Навіщо потрібна чистка ноутбука від пилу?

Буває, що новенький ноутбук, пропрацювавши безвідмовно і без зауважень пару років, несподівано починає пригальмовувати, виснути, або навіть ні з того, ні з сього візьме і відключиться. Для повернення колишньої працездатності, зазвичай, буває досить провести чистку ноутбука від пилу.

Найчастіше подібні проблеми викликані перегрівом апаратури, в першу чергу процесора, як найгарячішою деталі портативного пристрою. Особливо, це ймовірно, якщо вони виникають, коли ви граєте в сучасні тривимірні ігри, або запускаєте інші програми, сильно навантажують процессор.Для точного з’ясування причини необхідно запустити програми, що показують значення температур, наприклад hwmonitor. У будь-якого портативного комп’ютера є система охолодження, в умовах невеликого простору, тепло від процесора і відеочіпа відводиться тепловими трубками в радіатор, який обдувається вбудованим вентилятором.

В процесі експлуатації саме на вентиляційну решітку з навколишнього повітря осідає пил. Через ці отвори з часом набирається достатньо пилу, щоб перекрити доступ холодного повітря зовні. Вона осідає на лопаті вентилятора, на ребра радіатора, на материнську плату. Згодом цей шар ущільнився і потовщені, як повсть. Крім погіршення процесу вентиляції, є додаткова загроза: швидкість зносу електронних компонентів значно зростає.

Чистка ноутбука від пилу toshiba, acer, asus і будь-який інший марки в компанії Ander дозволить збільшити термін експлуатації вашого апарату, адже зазвичай з ростом товщини забруднення автоматика намагається перевести апаратуру в режими з меншим нагріванням, шляхом зниження продуктивності або взагалі відключає пристрій. Якщо своєчасно не зробити профілактику, то апарат може часто вимикатися сам по собі.

На жаль, навіть якщо чистка ноутбука від пилу буде виконана, це не означає, що ваші проблеми зникнуть. Адже може виявитися, що першопричина – в мікротріщині материнської плати, а забруднення просто посилювало ситуацію. Можливо, ви навантажуєте апаратуру такими навантаженнями, на які вона не розрахована?

Чистка ноутбука від пилу (етапи):

1. Розбирання. У деяких випадках повне розбирання не потрібно і достатньо зняти задню кришку, однак, частіше зустрічаються більш важкі варіанти, коли потрібна. Чистка ноутбука від пилу acer 5742g – приклад типовий розборки, в таких випадках бажано звернеться до відповідних сервісів по ремонту комп’ютерів.

2. Знімання системи охолодження. Від’єднавши кріпильні деталі і гвинти, видаліть стару термопасту. Для цього, зробіть ватний тампон і намочіть його спиртом. Деякі виробники замість термопасти використовують термопровідних прокладки. Якщо на них утворилася тріщина – замініть прокладку. Такі прокладки замінювати на термопасту не бажано.

3. Чистка ноутбука від пилу. Треба від’єднати вентилятор від радіатора. Радіатор продміть або пропилесосьте. Якщо це не допомогло, промийте під сильним струменем води, потім ретельно просушіть радіатор. Чистити вентилятор водою заборонено, вода може потрапити в підшипники і вивести їх з ладу. Тому, такі вентилятори треба чистити спиртовими тампонами.

4. Cмазка кулера, якщо він розбірний.

5. Заміна термопасти.

Потім, в зворотному порядку виробляємо збірку. Якщо причина поломки лептопа – накопичення пилу, тоді ця подія не визнається, як страховий випадок, і ремонт здійснюється не безкоштовно.

Самостійної чищенням ноутбука від пилу при відсутності досвіду займатися не рекомендується. У більшості випадків, для того, щоб дістатися до забруднення доведеться знімати клавіатуру, дисплей і інше, не намагайтеся робити чистку ноутбука від пилу самостійно, попросіть професіоналів зробити це.

Ссылка на основную публикацию