Не вдалося знайти драйвер оптичних дисків при установці windows 7 з флешки

Програмісти як відомо люди ледачі, як і більшість людей. Коли програма розроблятися в ній повинні бути опрацьовані виняткові ситуації, наприклад, випадково видалений \ пошкоджений файл, немає доступу до інтернету, поламалася мишка, клавіатура, кодування, нові пристрої, роз’єми, п’ятниця 13 … та все що завгодно.

І на кожен випадок програмістам необхідно написати вікно або якимось іншим чином якось повідомити користувача про те, що щось пішло не заплановано, та ще зробити так що б помилка була правильно зрозуміла користувачем (А ось з поясненням користувачам вже проблеми у програмістів).

Всі ми прекрасно розуміємо, що таке заняття дуже втомлює і можна зробити помилку, можна просто не врахувати ймовірності збігу кількох подій, появу нових пристроїв.

Ось таку помилку, якщо можна назвати це помилкою і зробили розробники процесу установки Windows 7.

Що вони зробили і що забули?

Вони склали не коректне повідомлення для користувача про те, що сталося не так. Замість того що б написати повідомлення про те, що немає необхідного драйвера для пристрою, з якого ви намагаєтеся встановити операційну систему Windows. Той, хто писав повідомлення про помилку драйвера порахував що все будуть встановлювати Windows 7 тільки c оптичного диска. А як же можливість установки з USB флешки? А як же ті користувачі, які встановлюють з картрідера і інших зовнішніх пристроїв? Що в підсумку? А в підсумку ось що:

Помилка не знайдений драйвер оптичних дисків при установці windows 7 з флешки

Але, починаючи з windows 8.1 розробники виправилися і дане вікно з помилкою трохи переробили.

не найден необхідний драйвер для дисковода оптичних дисків в windows 8.1 і windows 10

Але знову ж таки в якому вигляді має бути цей драйвер? І де його взяти?

Якщо під час установки Windows 7 і швидше за все в більш пізніх версіях, ви під час установки стикаєтеся з таким повідомленням, то ось що потрібно проаналізувати в першу чергу:

  1. З якого пристрою йде установка. Можливі варіанти CD \ DVD, Flash, Usb-HDD (Зовнішній HDD через USB)
  2. Якщо це USB пристрій, то в який USB порт вона була придбана. Можливі варіанти USB 2.0. або USB 3.0. (Нижче більш докладно про роз’єми USB 2.0 \ 3.0.)

У чому різниця між USB 2.0 / 3.0?

Що б відрізнити ці два USB роз’єму досить подивитися на картинку нижче. Акцентуємо увагу на те, що USB 3.0 зазвичай виділяють синім кольором, на відміну від, білого USB 2.0.

Візуальна відмінність USB 2.0 від USB 3.0

Якщо в ноутбуці або ПК не має роз’ємів USB 2.0 (а при їх наявності установчу флешку вставляти краще в них), а все з наявних є роз’ємами USB 3.0, то необхідно завантажити драйвер для останнього, так як на момент виходу операційної системи Windows 7 підтримки драйверів в установчому образі не було.

Щоб завантажити потрібний драйвер спочатку потрібно визначити модель материнської плати. Після цього зайти в розділ драйверів на офіційному сайті виробника, знайти там свою плату і викачати драйвер USB 3.0 і можливо знадобиться драйвер ACHI. (Контролер жорстких дисків).

Вибір офіційного сайту материнської плати для скачування потрібних драйверів

Можна, звичайно, спробувати завантажити більш останню версію Windows 7 з останніми оновленнями, можливо в них додали підтримку драйверів USB 3.0 в сам інсталяційний образ.

Є драйвер що робити?

Якщо вам вдалося знайти драйвера, то потрібно розпакувати їх, записати на будь-яку флешку, вставити в USB і вказати у вікні «Завантажити драйвер» через кнопку огляд. Але і тут теж може не обійтися без пригод. Вас швидше за все спочатку обрадує таке повідомлення:

Помилка при завантаженні драйвера під час установки windows

Після натискаємо «ОК» і потім тиснемо кнопку «Повторити пошук».

Далі вибираєте «…. USB 3.0 Root HUB … .. »натискаєте далі і установка повинна піти далі.

Вказівка ​​драйвера USB 3.0 при установці windows

Що робити якщо все вище перераховане не допомагає?

Якщо вища сказане не допомагає, то тоді можна:

  1. Спробуйте використовувати інший пристрій для установки, спробуйте записати на інший диск (Рекомендується використовувати DVD-R, CD-R і краще взагалі не використовувати для установки виндовс перезапису RW диски), записуйте файли установки з образу на мінімальній швидкості.
  2. При установці з флешки спробувати вставляти її в усі USB роз’єми. Дуже ймовірно, що один з них спрацює.
  3. Перевірити цілісність образу установки, скачайте повторно, візьміть інший образ.
  4. Використовуйте перевірені образи операційної системи. Рекомендується використовувати офіційні завантажені з офіційних джерел образи.
  5. Відформатуйте флешку відповідно до рекомендацій установки виндовс.
  6. Скористайтеся іншою програмою для запису образу на накопичувач (Наприклад, Novicorp WinToFlash або Windows USB / DVD Download Tool)
  7. Тим, хто встановлює операційну систему через дисковод DVD або СD диск, в деяких випадках допомагає чистка лазера дисковода.
Ссылка на основную публикацию