Наведіть порядок на вашому жорсткому диску

Помічено, що на будь-якому комп’ютері загальний обсяг і число файлів здатні тільки рости. Якщо подобається, назвіть це «законом Плюшкіна». Психологічно щось зберегти, скопіювати набагато легше, ніж видалити – а раптом знадобиться! На домашньому комп’ютері зазвичай накопичуються фільми, музика, дистрибутиви ігор та інші об’ємні файли. Рано чи пізно система повідомляє, що місце на дисках майже вичерпано.
На робочих комп’ютерах проблема трохи інша. Ймовірно, місця ще вистачає, але серед безлічі дрібних файлів все важче знайти необхідне. Як перемогти це явище? Мабуть, тільки вручну! Заведіть правило: раз чи два на рік влаштовувати тотальну ревізію дисків свого комп’ютера. Можна приурочити її до профілактичного обслуговування системних блоків.

Постарайтеся вибрати серед документів ті, які вже свідомо не знадобляться. Про всяк випадок ви можете їх відразу не видаляти, а поки помістити в архів з зрозумілою назвою, наприклад Старое_2013.rar. Без зайвих вагань видаляйте всякі «проміжні варіанти», тимчасові файли, які з’являлися при імпорті-експорті документів, і інший «сміття».

У «розкопках» на диску дуже допомагає маленька безкоштовна програма Scanner (скачати безкоштовно). В її вікні вміст диска відображається як кругова діаграма. Наводячи курсор миші на її сегменти, ви відразу побачите, скільки місця займає на диску та чи інша папка з усіма вкладеними папками. Головне – чітко видно великі файли, «заховані» в глибині дерева папок!

Відома проблема пов’язана з «розпухання» баз даних, з якими працюють програми обліку. Чим більше обсяг бази, тим довше вона відкривається і перераховуються залишки. Особливо це відчутно, якщо доступ до бази здійснюється по мережі. Коли база даних ведеться багато років поспіль, в ній напевно присутні товари, яких вже не існує в природі. Просто так видалити застарілі позиції програма не дозволить – вони фігурують в якихось давніх операціях. Самі ці операції, ймовірно, теж втратили актуальність.

Радикальне рішення – завести нову порожню базу, перенести в неї довідники, «почистити» їх, а потім виконати і перенесення залишків. Такі операції передбачені в програмах сімейства «1С: Підприємство» і більшості інших програм обліку. Стару базу видаляти не варто. Зрідка буває, що через кілька років потрібно «підняти» якісь давні угоди. Однак це не привід, щоб постійно працювати в базі даних з масою остаточно застарілої інформації.

Ссылка на основную публикацию