Нормальна швидкість інтернету і як її виміряти

Нормальна швидкість інтернету для деяких груп користувачів може бути абсолютно різною, адже все залежить від того, які завдання людина вирішує в глобальній мережі. Наприклад, для того, щоб просто відкривати сайти і проводити час в соціальних мережах, не потрібні величезні швидкісні характеристики з’єднання, достатньо мінімального каналу, а ось для скачування величезних інсталяційних і файлів мультимедіа, швидкість повинна бути максимально високою, адже в іншому випадку процедура завантаження буде досить тривалою. Розберемося в питаннях про те, якими параметрами характеризується швидкість інтернету, чому навіть при високих швидкісних показниках сторінки можуть повільно відкриватися, і яка швидкість оптимально підійде для тієї чи іншої групи користувачів.

У чому вимірюється швидкість інтернету

Така характеристика є кількісної (фізичної), адже саме від неї залежить, наскільки швидко буде відкриватися той чи інший сайт, завантажуватися відео або інсталяційний файл і т.д. Для вимірювання швидкості каналу прийнято вважати дві величини: кілобіт і мегабіт за одну секунду. Як скорочення приймаються такі записи:

 • Мбіт / сек;
 • Кбіт / сек.

Важливо розуміти один момент, що мегабіт і мегабайт – це абсолютно різні поняття. Перше визначення – це швидкість з’єднання, а друге служить кількісною характеристикою обсягу того чи іншого файлу. Іншими словами, в першому випадку це характеристика швидкості, а в другому фізичний розмір. В рамках взаємодії цих двох величин можна сказати про те, що при швидкості 8 Мбіт / сек, за одну секунду буде передаватися 1 Мб інформації.

Повільно відкриватися сторінки, навіть якщо швидкість висока

Іноді користувачі можуть скаржитися на те, що навіть при наявності швидкісного інтернет-з’єднання, відеоролики та фільми за онлайн-перегляді підвисають, сторінки повільно відкриваються, онлайн-ігри вилітають. Цьому є логічне пояснення, при цьому подібні причини можуть бути пов’язані не тільки з провайдером, але і для користувача настройками. Ось деякі з них:

 • швидкість передачі даних може в значній мірі відрізнятися від заявленої в договорі провайдером;
 • на одному каналі одночасно працює безліч користувачів, наприклад, в домашніх умовах можуть бути відразу підключені комп’ютер, ноутбук, телефон, планшет і телевізор, і при одночасних запитах швидкість в значній мірі може просідати;
 • неякісне обладнання, за допомогою якого здійснюється передача даних (маршрутизатор, модем);
 • погано обжатий кабель;
 • антивірусні програми, фаєрволи і інше ПО може в значній мірі впливати на якість з’єднання;
 • зараження вірусами і шкідливим ПО;
 • некоректно встановлені настройки.

Не варто також забувати і про те, що на відкриття сайту можуть впливати не тільки призначені для користувача настройки або провайдер. В першу чергу це залежить ще і від того, що сама інтернет сторінка може бути розміщена на сайті, який в даний момент перевантажений або інтернет-ресурс схильний до хакерської атаки. Наприклад, при перегляді онлайн будь-якої популярної телепередачі, навіть на офіційному сайті відео буде періодично залипати в зв’язку з тим, що його одночасно можуть дивитися тисячі користувачів.

Яка швидкість інтернету вважається нормальною

Залежно від вимог і виконуваних завдань людиною можна сказати, який тарифний план йому вибрати і який канал з’єднання буде для нього оптимальним. Наведемо зведену таблицю, в якій будуть вказані мінімальні потреби в швидкості з’єднання для певних завдань.

Виміряти швидкість інтернету безкоштовно

Як правило, заявлена ​​швидкість Інтернету в договорі не завжди є фактичною, а незначно або істотно нижче. Провайдери завжди вказують максимальну пропускну здатність, але при цьому можуть відписувати в підписується договір про те, що реально швидкість може бути нижче. Саме тому користувачеві іноді стає дуже цікаво, яка фактична швидкість на даний момент, щоб розуміти, чому повільно можуть довантажувати сторінки для відображення або скачування повільне. Дану процедуру можна виконати декількома способами, причому всі вони безкоштовні. Розглянемо деякі з них:

 1. засоби

У диспетчері завдань, в розділі «Продуктивність» присутній такий пункт Ethernet, а якщо ще є і адаптер бездротового зв’язку, то додатково також буде Wi-Fi. При скачуванні будь-якого з файлів, на графіку буде відображатися максимальна швидкість (дивитися потрі
бно або Ethernet, або Wi-Fi графік, тобто той, через який реально зараз проводиться з’єднання з глобальною мережею), яку і можна вважати реальною швидкістю.

Для того, щоб дізнатися максимальну швидкість Інтернету в рамках діючого з’єднання, відкрийте каталог «Мережеві підключення» і на значку конкретної мережі клікніть ПКМ, після чого виберіть пункт «Стан».

У графі «Швидкість» буде відображатися відповідне значення.

 1. Перевірка реальної швидкості з’єднання вручну.

Для того, щоб не використовувати ніяких додаткових утиліт і надбудов, можна дізнатися швидкість Інтернету вручну. Для цього:

 • закрийте всі програми, які тим чи іншим чином можуть впливати на швидкість з’єднання (браузери, програми для скачування за допомогою торрентів і т.д.), а також відключіть всі VPN і проксі сервера, але тільки ті, які не передбачені для виходу в Інтернет;
 • завантажте на хмарний сервіс (Google Drive, Яндекс.Діск та ін.) будь-якої з файлів, розмір якого буде не менше 1 Гб;
 • відзначте час і в цей момент запустіть завантаження викладеного файлу в хмарному сховищі;
 • після повного завантаження порахуйте, скільки часу пішло на скачування;
 • після цього, переведіть витрачений час в секунди, розмір файлу в мегабайти і розділіть обсяг на файлу на час завантаження;
 • отриману величину помножте на 8, внаслідок чого Ви отримаєте фактичну швидкість з’єднання.

Слід зазначити, що такий розрахунок є приблизними і точного значення таким чином неможливо буде впізнати.

 1. Використання інтернет-сервісів.

В цілому, цей спосіб можна вважати відносно точним і доступним. Достатньо лише зайти на відповідний web-ресурс і зробити вимір швидкості. Серед подібних сервісів можна виділити: 2ip.ru, SpeedTest, Banki.ru тощо. Достатньо лише зайти на цю сторінку і клікнути на кнопку «Почати» або «Запустити». Після цього на екрані відобразяться відповідні результати.

 1. Програми та утиліти для вимірювання швидкості з’єднання.

Якщо користувачеві необхідно розрахувати швидкість з’єднання найбільш точно, для цього буде потрібно установка програми на комп’ютер або мобільний пристрій. Для PC можна виділити такі програми, як NetTraffic, TMeter, NetworkTraffic View.

Для мобільних же пристроїв підійдуть такі програми, як Internet Speed ​​Test, Метеор.

Наостанок хочеться сказати про те, що при замірах швидкості впливають навіть такі чинники, як дротове і бездротове з’єднання. Тому потрібно розуміти, що в різний час доби, при певних обставинах значення будуть змінюватися.

Ссылка на основную публикацию