No bootable device hit any key на ноутбуці що робити?

Користувачі ноутбуків Lenovo і Acer при включенні свого девайса можуть спостерігати напис «No bootable device hit any key». При цьому екран ноутбука чорний і операційна система не завантажується.

Помилка «no bootable device hit any key» на ноутбуці

При натисканні на кнопку «Enter» найчастіше відкривається список пристроїв, з яких можна спробувати здійснити завантаження, або перехід в настройки BIOS.

У даній статті ви дізнаєтеся що означає повідомлення при включенні ноутбука «No bootable device hit any key», а також що потрібно робити, щоб його прибрати і завантажити операційну систему.

Що значить «No bootable device hit any key»?

Для початку давайте розберемося з перекладом повідомлення на російську мову. Дана фраза перекладається так: «Немає завантажувального пристрою, натисніть будь-яку кнопку».

Говорячи простою мовою, ноутбук не бачить завантажувального пристрою, яким зазвичай виступає жорсткий диск. А ось причини, по яких не видно жорсткий диск можуть бути самі різні:

  • Банальний «неконтакт» жорсткого диска з роз’ємом або шлейфом, який з’єднує жорсткий диск з материнською платою;
  • Переломлення шлейфу жорсткого диска (якщо він є);
  • Некоректні настройки BIOS;
  • Вихід з ладу жорсткого диска;
  • Пошкодження завантажувального розділу жорсткого диска.

По суті дана помилка є аналогом помилок boot device not found 3F0 і reboot and select proper boot device and press a key. У них у всі схожі причини, а також способи діагностування і усунення.

Що робити?

Спочатку потрібно визначити «бачить» чи ваш ноутбук жорсткий диск в BIOS. Для цього потрібно зайти в налаштування BIOS перейти на вкладку BOOT і подивитися чи присутній в списку пристроїв для завантаження жорсткий диск. Зазвичай він вказаний моделлю. Наприклад Seagate ST2600045 або Hitachi sgh050049.

Так зазвичай жорсткий диск відображається в BIOS

Якщо він там є, то варто поставити його першим в списку завантаження і спробувати запустити ноутбук.

Ось так можна зайти в BIOS на ноутбуках Lenovo.

Якщо це не допоможе, то потрібно скинути налаштування BIOS до заводських. Зазвичай це робиться через останню вкладку в настройках BIOS.

Скидання налаштувань BIOS

Якщо ж жорсткого диска ніде в BIOS не видно, то ймовірно він вийшов з ладу або порушений його контакт з материнською платою. У цьому випадку варто спробувати відкрутити задню кришку ноутбука, від’єднати жорсткий диск, протерти його контакти і вставити знову. Не виключено, що проблема піде.

Перевірка шлейфу жорсткого диска в ноутбуці

Якщо нічого з перерахованого вище не допомогло, то варто спробувати перевстановити Windows.

Відсутність локальних дисків при установці Windows

Якщо при цьому жорсткого диска не на кроці вибору локального диска для установки на нього операційної системи, то з великою ймовірністю можна сказати, що жорсткий диск вийшов з ладу, наприклад через удар або падіння ноутбука, що є найпоширенішими причинами поломок жорстких дисків до стану «не визначається».

В даному випадку вам буде потрібно заміна жорсткого диска на новий. При цьому вся інформація, яка була на ньому швидше за все пропала або зажадає спеціалізованого методу відновлення.

Ссылка на основную публикацию