Не працюють навушники на ноутбуці: чому в них немає звуку? Розбираємося з причинами

Питання від користувача

Добрий день.

Допоможіть з однією проблемою … Загалом, купив навушники, підключив їх до ноутбука – не працюють. Подумав, що щось з навушниками не те, і підключив їх до телефону (для перевірки) – звук є (тепер вважав, що зламався ноутбук). Але вирішив все-таки взяти у сестри інші навушники, і підключив їх до ноутбука – вони працюють. Прикол …

Окремо всі працює, а разом – немає. В чому може бути причина?

Доброго дня!

Логічний висновок – помінятися з сестрою навушниками (якщо, звичайно, у неї зароблять ваші). Гаразд, жарти в сторону …

Швидше за все, у вашому випадку є якась несумісність між ноутбуком і навушниками (по крайней мере, це найбільш ймовірно). І швидше за все, справа тут в тому, що зараз у продажу багато ноутбуки йдуть з гарнітурних роз’ємом (він дещо відрізняється від класичних аудіо-роз’ємів). І якщо ви купили звичайні класичні навушники і підключаєте їх до такого роз’єму – звуку може і не бути …

Але про все по порядку трохи нижче …

Примітка: до речі, якщо у вас звук є, але він дуже тихий, то це дещо інша проблема. В цьому випадку, рекомендую ознайомитися ось з цим матеріалом: 

Чому немає звуку в навушниках

“Хитрі” роз’єми в нових ноутбуках / ПК

І так, як сказав вище, дуже часто багато користувачів плутають гарнітурні роз’єми з класичними. Відрізнити їх досить просто:

  • на гарнітурних роз’ємі намальований значок навушників з мікрофоном, і він один;
  • класичних аудіо роз’ємів ж 2: навпроти одного намальовані навушники, навпроти іншого – мікрофон (див. фото нижче).

Аудіо-роз’єми на ноутбуках (гарнітурні і класичні)

Також зверніть увагу на штекер від навушників: від гарнітурних буде штекер з 4-ю контактами (на звичайних же, як правило, 2 штекера і на кожному з них по 3 контакту). Різниця показана на фото нижче.

Штекери від різних навушників

Важливо! Якщо у вас гарнітурних роз’єм і класичні навушники (або навпаки), то вам необхідно використовувати спеціальні перехідники! Без перехідників – наявність звуку не гарантується (хоча багато користувачів, підключивши звичайні навушники до гарнітурних роз’єму, мають звук. Але так трапляється не завжди!).

Чи правильно система визначила аудіо-пристрій

Теж дуже важливий момент з-за якого часто відсутня звук (не тільки в навушниках, а й колонках і інших пристроях). Справа в тому, що якщо система “подумає”, що до неї підключили, наприклад, колонки (а насправді навушники) – то звуку може і не бути …

Як перевірити?

Варіант 1

Найкращим варіантом буде перевірити і налаштувати аудіо-драйвер. Як правило, посилання на панель управління їм можна знайти в треї, поруч з годинником (приклад див. Нижче).

Smart Audio (настройка аудіо-драйверів)

Після чого, як правило, необхідно відкрити налаштування роз’ємів і вказати, що до системи підключені навушники. До речі, найчастіше, при підключенні якого-небудь аудіо-пристрою до системи – автоматично спливає вікно, з проханням вказати, що було підключено.

Налаштування роз’ємів

До речі, перевірте рівень гучності в настройках драйверів: в деяких випадках, навіть якщо в настройках гучності Windows коштує максимум, але в драйверах мінімум – звук відсутній!

Варіант 2

Клацніть по значку “гучномовця” (в правому кутку екрану) правою кнопкою мишки, і під сплив меню виберіть вкладку “Пристрої відтворення”. Приклад нижче.

Доповнення! До речі, якщо у вас немає значка звуку в системному треї, ознайомтеся ось з цією статтею: 

Відкриваємо вкладку налаштування відтворення

Далі послідовно перевірте звучання кожного пристрою, який буде у вас в списку. Часто Windows “подає” звук не на те пристрій, на яке потрібно (ось вам і причина відсутності звуку …).

