Не можна поміняти настройки B & amp; O Play Audio Control

Доброго дня!

Не так давно зіткнувся з однією звуковою проблемою. На ноутбуці Компанія HP не включалася тонка настройка гучності, тобто якщо відкрити панель управління аудіо-картою – сам перемикач є, але переключити його неможливо, див. скрін нижче (мова йде про еквалайзері і режимі B&O Play в розділі “Вихід” (примітка: зараз на багатьох сучасних ноутбуках від HP (і начебто вже ряді інших) йде звукове рішення від Bang & Olufsen)).

Так ось, без цієї настройки можна налаштувати еквалайзер, вибрати аудіо-режим (музика, кіно, голос і ін.). Загалом, звук залишається досить “бідним” …

Питання начебто і не критичний, але вирішити його варто!

режим B&O Play – не активний

Як включити режим B&O Play 

Відбувається подібне через некоректну роботу Windows з драйверами з центру оновлення. За замовчуванням Windows знаходить і завантажує в систему якийсь “обрізаний” драйвер, який йде з неповною панеллю керування. Щоб вирішити питання – чи потрібно видалити цей драйвер і поставити новий, завантажений з сайту виробника ноутбука.

Розглянемо по кроках, як це зробити.

КРОК 1: визначаємо модель ноутбука

Для початку необхідно точно визначити модель вашого ноутбука (або аудіо-карти). Це потрібно для правильного вибору драйвера. Найпростіший спосіб зробити це – скористатися документами, які йшли в комплекті до вашого пристрою. Якщо їх не залишилося, див. Статтю, посилання на яку наводжу нижче.

В допомогу!

1) Як дізнатися модель ноутбука: де подивитися точну модифікацію – 

2) Програми для визначення характеристик комп’ютера / ноутбука – 

КРОК 2: на сайті виробника пристрою завантажуємо драйвер

Тепер потрібно перейти на сайт виробника ноутбука (аудіо-карти) і завантажити аудіо-драйвер для модифікації свого пристрою. Якщо мова йде про HP – то у них все дуже навіть просто, в арсеналі є автоматичне визначення моделі пристрою (достатньо натиснути кнопку дозволу …).

Офіційна сторінка від HP для завантаження драйверів – 

Дозвольте HP визначити ваш продукт / Клікабельно

Після чого перед вами постане список драйверів: рекомендую завантажити відразу пару версій (якщо будуть доступні кілька).

Завантажити драйвер Realtek High-Definition (HD)

Доповнення!

Не можу не відзначити, що зараз є спец. утиліти для автоматичного оновлення драйверів (від вас буде потрібно буквально 2 кліка мишкою). Про них більш докладно розказано тут – 

КРОК 3: видаляємо старий драйвер, ставимо новий

Перш ніж запустити установку нового драйвера, рекомендую видалити старий. Для цього необхідно:

  1. відкрити диспетчер пристроїв (натисніть Win + X – в меню оберіть посилання на його запуск). Альтернативні способи запуску – 
  2. далі розкрийте вкладку “Звукові, ігрові …” і видаліть своє аудіо-пристрій. Див. Скріншот нижче;

    Диспетчер пристроїв – видалити пристрій

     

  3. після запустіть установку драйвера (досить подвійного кліка на файлі “EXE”). Про всяк випадок (якщо раптом в драйвер не буде файлу “setup.exe”, тобто буде просто папка з файлами) привожу посилання на ручну установку – 

КРОК 4: ручний вибір драйвера (з встановлених)

Власне, якщо установка драйвера пройшла успішно – в панелі управління в розділі “Обладнання і звук” у вас з’явиться посилання на B&O Play Audio Control (прим .: раніше її могло не бути).

Устаткування і звук – B&O Play Audio Control

Зверніть увагу, що після оновлення драйвера все вкладки стають активними, і режим B&O Play (як і еквалайзер) можна включити і налаштувати звучання.

режим B&O Play активний

B&O – еквалайзер також працює

Якщо після оновлення драйвера вищенаведені вкладки у вас не активні, могло так бути, що Windows використовує як і раніше “свій” драйвер. В цьому випадку зайдіть знову в диспетчер пристроїв, виберіть звуковий пристрій і запустіть оновлення драйвера (для виклику меню як на скрині нижче – просто клацніть по влаштуванню правою кнопкою мишки).

Оновити драйвер Realtek – диспетчер пристроїв

Далі вкажіть, що ви хочете зробити установку драйвера вручну, і виберіть його із запропонованого списку.

Вибрати драйвер вручну

Після ви побачите всі доступні драйвера, в тому числі і той, який встановлювали самостійно. Взагалі, звичайно, рекомендується вибирати найбільш новий драйвер (орієнтуйтеся по датах). Проте, при проблемах зі звуком рекомендую перевірити всі по черзі.

В системі кілька версій драйвера!

До речі, щоб в наступний раз системі Windows не оновила ваш обраний і налаштований драйвер – забороніть їй це робити.

Ссылка на основную публикацию