Недостатньо місця в пам’яті пристрою на Android: методи вирішення проблеми

Всі сучасні Андроїд-пристрої є відмінними супутниками по життю і вони мають величезний набором функцій, власне, як і, якщо так можна висловитися, конкурент на ринку – Apple. Однак, операційна система Android (так-так, це справжня ОС) має низку серйозних проблем: вильоти, баги, гальма та інші бридкі проблеми.

Самою ж головною проблемою цієї ОС є брак місця в пам’яті пристрою на Android. Досить часто користувачі починають встановлювати на свій смартфон або планшет різні додатки або поновлення для них і натикаються на неприємне повідомлення, в якому вас повідомляють про наступне:

Не вдалося завантажити “завантажувати / оновлювані програми”
Недостатньо місця в пам’яті пристрою

Бачити таке повідомлення користувачі Андроїд можуть по двадцять разів на день – без перебільшень. Це відбувається настільки часто, що власники починають яро ненавидіти свій смартфон або планшет на Андроїд. І не важливо яка у вас версія ОС, так як ця проблема існує вже досить давно.

У цій статті ми зібрали всі можливі способи вирішення цієї неймовірно настирливої ​​проблеми, тобто недостатньо місця в пам’яті пристрою на Android.

Методи вирішення нестачі місця на Андроїд

Метод №1 Очищення кешу на пристрої

Як знають більшість з просунутих користувачів, кеш виконує досить важливу роль в системі. Замість того, щоб кожен раз завантажувати одні й ті ж дані, кеш дозволяє зберігати ці дані і звертатися до них для прискорення процесу, наприклад, доступу до певної сторінці в Інтернеті.

Однак, у цій неймовірно корисною функції є і зворотна сторона – кеш може досягати гігантських розмірів. Насправді, кеш на Андроїд може займати і 1 Гб, 2 Гб і навіть більше. Так що якщо ви хочете звільнити місця на своєму смартфоні або планшеті, то видалення кешу є найкращим рішенням. Також варто зазначити, що ви нічого при цьому не втратите, так як це всього лише кеш.

Для очищення кешу на вашому пристрої, виконайте наведені нижче кроки:

 • Пройдіть в Налаштування свого пристрою.
 • Перейдіть в «Сховище і USB-накопичувачі».
 • Далі натисніть на «Дані кешу».
 • І нарешті, натисніть «Очищення кешу».

Якщо у вас були багатомісячні поклади кеша в пристрої, то його видалення має звільнити на пристрої під Андроїд величезна кількість місця. Як тільки видаліть кеш, знову зайдіть в Play Market і спробуйте завантажити або оновити якийсь додаток. Ну що, тепер на вашому пристрої достатньо місця? Ні? Ок, тоді рухаємося далі по списку методів.

Метод №2 Видалення кешу окремих додатків

Слідом за видалення кешу на пристрої, ви можете спробувати видалити кеш кожної програми окремо. Часом, деякі додатки можуть створювати для себе величезні купи кеша. Наприклад, такий додаток, як YouTube згодом може створювати сотні мегабайт або навіть гігабайти (хоч і досить рідко).

Вам потрібно буде пройтися по всіх програм і видалити їх кеш. Для здійснення цієї операції, пройдіться по наступних кроків:

 • Зайдіть в Настройки свого смартфона або планшета.
 • Перейдіть «Додатки».
 • Виберіть потрібне вам додаток, а потім продовжуйте повторювати такі дії для всіх додатків в системі, поки не досягнете потрібного результату.
 • Обрано потрібний додаток, натисніть на пункт «Сховище».
 • Потім натисніть на «Очистити кеш».

Позбувшись від кеша всіх додатків в індивідуальному порядку, перевірте наявність повідомлення «Недостатньо місця в пам’яті пристрою». Отже, які результати? Воно все ще висить на вас мертвим вантажем? Добре, давайте йти далі.

Метод №3 Видалення непотрібних додатків

Ок, ви повинні були очікувати ця рада вже з самого початку читання цієї статті. Для звільнення місця вам доведеться пожертвувати частиною своїх додатків. Адже логічно, чи не так?

Природно, що вам немає потреби видаляти все підряд – видаліть всі програми, які вам більше не потрібні на пристрої. Повірте, якщо гарненько подумати над цим, то ви зможете видалити половину додатків зі смартфона або планшета.

Отже, ось як треба видаляти додатки:

 • Знову зайдіть в пункт Настройок на пристрої.
 • Натисніть на «Додатки».
 • Виберіть будь-який непотрібний додаток і натисніть на нього один раз.
 • Далі перейдіть в «Сховище».
 • Натисніть на символ «•••» у верхньому правому кутку екрану і виберіть «Видалити».

Повторіть такий порядок дій для всіх непотрібних (або обридлих) додатків на вашому пристрої. Ось видалення додатків вже має дати якісь відчутні результати у звільненні місця на Андроїд.

Метод №4 Перенес
ення додатків на SD-карту

Якщо у вашому смартфоні або планшеті є SD-карта (а вона там, швидше за все, є), то ви можете перенести деякі додатки на неї. Однак, такій процедурі піддатися зможуть не всі програми, а тільки ті, які були завантажені особисто вами. А деякі, хоч і були завантажені ззовні, все одно відмовляться переноситися на SD-карту. Теж саме відноситься і до системних додатків на пристрої, які були встановлені в ній спочатку.

Для перенесення додатків на SD-карту, вам знадобиться зробити наступне:

 • Пройдіть вже зазначеним шляхом до пункту «Сховище» в тому додатку, які ви хочете перемістити SD-карту.
 • Натисніть на «Перемістити на SD карту».
 • Проробіть так для всіх додатків, які дозволять вам це виконати.

Метод №5 Видалення оновлень системних додатків

Наступний метод зі звільнення місця на Андроїд-пристрої слід застосовувати тільки тим користувачам, які не те щоб сильно використовують функціонал системних додатків, наприклад, Play Market.

Вся справа в тому, що часом ці додатки можуть розростатися до величезних розмірів при їх неодноразовому оновленні. Як тільки ви видалите всі оновлення для цих додатків, а потім знову встановіть їх, то місця на вашому пристрої повинна стати на порядок більше.

Отже, щоб видалити поновлення в системних додатках, пройдіться по наступній інструкції:

 • Пройдіть шляхом «Установки → Програми → * Потрібне системне додаток * → Місце».
 • Виберіть опції по видаленню даних програми і кеша. Цей крок можна пропустити, але так ви зможете звільнити ще трошки місця.
 • Потім поверніться в головне меню програми, натисніть на кнопку «Меню» на своєму пристрої та натисніть на «Видалити оновлення».

Використовуючи вищевказані кроки, видаліть поновлення для потрібних вам системних додатків. Таким чином, ви зможете звільнити порядна кількість вільного місця на Андроїд-пристрої.

Ссылка на основную публикацию