Пристрій відтворення за замовчуванням

Некоректні настройки в самій Windows, збій в роботі служби, що відповідають за звук

До речі, якщо у вас встановлена ​​сучасна Windows 10 – при проблемах зі звуком спробуйте запустити інструмент “Усунення неполадок зі звуком” (Для його запуску – клацніть правою кнопкою мишки по значку гучномовця в треї). Цей інструмент здатний автоматично перевірити настройки, служби та ін. Моменти, через які може бути відсутнім звук.

Пошук та усунення несправностей зі звуком

Що стосується “хитрих” налаштувань в Windows: то зверніть увагу, що регулювати гучність звуку можна не тільки в треї в Windows, але і в мікшері для кожної програми окремо (а ще додайте сюди регулювання в вашому аудіо-драйвер)! Наприклад, може так стати, що гучність буде збавляючи на 100% для вашого аудіо-програвача …

Крім звичайної регулювання звуку в треї, є ще мікшер гучності

Саме тому, рекомендую перевірити положення повзунка в мікшері (приклади на скронях).

В мікшері гучності можна регулювати звук для кожної програми окремо

Що щодо служби, що відповідає за звук, то перевірте роботу Windows Audio. Її стан має бути в режимі “Виконується”, тип запуску “Автоматично”.

Примітка: щоб відкрити служби натисніть поєднання клавіш Win + R, і введіть команду services.msc.

Служби – дивимося стан Windows Audio (клікабельно)

Відсутність аудіо-драйверів

Дуже популярна причина відсутності звуку. Особливо часто виникає після переустановлення ОС Windows (І навіть якщо Windows 10 при інсталяції підібрала і поставила драйвер “самостійно” – далеко не факт, що він буде якісно працювати).

У будь-якому випадку, при проблемах зі звуком, я рекомендую “вручну” перевстановити аудіо-драйвер: спочатку дізнатися точну модель вашої звукової карти, потім завантажити драйвер з офіційного сайту, і поставити його. Як це все зробити, розказано в одній з моїх минулих статей, посилання на неї наводжу нижче.

Як встановити драйвера на звук. Пошук аудіо-драйверів (на прикладі Realtek) – 

Звук відключений в настройках BIOS

Взагалі, за замовчуванням, в BIOS звук включений (і, якщо ви змінили налаштування BIOS і вимкнули в них звук – як правило, ви самі знаєте про це). Проте, випадки бувають різні (деякі просто через незнання щось поміняли і не можуть згадати, інші намагалися встановити Windows і випадково “махнули” зайвого, і ін.).

Зазвичай, в BIOS необхідно відкрити розділ “Advanced” (Тобто просунуті) і звернути увагу на вкладку “Onboard HD Audio” (Хоча, звичайно, багато що залежить від версії BIOS). Найлегше, просто скинути настройки в оптимальні. Про те, як це зробити – див. Статтю, посилання на яку наводжу нижче.

Про те, як скинути налаштування BIOS в оптимальні: 

Onboard HD Audio

Технічна поломка навушників / аудіо-карти

Ну і останнє, що хотілося б відзначити …

Навушники можуть бути просто зіпсованими (навіть незважаючи на те, що на вигляд з ними може бути все в порядку). Часто, наприклад, перегинаються і рвуться мідні жилки всередині дроти, особливо поруч зі штекером. Тому, дуже рекомендується перевірити навушники на двох-трьох пристроях (Не плутаючи при цьому гарнітурних і класичний аудіо-роз’єми, см. Першу частину статті).

Перевірте навушники на ін. Пристроях!

Що стосується аудіо-карти – то сучасні карти “горять” не так вже й часто. Правда, якщо у вас є проблеми зі стрибками електрики, відсутнє заземлення, не використовується мережевий фільтр – то який-небудь “імпульс” при стрибку цілком міг “спалити” вашу “звуковуху”.

Взагалі, зараз особливо з цього приводу не варто “переживати” (Якщо ви не естет в аудіо і не використали дуже якісну аудіо-карту). Наприклад, в будь-якому китайському онлайн-магазині можна купити звукову карту за “сущі” копійки. Така “крихітка” (як на фото нижче) здатна забезпечувати цілком якісний звук. До речі, до неї також можна підключити практично будь-які навушники або колонки (У неї стандартний роз’єм miniJack 3.5).

Ссылка на основную публикацию