Навіщо організації потрібен свій сайт і представництво в Інтернеті

Остання по перерахуванню, але найцікавіша в сенсі окупності стаття витрат стосується власного сайту та інших способів просування своєї компанії через Інтернет. Серед усього інформаційного забезпечення це єдиний механізм, який з витратного цілком може перетворитися на прибутковий. Але тільки при продуманому підході!
Що і як потрібно для цього робити, ми розглянемо у відповідному розділі. Поки ж мова йде виключно про плануванні та управлінні витратами. Прибуток, точніше, приріст прибутку, що з’являється завдяки інтернет-маркетингу, можна відстежувати. У «великому світі» для цього проводять соціологічні опитування, але і в будь-який маленькій фірмі не важко поставити запитання новому покупця або клієнта: «Звідки ви про нас дізналися і як знайшли?» Якщо серед інших джерел згадується Інтернет, значить, віддача від сайту є!

Розмір рекламного бюджету кожен визначає самостійно, і якихось універсальних пропорцій тут не існує. Занадто багато залежить від роду діяльності, ринкової кон’юнктури, цільової аудиторії. За найзагальнішими міркувань, в електронну рекламу сьогодні прийнято направляти від третини до п’ятої частини всіх планованих витрат на маркетинг.

Отже, перша і найпомітніша частина вистави компанії у Всесвітній мережі – корпоративний сайт. Яким він буде: зовсім маленьким ( «сайт-візитка») або досить складним, що дозволяє вибирати і замовляти товари, залишати коментарі та т. Д., Вирішуйте по обстановці.

Найпростіший сайт неважко спорудити власними силами. Для цього існує цілий ряд програм – «конструкторів сайтів», наприклад Microsoft FrontPage, Macromedia Dreamweaver, Joomla та ін. Вони орієнтовані не тільки на професіоналів, а й на початківців, які в загальних рисах уявляють, як працює Інтернет. Завдяки таким програмам зверстати веб-сторінки і підготувати їх до розміщення досить просто. Цікаво? Так дуже! Ефективно? Не впевнений…

Самостійне створення сайту в перший раз може відняти масу часу. Можливо, цей процес дуже вас захопить. Наука піде про запас – наступний сайт ви зробите набагато швидше і краще, а третій взагалі «піде як по маслу»! Правда, фірмі зазвичай потрібен всього один сайт. Далеко не факт, що відвідувачі вистражданих і викоханих вами сторінок оцінять кінцевий результат так само високо, як і ви!

На мій погляд, розумніше все-таки доручити подібну роботу того, хто нею живе і надає послуги з оптимізації сайтів. Варто створення сайтів щодо дорого, хоча ціна сильно залежить від складності завдання. Проте, найнявши тлумачних і не дуже амбітних професіоналів веб-дизайну, ви, швидше за все, тільки заощадите! Як їх знайти? У нижній частині майже будь-який веб-сторінки її безпосередні автори ставлять своє «клеймо» – малопомітну посилання на власний сайт. Побачили сайт, виконання якого дуже сподобалося, пройдіть по такому посиланню. На своєму сайті будь-який дизайнер наводить приклади вдалих робіт, там же знайдуться і докладні координати для зв’язку з ним.

Взагалі, тут найважливіше перше враження і емоції: мало зробити «правильно», потрібно ще робити «з душею». Говорити можна багато і правильно, і красиво. Набагато точніше розробника сайтів характеризують його раніше виконані роботи! Спробуйте зв’язатися з розробниками. Веб-дизайн не відає кордонів і георафіі. Зовсім не важливо, де ви є ви, а де члени дизайнерської групи. Можливо навіть, що всі вони живуть в різних містах, а зустрічаються тільки в «асьці» – прикладів тому маса.

Опишіть, для початку в загальних рисах, яким би ви хотіли бачити свій сайт. Про що він буде говорити, які додаткові функції повинен нести? Ними можуть бути, наприклад, форма електронного замовлення продукції, інтерактивний каталог або прайс-лист і т. П. Краще запитати кілька варіантів: від елементарно простого до найбільш «крутого». Розробники, в свою чергу, позначать, яку б оплату вони хотіли отримати за той чи інший проект.

В результаті ви знайдете взаємоприйнятний варіант або повторіть пошуки, але вже з іншими виконавцями. Ринок як пропозицій, так і замовлень величезний – тут кожен замовник швидко знайде розробника сайтів, який влаштує його в усіх відношеннях. Ваша основна задача – дати чітке і виразне технічне завдання. Від вас – ясно видима ідея, від виконавців – її реалізація. Далі починається співпраця: вас розуміють (або не цілком розуміють), пропонують якісь ескізи і намітки, ви схвалюєте (або не схвалюєте). Словом, іде «усушка, утруска і притирання».

Повторимося: пропозицій маса, розкид розцінок становить десятки разів. Так що визначайте розумний, по-вашому, бюджет, концепцію свого сайту і шукайте того, хто виконає роботу за запропоновані гроші. Серед «голодних студентів» чимало таких, хто зробить все і з розумом, і з душею, до того ж поставиться до одного зі своїх перших замовлень з усією ретельністю і відповідальністю. Це потім настає «запаморочення від успіхів», а запити починають рости швидше майстерності.

