Ноутбук і ПК підключені до Wi-Fi роутера: як передавати між ними файли, зробити загальнодоступну папку або диск

Питання від користувача

Добрий день.

У мене вдома встановлений Wi-Fi-роутер: до нього по кабелю підключений стаціонарники (прим .: ПК). За Wi-Fi мережі до роутера підключені 2 ноутбука. Як мені створити загальну папку, на якому-небудь ноутбуці (або ПК), щоб передавати через неї файли з одного пристрою на інший? Чи не з флешкою ​​ж бігати …

PS на всіх пристрої встановлена ​​Windows 10 (постійно оновлюється).

Олексій М.

Доброго часу доби!

Завдання в общем-то, не складне: досить один раз витратити 5-10 хв. часу, щоб все налаштувати. Нижче в статті приведу кілька кроків, послідовно виконавши які, ви вирішите це завдання.

Примітка: зрозуміло, всі ваші підключення пристрою до роутера, повинні бути включені і при налаштуванні, і під час передачі (обміну) файлів!

Створення спільних папок в локальній мережі для роботи з файлами

КРОК 1: встановлення назви ПК і робочої групи

Перше, що необхідно зробити – це відкрити “Мій комп’ютер / Цей комп’ютер”, клацнути правою кнопкою мишки в будь-якому вільному місці і в меню вибрати властивості.

У Windows 10, щоб відкрити “Цей комп’ютер”: просто відкрийте провідник (поєднання кнопок Win + E), і виберіть в меню зліва “Цей комп’ютер” (див. Скрін нижче).

Властивості (цей ПК)

До речі, щоб відразу відкрити властивості ПК (як на скрині нижче) – досить натиснути клавіші Win + Pause.

Ім’я комп’ютера і робоча група (клікабельно)

Зверніть увагу на ім’я комп’ютера і робочу групу:

 • ім’я комп’ютера повинна бути унікальною на кожному ПК / ноутбуку, підключеному до локальної мережі (до роутера). Якщо імена якихось ПК збігаються – перейменуйте!
 • робоча група, навпаки, повинна бути однакова на всіх комп’ютерах.

Для зміни імені ПК або робочої групи: просто натисніть на кнопку “Змінити параметри” у властивостях ПК (вона знаходиться праворуч від цих значень).

Змінити робочу групу

Після повинно відкрити вікно “Властивості системи”: Залишилося клікнути на кнопку “Змінити” (Див. Скрін нижче), і ввести потрібні дані.

властивості ПК

Звертаю увагу, що після завдання цих параметрів і збереження налаштувань – ПК / ноутбук необхідно перезавантажити! Інакше зміни, введені в настройки, не будуть враховані і прийняті.

КРОК 2: дозволяємо доступ до загальних папок / принтерів

У нових версіях Windows за замовчуванням включені “підвищені” заходи безпеки (і тому так просто взяти і створити папку, до якої можуть отримати доступ інші ПК в локальній мережі можна).

Щоб відключити подібний захист, необхідно виконати ряд кроків. Трохи нижче покажу їх на прикладі (актуально для Windows 7, 8, 10).

 1. спочатку необхідно зайти в панель управління Windows і відкрити центр керування мережами (Повна адреса: Панель управління \ Мережа та Інтернет \ Центр управління мережами і загальним доступом);
 2. в меню зліва потрібно буде перейти за посиланням: “Змінити додаткові параметри спільного доступу”;

  Змінити доп. параметри загального доступу (клікабельно)

   

 3. далі у вас (швидше за все) буде три профілю: “приватна”, “гостьова”, “все мережі”. У кожен з них потрібно буде зайти і пересунути парочку повзунків …

  Приватна, гостьова, все мережі

   

 4. для профілю “приватна” необхідно включити мережеве виявлення і загальний доступ до файлів і принтерів (див. скрін нижче);

  Приватна (клікабельно)

   

 5. для профілю “Гостьова” також необхідно включити мережеве виявлення і загальний доступ до файлів і принтерів;

  Гостьова (клікабельно)

   

 6. для профілю “Все мережі” необхідно включити загальний доступ для мережевих користувачів, і відключити парольний захист (див. приклад нижче, клікабельно).

  Всі мережі (клікабельно)

Важливо!
Подібні настройки загального доступу необхідно задати на кожному ПК / ноутбуці, за яким плануєте працювати в локальній мережі (тобто расшарівать папки, файли і т.д.)

