Немає інтернету по Wi-Fi на Андроїд [причини і рішення]

Всім доброго часу доби!

Проблеми з Інтернетом на смартфонах і планшетах виникають нітрохи не рідше ніж на ПК. Буває так, що підключився до Wi-Fi, але пристрій не з’єднує з Google Play Маркет, сторінки браузер не відкриває, відео не чути. На додаток до цього, іноді значок мережі Wi-Fi може стати якимось сірим. І що робити?..

Власне, в цій статті як раз вирішив розібрати самі основні причини, через які на пристроях під Android може не працювати інтернет. Хоча, звичайно, тут потрібно відразу ж зазначити одну важливу деталь.

* Примітка: Інтернету може не бути не через якихось попередніх на смартфоні або планшеті, а через проблеми з роутером. Тому, це потрібно чітко розділяти. Перш ніж налаштовувати свій Android – перевірте, чи є інтернет у інших пристроїв, підключених до цієї ж Wi-Fi мережі:

10 причин через які не працює інтернет по Wi-Fi на Андроїд

1) Помилка, глюк системи або додатків

Хто б що не говорив, але і на Android вистачає різних “глюків” і помилок. Тому, перше, що б порекомендував – це просто перезавантажити пристрій (для цього потримайте кілька секунд кнопку включення, далі з’явитися вікно, в якому є варіант рестарту (Restart, см. Скрін нижче)).

2) Помилка в роботі режиму польоту

Навіть якщо ви нікуди не літали, ця опція може бути включена (або працювати неправильно). Перевірте, щоб вона була виключена. Крім цього, спробуйте включити її і потім знову вимкнути.

режим польоту

3) Збій в роботі Wi-Fi з’єднання

Спробуйте відключити і включити знову Wi-Fi мережу.

Вимкніть / включите Wi-Fi

Якщо це не допоможе, також рекомендую видалити створене Wi-Fi з’єднання, і потім заново підключитися. Див. Скрін нижче.

видалити мережу

4) збившись час, дата, часовий пояс

До речі, коли проблема пов’язана з часом – значок Wi-Fi стає сірим.

Зверніть увагу не тільки на сам час, а й на дату, часовий пояс. Уважно перевірте формат часу (рекомендується використовувати 24 годинний формат), формат дати. Нерідко через неправильні введених даних – спостерігаються проблеми з мережею …

Налаштовуємо дату і час на Android

5) Блокування Інтернету захисними додатками, антивірусами

Якщо у вас на смартфоні (планшеті) встановлені антивіруси та ін. Захисні утиліти – спробуйте на час відключити їх. Справа в тому, що багато сучасних антивіруси мають модуль для перевірки роботи Wi-Fi, і в деяких випадках можуть блокувати нормальну роботу мережі.

Антивірус AVG – сканування Wi-Fi

6) “Неправильна” робота проксі-сервера

Взагалі, ця рада, скоріше, як виключає, тобто перевірка на всякий випадок. Справа в тому, що якщо ви не вказували вручну (самостійно) проксі-сервер – то швидше за все, у вас з цим параметром все в нормі.

І так, зайдіть в настройки Wi-Fi, клацніть по своїй мережі і виберіть опцію “Змінити мережу”. Далі поставте галочку на пункті “Інші параметри” (Може називатися “Додаткові”, в залежності від пристрою), і перевірте щоб в графі “Проксі-сервер” стояло значення “Ні”. Якщо у вас там щось відмінне – то переведіть в “Ні” і збережіть налаштування. Перевірте роботу мережі.

Проксі сервер – немає (не заданий)

7) Можливо, неправильні IP адреси в налаштуваннях підключення

У цій же вкладці перевірте, щоб в графі “Налаштування IP” стояв варіант “DHCP” (приклад на скрині нижче).

Налаштування IP – DHCP

8) Проблема з DNS-серверами (провайдерські могли “відвалитися”)

Невелика довідка! Коли ви відкриваєте якусь сторінку в браузері – то ваш пристрій спочатку надсилає запит до DNS-сервера, питаючи його по якому IP-адресою знаходиться такий-то сайт. DNS-сервер повертає IP-адреса вашого пристрою і вже після відбувається завантаження сторінки. Як правило, за замовчуванням завжди використовуються DNS-сервери вашого провайдера (а вони, як правило, особливою стабільністю і швидкістю не відрізняються).

Так ось, якщо в настройках підключення примусово поміняти DNS-сервера – в деяких випадках вдається “повернути” роботу Інтернету в норм. режим. На Android можна це зробити, якщо відкрити додаткові параметри Wi-Fi підключення, перевести пункт “Налаштування IP” в режим “призначені для користувача”, і в рядки DNS 1, 2 вказати відповідно 8.8.8.8 і 8.8.4.4 (DNS від Google).

Налаштування DNS-серверів

Примітка! Більш докладно про DNS-серверах, про те, як вибрати найбільш швидкий публічний DNS-сервер (або чому можуть повільно відкриватися сторінки в браузері) – 

Збережіть налаштування і перевірте роботу мережі Інтернет.

9) В налаштуваннях роутера стоять обмеження

У цій статті не хотів торкатися налаштувань роутера, але не можу не відзначити, що в сучасних пристроях можуть бути спец. настройки по обмеженню доступу. Наприклад, може стояти “білий” список: тобто дозволений вихід в інтернет тільки певним пристроїв.

Наприклад, в роутерах Tenda в розділі “Контроль смуги пропускання” можна не тільки обмежити швидкість доступу пристроїв до Інтернет, а й зовсім їх відключити від нього! Див. Скрін нижче.

В допомогу! Як увійти в налаштування роутера – 

Роутер Tenda – контроль пропускання смуги

Якщо ви не знаєте, чи включені у вас обмеження в роутері – можна спробувати скинути його налаштування і повернути їх в заводські налаштування (Прим .: якщо ви не знаєте як після скидання налаштувати роутер, то краще утримайтеся від цієї операції).

10) Системний збій …

Останнє, що можу порекомендувати (як крайній захід) – це спробувати зробити повне скидання налаштувань смартфона / планшета (оригінальна назва “Hard Reset”).

Ця опція доступна в налаштуваннях Android, в розділі “Відновлення і скидання” (відновлення до заводських налаштувань).

Ссылка на основную публикацию