Навіщо смартфону потрібна подвійна камера?

Ще недавно подвійну основну камеру ми могли спостерігати тільки в дорогих моделях начебто iPhone X, однак уже сьогодні подвійна камера може використовуватися навіть на смартфоні ультрабюджетного класу. Багато користувачів і не здогадуються, для чого потрібна друга камера. Зараз розповімо.

Насправді друга камера може виконувати різні функції в залежності від моделі смартфона. Давайте по порядку.

Ефект боке (розмиття, ефект глибини різкості)

Найчастіше додаткова камера необхідна для створення ефекту боке, тобто розмиття фону. Як правило, застосовується в портретному фото – на зображенні людина, фон навколо якого розмивається. За це і відповідає другий модуль камери.

Однак на багатьох смартфонах даний ефект можна реалізувати програмним способом, навіть якщо камера одинарна.

ширококутова камера

Наприклад, в LG G6 другий модуль камери – ширококутний. Він дозволяє захоплювати куди більше простору, що важливо при зйомці групи людей або зйомці в приміщенні.

Використання монохромного модуля

Одним з піонерів використання монохромного сенсора стала компанія Huawei. В монохромного камері відсутній кольоровий RGB-фільтр, вона дозволяє захоплювати більше світла, однак у неї немає інформації про колір. При зйомці створюється дві фотографії одночасно – кольорова і монохромна, які програмним шляхом поєднуються, дозволяючи зменшити рівень шумів і зробити картинку більш чіткою. Приклад – Huawei P9.

Крім того, за допомогою монохромного камери можна отримувати чорно-білі знімки більш високої якості.

Телефотокамера

Використовується, як правило, на флагманських смартфонах начебто Samsung Galaxy Note 9.

Дозволяє використовувати дворазовий, рідше – триразовий зум без втрати якості. Також телефотокамера дозволяє змінювати глибину різкості.

Що далі?

Кількість модулів у камері тільки збільшується. Наприклад, Huawei P20 Pro отримав потрійну камеру, де використовується три сенсора: основний, монохромний і з триразовим оптичним зумом дозволом 40/20/8 МП відповідно. Рішення вийшло настільки вдалим, що цей смартфон вважається кращому камерофоном в світі за версією авторитетного рейтингу DxOMark (на момент написання статті).

Компанія Samsung пішла ще далі і встановила камеру, що складається відразу з чотирьох модулів в моделі Galaxy A9!

Ось вони:

  • Основний.
  • Портретний.
  • Ширококутний.
  • Телеоб’єктив з дворазовим оптичним зумом.

Очевидно, це не рекорд і далі кількість модулів може тільки зрости.

Ссылка на основную публикацию