Необхідні програми для ноутбука з Windows 10

Ті користувачі, які вже не вперше працюють з комп’ютером, знають, що при покупці нового комп’ютера, або ноутбука необхідно встановити пакет додаткових, і дуже корисних для подальшої роботи програм. Особливо це стосується операційної системи Windows 10. Яка б вона не була навороченной, але деякі функції цієї операційної системи не тільки не стали краще, але просто навіть не зручні. Наприклад, вбудований браузер Microsoft Edge для нас не звичний, і додаток для перегляду картинок і фотографій теж не всім подобається, а вбудований захисник від усіляких загроз хоча і не поганий, але я віддаю перевагу захист надійніше.

Багато хто чомусь думають, що для ноутбука необхідний якийсь особливий набір програм. Це оману. Всі програми, які підходять для комп’ютера, можна встановлювати і на ноутбук. Інше питання, що на ноутбуці жорсткий диск не такий об’ємний і розмір пам’яті може бути поменше. Тоді необхідно підбирати програми, які не великі за обсягом і не такі ресурсомісткі, як для комп’ютера. А в іншому все те ж саме.

Необхідні програми для ноутбука з Windows 10

Я постараюся дати вам список програм, які повністю безкоштовні, або у яких є можливість використовувати безкоштовно найнеобхідніші їх функції. А потім ви вже самі вирішите, чи потрібні вам ці програми, і якщо так, то тоді вже можна перейти на більш розширений функціонал, але вже за невелику плату.

Для Windows 10 необхідні наступні програми:

 • антівіруснік (Обов’язково). Можна взяти безкоштовний Avast (https://www.avast.ru/index). Він не погано справляється зі своїми обов’язками, і цілком добре себе зарекомендував.
 • браузер для виходу в Інтернет. Можна встановити Google Chrome або Mozilla Firefox. Той що за замовчуванням встановлений в десятці не зручний, і ніхто їм майже не користується.
 • пакет офісних программ (Excel, Word, Power Point та інші при необхідності) можна взяти в інтернеті, але цей пакет платний. Є варіант нітрохи не гірше, але безкоштовний – Open Office. Цей пакет офісних програм навіть краще і прекрасно відкриває і редагує файли усім відомого пакету від Microsoft Office.
 • Безкоштовні програми для перегляду графіки ACDSee, IrfanView, XnView, Picasa або i-FunViewer. Та програма, що встановлена ​​за замовчуванням в Windows 10, знову ж таки не зручна.
 • Відеоплеєр для перегляду відео можна залишити той, що встановлений в виндовс 10, а можна встановити будь-який інший. З безкоштовних найкраще встановити VLC Media Player і KMPlayer. У них вже є всі необхідні кодеки.
 • набір кодеків під назвою K-LiteCodecPack. У ньому величезна кількість кодеків практично для будь-яких відео-та аудіо-файлів. Без цього пакета у вас не буде програватися відео і музика.
 • програма для архівування і розархівування WinRAR (платний) або 7Zip (безкоштовний).
 • програма для читання PDF-файлів – Adobe Reader (платна), PDF-Xchange Viewer (безкоштовна), Hamster PDF Reader (платна), Foxit Reader (безкоштовна), Free PDF Reader (безкоштовна), STDU Viewer (безкоштовна). Деякі безкоштовні версії можуть перевершувати платні аналоги.
 • програма для перекладу документів PDF в Word – PDF to Word Converter. Програма безкоштовна.
 • програма для правильного видалення непотрібних програм – Iobit-uninstaller (http://iobit-uninstaller.ru/)
 • Очищення реєстру – Ccleaner (безкоштовно).

Ось це найнеобхідніші програми.

Вибирайте програми, які підходять для Windows 10 і відповідають розрядності вашої системи.

Як визначити розрядність своєї системи

Про те, де можна швидко завантажити більшість цих програм, читайте в статті

Де взяти найнеобхідніші програми для комп’ютера

При установці всіх програм будьте уважні, знімайте галочки навпроти установки додаткових програм, які йдуть на додачу. В крайньому випадку, видаліть їх потім за допомогою програми iobit uninstaller, про яку я писала вище.

Ссылка на основную публикацию