Зазначу, що після завдання подібних параметрів, ви можете почати расшарівать для інших користувачів свої папки і файли. Як це зробити – див. Наступний КРОК.

КРОК 3: “расшарівать” папку (робимо її доступною для локальної мережі)

Можна, звичайно, користуватися спільними папками, передбаченими Windows, але це не завжди зручно. Тому, трохи нижче покажу, як можна будь-яку з папок (або навіть цілий диск) відкрити для читання (або для читання і запису) локальним користувачам.

І так …

Беремо будь-яку папку на будь-якому диску і відкриваємо її властивості (Якщо хто не знає як: відкрити провідник, знайти / створити потрібну папку, потім зробити по ній правий клік мишки і в меню вибрати “Властивості”). Далі у вкладці “Доступ” клікніть по кнопці “Загальний доступ” (Див. Приклад нижче).

Властивості папки: загальний доступ

Після чого додайте (кнопка “Додати) групу користувачів” Все “, і встановіть їй дозвіл” Читання і запис “(це означає, що в цій папки всі користувачі зможуть переглядати, змінювати і видаляти файли).

Примітка! Якщо замість “Читання і запис” встановити просто “Читання” – то користувачі локальної мережі зможуть тільки переглядати файли в цій папці. Виберіть оптимальний варіант для кожної з папок, які ви розшарено.

Додаємо дозвіл читати і змінювати файли в цій папці для ВСІХ користувачів локальної мережі

Після того, як натиснете на кнопку “Поділитися” – ця папка (і всі файли в ній) стануть загальнодоступними для всіх користувачів вашої локальної мережі (тобто для всіх пристроїв, які підключені до вашого Wi-Fi роутера).

КРОК 4: копіюємо / завантажуємо файли із загальної папки

Багато користувачів, виконавши всі попередні кроки, не завжди можуть знайти розшарений мережеву папку. Справа в тому, що після завдання всіх налаштувань, ніде посилання або значка, щоб відкрити її, не загоряється (по крайней мере, ні на якому видимому місці). Windows “на вигляд” буде працювати все-також …

Щоб подивитися всі розшарені папки, відкрийте звичайний провідник (поєднання Win + E), Потім в меню зліва клікніть по значку “Мережа”: Має відкритися вікно, в якому будуть представлені всі комп’ютери вашої локальної мережі. Відкривши один з них – ви побачите все папки, які у нього розшарені (можете зайти в будь-яку з них і переглядати / редагувати файли).

У прикладі нижче розшарені 2 папки: “USERS”, і “Нова папка”

Якщо раптом у вкладці “Мережа” не показані комп’ютери вашої локальної мережі, перевірте:

 • всі вони включені, і на всіх завантажено Windows (чи не відбувається в цей час її оновлення);
 • всі вони з’єднані з мережею (на всіх чи горить значок мережі);
 • спробуйте у вкладці “Мережа” оновити список ПК (Для цього клацніть правою кнопкою мишки в будь-якому вільному місці, і в меню оберіть “Оновити”, див. Приклад нижче).

оновити

Що стосується безпосереднього читання / копіювання – то воно проходить стандартним чином: точно також, як якщо б це була проста папка на диску.

Приклад копіювання файлу представлений на скрині нижче.

Копіювання файлу-образу

КРОК 5: як мережеву папку додати в “Мій комп’ютер”

Погодьтеся, що часто не дуже зручно постійно вишукувати десь в провіднику потрібну мережеву папку (диск). Тим більше, якщо у вас буде кілька таких “улюблених” папок, і тим більше, якщо цим ПК будуть також користуватися люди, слабо розбираються у всьому цьому.

В цьому випадку, для зручності, рекомендується потрібні папки додати в “Мій комп’ютер / Цей комп’ютер”, яким вміють користуватися практично всі користувачі ПК.

Як це зробити:

 1. спочатку відкрити провідник, зайти в розділ “Мережа” і знайти потрібну мережеву папку;
 2. далі клацнути по ній правою кнопкою мишки і в меню вибрати “Підключити мережевий диск” (Див. Скрін нижче).

  Підключення мережевого диска

   

 3. після вам потрібно буде вказати букву диска і натиснути кнопку “Готово” (див. приклад нижче).

  Вибираємо букву для диска і погоджуємося

   

 4. тепер обраний каталог (диск) буде видно кожен раз, коли ви будете заходити в “Мій комп’ютер” (див. приклад нижче).
Ссылка на основную публикацию