Навігація по інтерфейсу Google Analytics: макет звіту

Як і для всіх програмних додатків, орієнтованих на Інтернет, кращий спосіб вивчення можливостей програми – спостереження його в дії. Інтерфейс звітів дозволяє виконати це дуже швидко, що є одним з його основних переваг. Знімки екранів звітів, використані в цьому розділі, отримані зі звіту Traffic Sources → Sources → All Traffic (Джерела трафіку → Джерела → Весь трафік), який відкривається за допомогою навігації по меню, показаного на рис. 4.3.

Приклад типового звіту наведено на рис. 4.4. Основні області, описані в цій статті, позначені мітками. Цей звіт буде застосовуватися в якості допомоги при описі характерних особливостей призначеного для користувача інтерфейсу Google Analytics. Якщо у вас є доступ до аккаунту Google Analytics, рекомендую тримати його під рукою під час читання цієї статті, щоб було легше зрозуміти описувані нюанси.

Мал. 4.3. Використання звіту All Traffic в якості відправної точки для вивчення інтерфейсу користувача

Все описане в цій статті є частиною комплекту Standard Reporting (Створення стандартних звітів) Google Analytics. Цей комплект обраний за замовчуванням при перегляді звітів проглядається профілю і виділений в помаранчевій рядку меню, показаної у верхній частині рис. 4.4. Крім пункту Standard Reporting, верхня помаранчева рядок містить ще три важливих пункти меню: Ноmе (Домашня область), Custom Reporting (Створення нестандартних звітів) і значок Settings (Настройки) праворуч – цей значок відобразиться тільки при наявності адміністративного доступу до переглядати профіль. Область Ноmе містить звіти реального часу, приладові панелі, інтелектуальні події та звіти візуалізації потоку.

Хоча завдяки своїй архітектурі подання інформації Google Analytics є лідером в даній галузі, макет звітів все ж може бентежити новачків в області веб-аналітики – просто обсяг інформації про ремонт холодильних централей, яку потрібно довести до відома користувача і узагальнити, занадто великий. Однак, розібравшись в базовому макеті, ви швидко усвідомлюєте, наскільки інтуїтивно зрозумілим є його використання. Пунктирна лінія, показана на рис. 4.4, являє застосовується мною типову послідовність першого дослідження звіту.

Мал. 4.4. Типовий звіт Google Analytics із зазначенням послідовності його дослідження

В цілому погляд переміщається за годинниковою стрілкою – починаючи з селектора дати у верхньому правому куті, потім зміщуючись вниз через таблицю даних, опції нижнього колонтитула, звертаючи до селектору вимірювань і фільтру таблиці, потім піднімаючись вгору через діаграму даних і вкладки меню звіту, після чого пробігає розширені сегменти, параметри експорту та інструментальну панель. Цей шлях наближено відповідає ступеню подробиці даних. Тобто, чим далі ви просувається в дослідженні, тим більше подробиць відкривається. У наступних статтях кожен з позначених міткою елементів розглянуто докладно. Але спочатку потрібно прояснити терміни «вимірювання» і «метрики».

Вимірювання та метрики

У звітах Google Analytics представлені два типи даних – вимірювання і метрики.

Мал. 4.5. Різниця між вимірами і метриками: пунктирні лінії – вимірювання; суцільні лінії – метрики (це також відображено на кольоровий вставці)

  • вимірювання – це текстові рядки, що описують елемент. Думайте про них, як про імена, таких як URL-адресу сторінки, джерело переходу, засіб інформації, ключове слово, ім’я кампанії, тип браузера, ідентифікатор транзакції, назву продукту і т.д. Вимірювання це перший стовпець даних, що відображаються в звіті – погляньте на ліву сторону таблиці, показаної на рис. 4.4.

Різниця між вимірами і метриками в таблиці звіту проілюстровано на рис. 4.5. Згідно з прийнятим угодою, у всіх звітах Google Analytics вимірювання вьделени зеленим кольором, а метрики – блакитним.

Ссылка на основную публикацию