Налаштувати відключення комп’ютера.

У цій статті я розповім вам, як налаштувати відключення комп’ютера. На мою думку, дуже корисна функція комп’ютера, яка дозволяє налаштувати автоматичне відключення комп’ютера в потрібний вам час.

Давайте розглянемо, коли відключення комп’ютера вам буде корисно:

– якщо ви завантажуєте програму і вам треба, куди не будь піти;

– дивилися кіно або слухали музику при відході до сну;

– просто забуваєте, вимкнути комп’ютер чи ні на цей час.

Подібні ситуації не рідкість серед користувачів ПК. Тому що б уникнути неприємних наслідків, навчимося контролювати роботу комп’ютера, а саме його відключення.

Вимикайте комп’ютер за допомогою команди «Виконати».

Досить простий спосіб вимагає мінімум витрат часу. Для цього нам буде потрібно запуск командного рядка. Командний рядок виконує функцію ручного запуску додатків. Що б запустити цей інструмент буде потрібно застосувати поєднання клавіш на клавіатурі -Win + R. У вікні вводимо команду shutdown -s -f -t 300. Цифра означає кількість секунд через яке відбудеться відключення комп’ютера. Кількома ОК. Дивимося малюнок:

Після підтвердження команди з’явиться вікно з інформацією щодо відключення комп’ютера. Дивимося малюнок: 

Для того що б скасувати відключення комп’ютера необхідно виконати подібну операцію. Запустити командний рядок і ввести команду shutdown -a. Дивимося малюнок: 

Вимикайте комп’ютер за допомогою «Планувальника завдань».

Процес настройки відключення комп’ютера за допомогою планувальника трохи трудомісткий і вимагає певного часу. Розглянемо цей спосіб в покрокової інструкції:

1 крок. Натискаємо правою кнопкою миші на ПУСК і в рядку пошуку пишемо – планувальник. Кількома на що з’явилося додаток 1 раз правою кнопкою миші. Дивимося малюнок: 

2 крок. У вікні додатка вибираємо інструмент – Створити просту задачу. Дивимося малюнок: 

3 крок. Після запуску майстра створення простої задачі в рядку Ім’я вводимо назву завдання. У моєму випадку це автоматичне вимикання. Кількома далі. Дивимося малюнок: 

4 крок. Вибираємо інтервал виконання завдання. У моєму випадку це одноразово. Ви так само можете вибрати інший інтервал. Дивимося малюнок: 

5 крок. Далі вводимо дату і час виконання завдання. Дивимося малюнок: 

6 крок. Вибираємо дію для завдання. У нашому випадку це запуск програми. Дивимося малюнок: 

7 крок. У вікні програма вписуємо команду shutdown, додати аргумент -s -f. Дивимося малюнок: 

8 крок. Перевіряємо всі даний для запуску програми і натискаємо далі. Дивимося малюнок: 

На цьому настройка планувальника завдань на вимикання комп’ютера завершена. Для того що б скасувати завдання нам потрібно так само запустити планувальник, і в папці Бібліотек планувальника знайти наше завдання. При наведенні курсора на завдання натискаємо праву кнопку миші і вибираємо пункт Видалити. Дивимося малюнок: 

Вимикайте комп’ютер за допомогою програми.

Розглянемо ще один спосіб автоматичного вимкнення комп’ютера. Для цього будемо використовувати програму, яка називається – Таймер сну 2007. Переваги даної програми в тому, що вона не вимагає установки. Досить клікнути на файл запуску і програма запуститися. Таймер сну 2007 може виконувати наступні функції:

Після закінчення часу таймера:

– перевести комп’ютер в сплячий режим;

– вимкнути комп’ютер;

– виконати перезавантаження

– завершити роботу додатка (наприклад, медіа плеєра або інтернет браузера)

Дивимося скріншот програми:

Інтерфейс програми російською мовою, програма має безкоштовне розповсюдження, всі налаштування інтуїтивно зрозумілі.

На мій погляд, цей спосіб самий оптимальний з усіх перерахованих. Загальний недолік першого і другого способу в запам’ятовуванні команди. Але другий спосіб має більше час з налаштування. Але бувають ситуації, коли потрібно відключити комп’ютер автоматично, наприклад на роботі. Тому корисно мати з собою флешку з набором необхідних програм. Флешка це тепер ваша черга, а набір корисних програм ви зможете скачати, заповнивши форму нижче. До цієї збірки так само буде входити програма Таймер сну.

Бажаю всім удачі, до зустрічі в наступних статтях!

Ссылка на основную публикацию