Навіщо писати безкоштовні програми для комп’ютера?

Багато з нас прекрасно розуміють – безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Але чи так це насправді? Все вірно. Так. Однак цілі, переслідувані програмістами при створенні безкоштовних програм для комп’ютера, можуть бути абсолютно різні.

Навіщо ж людині в тверезому розумі і здоровій пам’яті створювати безкоштовний сир?

По перше: Кожен програмний продукт, створений програмістом або їх групою, є саморекламою. І чим краще вийде програма, чим вище буде попит і зацікавленість нею, тим вище підніметься вартість послуг людей, її створили.

По-другеПостійно оновлюваний програмний продукт може легко стати носієм сторонньої реклами. Тут все безпосередньо залежить від популярності програми. Чим більше поширення, тим вище вартість рекламного майданчика.

По-третє: Також одним з додаткових джерел заробітку є спеціальні платні можливості – доповнення до програми. Найпростіший шлях при цьому – частково обрубати функціонал робочих програм, і вимагати оплати розширеної версії. Або забезпечити програму можливістю підключати так звані плагіни (інструменти – доповнення), Теми або що-небудь в цьому роді. Модулі також можуть бути як платними, так і безкоштовними. Це джерело заробітку, мабуть, за своїм принципом найбільш схожий на дію сиру в мишоловці. Вже дуже хочеться спробувати його цілком. Маленького шматочка, відкушеного безпечно скраю, на жаль, не вистачає.

По-четверте: Як правило, програмний продукт підтримується Інтернет-ресурсом, де як мінімум є коротка інформація про авторів, функціональності та історії версій. Також рідні сайти програм часто містять відповіді на найбільш актуальні питання та окремі розділи інтерактивної підтримки – форуми або зворотний зв’язок через повідомлення. Неважко здогадатися, що при високій популярності продукту Інтернет-ресурс теж не буде пустувати. А висока відвідуваність – нові можливості заробітку в якості рекламного майданчика. Отже, ще одна можливість заробити – монетизація сайту підтримки.

Але, не дивлячись на те, що програмісти можуть переслідувати свої «підступні»Плани по особистому збагаченню, створюючи безкоштовні програми для комп’ютера, середньостатистичний користувач від цього тільки у виграші. Якщо людина хоче помалювати картинки на комп’ютері, не будучи при цьому професійним художником, замість шалено дорогих платних графічних редакторів він цілком може обійтися безкоштовним аналогом. Навіть комерційні офісні програми мають свої альтернативи.

В цілому, на сьогоднішній день різноманіття софта, що не потребує оплати, досить велике, тому не варто зайвий раз спокушати долю, завантажуючи чергову «крякнутий»Програму в надії, що«авось обійдеться».

Ссылка на основную публикацию