливих програм та інтернету. Якщо в планах у вас часом граєтесь, то краще взяти екземпляр з 6 Гб, для повної впевненості в продуктивності можете купити ноут з 8 Гб. Також на ринку зустрічаються екземпляри і з великим об’ємом оперативної пам’яті, але, як неважко здогадатися, вони коштують дуже дорого.

Якщо ви не знаєте, яку ОЗУ вибрати для свого ПК, то читайте нашу статтю – 

Не виходить налаштувати камеру ноутбука в Skype? Тоді вивчіть наші докладні рекомендації.

Жорсткий диск

Якщо ви плануєте колекціонувати музику, фільми, встановлювати гри, то рекомендується вибирати ноутбуки з жорстким диском від 500 Гб, якщо є зайва «копієчка», можете взяти апарат з 1 або 2 Тб. У деяких дорогих моделях є також SSD-накопичувач, він істотно підвищує швидкість роботи з даними, ваша операційна система і програми будуть працювати дуже спритно.

Діагональ

Якщо ви будете часто працювати поза домом, то рекомендуємо придбати апарат з діагоналлю в 15,6 дюйма, такого розміру цілком вистачить для комфортної роботи, а сам ноутбук буде важити значно менше. Якщо у вас немає потреби постійно возити ноут з собою, то можете звернути увагу на 17 або 19 дюймові екземпляри, велика діагональ дозволить сповна насолодитися фільмами та іграми.

нюанси

При виборі мобільного комп’ютера також враховуйте кількість і розташування USB-виходів, наявність відео та аудіо роз’ємів і т.д. Тут рекомендувати щось конкретно не можна, тому що кожен виходить зі своїх переваг і потреб.

Якщо ви будете купувати відносно потужний ноутбук і частенько навантажувати його в іграх, то також радимо купити спеціальну охолоджуючу панель, вона не дозволить комп’ютеру сильно нагріватися, а отже, збільшитися термін його експлуатації.

Не знаєте, яку підібрати програму для інтернету? Тоді вивчіть нашу статтю про самих популярних браузерах в світі.

Якщо ви хочете зібрати потужний комп’ютер для ігор, але не знаєте на якій відеокарті зупинитися, то наші рекомендації вам знадобляться.

підсумки

Сподіваємося, тепер ви зможете підібрати для себе оптимальний ноутбук. Головне, це визначитися з завданнями, які ви будете на ньому робити, немає сенсу переплачувати, якщо ви хочете тільки мультимедійних розваг і доступ в інтернет. І навпаки, якщо у ваші плани входять гри і вимогливі програми, краще не дешевити, а купувати продуктивний апарат, який дозволить вам працювати «без гальм».

Ссылка на основную публикацию