Де ще тут закладено управління витратами? Сайт мало створити, його потрібно підтримувати в актуальному стані. Величезний «мінус» будь-якому підприємству – коли сайт начебто є, але на ньому красується прайс-лист річної давності, а фірма давно вже переїхала. Не варто часто міняти головну сторінку і розділи, присвячені політиці своєї фірми, але прайси, контакти і адреси повинні завжди відповідати часу. В іншому випадку ефективніше, дешевше і краще для іміджу просто розклеювати оголошення на стовпах і парканах!

Можливо, розробник запропонує вам подальшу підтримку сайту. Ви пересилаєте йому вихідні матеріали по електронній пошті, наприклад, у форматі документів Office, малюнків і фотографій, а він уже «заганяє» їх на сайт так, як потрібно. Питання, як завжди, в оплаті! Як домовитеся … З іншого боку, добре продуманий і грамотно зроблений сайт зазвичай дозволяє підтримувати актуальність дуже простими засобами. У точності виконуйте покрокову інструкцію, і свіжі дані стануть точно туди, куди слід. Робити це нітрохи не складніше, ніж переглядати веб-сторінки і завантажувати файли з Інтернету. Ось і обговоріть це в технічному завданні! Нехай зроблять так, щоб ви змогли оновлювати інформацію на сайті самостійно, наприклад, відправляючи на сервер текстовий файл або електронну таблицю.

Сам по собі сайт – просто набір папок з файлами. Щоб розмістити його в Інтернеті, потрібно зареєструвати на себе доменне ім’я і домовитися з хостингом – організацією, яка запустить ваш сайт на своєму сервері. І те, і інше робиться просто. Якщо ви замовили розробку сайту у приватного веб-дизайнера або в фірмі, то обидва завдання вони вирішать взагалі без вашої участі. В середньому вартість реєстрації доменного імені становить менше 100 доларів на рік, приблизно в стільки ж обходиться хостинг.

Тепер найголовніше: від того, що ви запустили сайт, поки нікому «ні жарко, ні холодно». Будь-якому веб-ресурсу обов’язково потрібна розкрутка в Інтернеті і поза ними зацікавить! Як це робиться технічно, обговоримо далі. До речі, про муху: вона відкладає яйця всюди, де щось пронюхав. Здогадалися? Поки ж поставимо розкрутку сайту на одну поличку з іншими витратами. Скільки місця вона там займе?

По перше, «Причепіть» згадка сайту до будь-якої реклами, яку ви і так даєте: на вивіску, в оголошення і модулі в газетах, на що роздаються візитки і буклети. Додаткових витрат – нуль, а спрацює обов’язково. Тим більше, потрапить це саме до цільової аудиторії в вашому місті.

По-друге, існує безліч способів звернути увагу на себе в Інтернеті. Поштові розсилки по старим клієнтам, репліки на форумах, в блогах і інше, інше … Всі ці прийоми не потребують будь-яких особливих умінь і ресурсів. Головне – знати їх, розпланувати, а потім систематично виконувати, виконувати, виконувати! Нехай такий «партизанської розкручуванням» займаються ваші співробітники, кожен потроху – все краще, ніж розкладати пасьянс або базікати в чатах просто так.

Останнє по згадці, але не за значенням – професійна розкрутка сайту. Займаються нею багато хто з тих, хто створює сайти: галузі є суміжними і багато в чому споріднені. Одна з найважливіших завдань – «підняти» посилання якомога вище серед результатів пошуку по тематичних запитах в Яндексі, Google і інших подібних системах. Грубо кажучи, якщо користувач з Саратова набере в пошуковику «шкарпетки», або користувач з будь-якого міста введе «шкарпетки оптом Саратов», то пошуковик повинен видати йому http://www.noski.saratov.ru/ в числі перших відповідей.

Точно так же потрібно, щоб ваш сайт або ваша компанія згадувалася як можна частіше і в перших рядках на різних місцевих тематичних порталах і дошках оголошень. Багато пошукових і довідкові ресурси Інтернету прямо пропонують приділити вам особливу увагу за гроші, до того ж порівняно невеликі. Інша справа, що порталів і довідкових багато!

Виходить, що витрати на таке просування складаються з оплати праці «розкручування» і плати власникам відповідних ресурсів Інтернету. За величиною вони можуть бути порівняні з безпосередніми витратами на написання і розміщення сайту.

Управління витратами полягає в тому, щоб вибрати підходящого виконавця. Нехай він покаже вам зрозумілу план, з якого видно: людина добре розуміє, де, як і навіщо потрібно «випнути» згадки про вашу фірму, як зробити це максимально прицільно і з мінімумом витрат. За це розуміння він, власне, і отримає свій гонорар. Краще заплатити в два рази більше того, хто зуміє точно «вистрілити в ціль», ніж того, хто запропонує «бити по площах» за ваш рахунок.

Власним сайтом методи просування компанії в Інтернеті не обмежуються. Способів безліч, і майже всі вони не вимагають грошових витрат. Але про це – у відповідному розділі!

Ссылка на основную публикацию