Ноутбук не бачить WiFi мережу: інструкція щодо вирішення проблеми

Перевага бездротового інтернету через WiFi в тому, що існує маса можливостей насолодитися усіма принадами Всесвітньої мережі абсолютно безкоштовно. Наприклад, чи багатьом людям, що живуть на другому поверсі багатоповерхового будинку, сподобається, що перший поверх займає кафе або бар?

Постійний шум, музика, спати заважають. А ось якщо у вас є ноутбук з можливістю підключення по бездротових мережах, цілком можливо, на додачу до музики ви отримаєте безкоштовну точку доступу до інтернету!

Багато закладів загального користування залучають клієнтів тим, що встановлюють у себе безкоштовний WiFi. Якщо вважати, що приблизний радіус дії точки бездротового інтернету буде десять або двадцять метрів, то мешканці нижніх поверхів безпосередньо над кафе можуть не турбуватися про щомісячну абонентську плату за інтернет.

Однак можуть бути і проблеми. Наприклад, вам терміново потрібно перевірити електронну пошту, а ваш ноутбук не бачить WiFi мережу. Що робити? Хто винен?

Причини відсутності сигналу WiFi на ноутбуці можуть бути найрізноманітніші і знаходяться вони в межах ланцюга конекту:

  • Роутер.
  • Проміжний простір між джерелом і приймачем – ноутбуком.
  • Проміжні програми між портами входу сигналу і браузером.
  • Налаштування підключення WiFi.

Ситуація, при якій ноутбук не бачить WiFi мережу – це якраз той рідкісний випадок, коли не слід починати з себе і грішити на несправності ноутбука. Цілком ймовірно, що з вашим комп’ютером все в нормі і перешкоди між вами і інтернетом знаходяться поза вашої компетенції.

З’ясуйте, чи є WiFi сигнал

Якщо ви намагаєтеся підключитися до безкоштовної лінії в кафе, подивіться навколо – як себе почувають інші відвідувачі з ноутбуками і планшетами на столі? Якщо в приміщенні панує загальна суєта і люди намагаються щось робити зі своїми гаджетами незвичайне, цілком можливо, що сигналу немає і з вашим ноутбуком повний порядок. Ось чому не потрібно було поспішати і починати відразу ж крутити ручки настройки комп’ютера – так можна і хорошу річ зіпсувати.

Якщо ви вдома і користуєтеся своїм роутером, подивіться, чи включений він. Чи не випала чи вилка з розетки? Іноді роутер зависає. Для контролю вимкніть і знову запустіть апарат. Якщо роутер зависав, мережа WiFi здасться на ноутбуці.

Після цього спробуйте підключити WiFi-роутер до комп’ютера за допомогою мережевого кабелю. Можлива і така ситуація, що роутер працює, а в простір сигнал не видається. Якщо ноутбук почав приймати інтернет, щось збилося в настройках роутера.

Якщо вдома є інші мобільні пристрої з WiFi, планшети, смартфони, подивіться, як там зі зв’язком. Якщо порядок – можна переходити до наступного етапу пошуків перешкод. Подивіться у себе вдома – які електронні пристрої працюють прямо зараз? Нерідко звичайна мікрохвильова піч створює перешкоди і блокує WiFi-сигнал. Справа в тому, що ці пристрої використовують близькі радіочастоти.

Теоретично, навіть великий холодильник, розташований між ноутбуком і джерелом WiFi-сигналу, може послужити перешкодою і, як своєрідне дзеркало, відбивати інтернет в зворотну сторону. Спробуйте підійти з ноутбуком ближче до роутера, розташуватися в прямої видимості.

Якщо все одно немає сигналу, тоді можна припустити, що несправність і насправді знаходиться всередині цієї чарівної коробочки під назвою ноутбук.

Проблеми з ноутбуком

Починаєте перевірку, як і в попередніх випадках – зі входу і далі вглиб. Що знаходиться між WiFi та інтернет-браузером?

  1. Перевірте антивірус. Нічого не міняли в настройках? Спробуйте просто відключити антивірусну програму на час, а потім перевірте надійність проходження сигналу з WiFi-роутера.
  2. Тепер брандмауер Windows. Відкрийте конфігурацію мережевого щита і подивіться, чи не внесений WiFi-канал випадково в чорний список. Вимкніть брандмауер. Перевірте сигнал.

Тепер згадайте – чи не відбувалося в найближчі дні нічого незвичайного з вашим ноутбуком? Наприклад, збої в роботі операційної системи. Або встановлювали якісь нові програми. Або навпаки – щось намагалися видалити і при цьому виникали складності.

Користувачі зазвичай думають, що проблеми виникають після установки підозрілих програм з неперевірених джерел. Насправді, найчастіше система порушується якраз після спроб видаляти програми від авторитетних виробників. Такі пропозиції дуже глибоко впроваджуються в реєстр, залишають масу комунікацій. Що і призводить до розривів важливих зв’язків при видаленні.

Спробуйте зробити відкат системи до попереднього стану. Така проста операція може заодно відновити і випадково збиті настройки WiFi-з’єднання. Якщо продовжити думку ще далі, виникає питання – а коли ви в останній раз переставляти операційну систему?

Справа в тому, що Windows має малоприємним властивістю накопичувати всяке сміття і згодом спочатку починає повільніше працювати, а потім і зовсім з’являються проблеми з програмами. В першу чергу неохайності з інтернетом, як найслабшим місцем. Свіжа установка Windows може разом вирішити цілий кластер проблем з ноутбуком. Тим більше, що це нескладно – потрібно просто зробити скидання до фабричним налаштуванням.

Це, звичайно, радикальний засіб. Якщо попередні кроки не принесли позитивного результату, пора перевірити мережеві підключення. Відкрийте Панель Управління Windows і перевірте, а чи підключена у вас бездротова мережа? Цілком можливо, збилися налаштування мережі і знадобиться тільки заново все підключити за допомогою Майстра Підключення Бездротових Мереж.

Ссылка на основную публикацию