Ноутбук гальмує після оновлень WIndows (Віндовс) 10: у чому причина?

Не в перший раз стикаємося з подібними відгуками користувачів «десятки»: завантажилися і встановилися поновлення, але ноутбук став гальмувати. Для початку потрібно переконатися, що саме поновлення послужили причиною лагов.

Скористайтеся нашою докладною статтею, де описані універсальні способи усунення «гальм» на комп’ютері. Потрібно виконати наступне:

 • визначити температуру процесора (якщо вона висока, звернутися в сервісний центр для чищення і заміни термопасти);
 • перевірити комп’ютер на віруси (скористайтеся однією з безкоштовних антивірусних програм);
 • очистіть зайві програми з автозавантаження (читайте тут, як це зробити);
 • потрібно обов’язково позбавитися від файлового сміття, скористайтеся безкоштовною версією програми CCleaner або аналогами;
 • спробуйте виправити помилкові записи в реєстрі (детальна інструкція – тут);
 • виконайте деякі операції з жорстким диском для його прискорення (ось докладна стаття про те, що потрібно зробити);
 • перевірте цілісність системними файлів (тут ви знайдете докладну інструкцію);
 • поновіть все драйвера до останньої версії (зробити це можна як вручну, так і за допомогою спеціальних програм).

Після виконання всіх перерахованих вище дій перевірте, чи став комп’ютер працювати швидше і без лагів. Якщо немає, то справа дійсно в оновленнях.

видалення оновлень

Очевидний, але кардинальний крок у такій ситуації – видалити останні оновлення. Зробити це можна через параметри Windows 10. Переходимо в них, натиснувши поєднання клавіш Win + I. Заходимо в розділ «Оновлення та безпека» і в першій вкладці служби Windows переходимо в Журнал.

У Журналі натискаємо на активне посилання «Видалити оновлення».

Відкриється розділ Панелі управління. Вибираємо останню збірку оновлень і натискаємо на іконку «Видалити». Далі доведеться перезавантажити комп’ютер.

Після цього можна відключити оновлення Windows 10, щоб згодом не виникало проблем зі швидкістю роботи комп’ютера.

Однак відключення оновлень призведе до того, що ваш комп’ютер не буде в безпеці. Microsoft випускає не тільки пакети оновлень для інтерфейсу або функціональності, але також виходять компоненти безпеки.

Якщо після оновлень Windows 10 гальмує ноутбук, що не спишіть видаляти і вимикати їх. Спробуємо визначити специфічні причини, які викликають лаги після оновлень.

драйвер аудіо

Після установки останніх оновлень (наприклад, великий збірки October Update) багато користувачів зіткнулися з проблемою аудіодрайвер Intel. У диспетчері завдань користувачі бачили якісь космічні цифри навантаження на процесор. Комп’ютери починали сильно гальмувати, час роботи від батареї скоротилося більш ніж в два рази.

Ручне оновлення драйвера було заблоковано самим Microsoft. А розробники Intel рекомендували користувачам відновити не аудіодрайвер, а графічний драйвер Intel. У ньому є компоненти, оновлюють роботу аудіо пристрої ноутбука.

На офіційному сайті () можна завантажити останню версію програмного забезпечення. На момент написання статті це версія 25.20.100.6326.

Також можна скористатися однією з безкоштовних програм для автоматичного оновлення драйверів.

гальмують гри

Якщо гальмують гри після оновлень Windows 10, можливо, вони вступили в конфлікт з новими пакетами безпеки. Це особливо стосується неліцензійних іграшок, викачаних з торрентів. «Таблетки», «лечилки» для ігор можуть сприйматися Windows як загроза і викликати проблеми з працездатністю ПК.

Рекомендуємо видалити зламані гри. Ось тут ви знайдете повну інструкцію про те, як видалити гри з комп’ютера.

Також скористайтеся наступними корисними матеріалами про ігри на Windows 10:

Найкраще використовувати офіційні додатки, завантажені з спеціалізованих магазинів.

підводимо підсумки

Детально вивчивши десятки відгуків про «гальмах» після оновлень, ми не знайшли якоїсь головної причини цієї несправності.

Ми описали одну специфічну проблему – несправність аудіодрайвер Intel. Але в інших випадках користувачам, фахівцям і службі підтримки Microsoft не вдалося знайти конкретних причин.

Позитивні результати в більшості випадків давали:

 • перевірка жорсткого диска на предмет помилки;
 • сканування системи на цілісність файлів;
 • оновлення всіх драйверів до останньої версії.

Таким чином, вам потрібно виконати для початку все універсальні кроки, описані в першій частині цієї статті. У більшості випадків один із способів дає
позитивний результат.

Ссылка на основную публикацию