Налаштування Zyxel Keenetic 4g III – як налаштувати маршрутизатор

Погано вантажить сторінки, не працює інтернет, періодично пропадає мережа, вилітають помилки. Не панікуйте, з вашим модемом все в порядку, його просто потрібно правильно налаштувати. У даній статті ми розберемо детальну настройку роутера Zyxel Keenetic 4G III. Розглянемо його переваги і недоліки, алгоритм настройки з нуля, відповіді на найбільш поширені запитання користувачів і безліч дрібних нюансів для комфортної роботи.

опис моделі

Модем відноситься до типу маршрутизаторів, має компактний дизайн без надмірностей. На передній панелі розташовуються датчики, з боків розташовані дві потужні антени (які забезпечують швидкість до 300 Мбіт / сек), а ззаду знаходиться входи для проводів. Модель дозволяє проводити з’єднання в бездротовому режимі (для цього потрібно USB 3G / 4G модем).

 • Є підтримка технології IPv6.
 • Підтримується WI-FI з частотою 802.11 B / G / N.
 • Спільна робоча частота 2.4 Гц, яка гарантує максимальну швидкість 300 Мбіт / сек.
 • Потужність передавача 15 dBm, коефіцієнт посилення 3 dBi.
 • Протоколи безпеки наступні: WEP, WPA, WPA2, 802.1x.
 • Є підтримка DHCP. Передбачена можливість статичної маршрутизації.
 • Протоколи для динамічної маршрутизації – IGMP v2, IGMP v1.
 • Dynamic DNS присутній.
 • Є генеральний Firewall, NAT, SPI і зона демілітаризації.
 • Роутер забезпечує вбудоване VPN-з’єднання по транзитному серверу.
 • Zyxel Keenetic 4G III підтримує всі модеми USB 2.0, USB 3.0, LTE.

Управління відбувається за допомогою веб-інтерфейсу або через Telnet. Список плюсів досить значний. Що ж насправді заховано в коробці? Вигідний якісний продукт або пустушка за великі гроші. Розберемо далі!

Як виглядає?

Роутер пластиковий, має чорний корпус з ребристою поверхнею зверху. Всі значки та написи нанесені акуратно і контрастно, так, що їх видно навіть при поганому освітленні, маркування портів на задній панелі кольорова – вхідний порт синій, додаткові – жовті. На верхівці в кутку присутній кнопка включення-виключення роутера. Антени виконані з пластика, але всередині мають металеві елементи, які проводять з’єднання. Найслабша частина антени – примикає елемент, який може відколотися при необережному поводженні.

Контрольна панель (інтернет-центр) виглядає прости і зрозуміло, є російська мова, все вкладки розташовані в зручній послідовності.

На перший погляд все непогано! Всі роутери тендітні й ламкі, явних вад немає.

Підготовка до роботи

Перед налаштуванням роутера Zyxel Keenetic 4G III необхідно виконати деякі попередні кроки.

У комплектації з роутером йде зарядний пристрій, кабель для підключення до модему (є зручна липучка для закріплення на вікно), і Ethernet – комутатор. Рекомендується вивчити інструкцію, перевірити роутер на предмет зарядки акумулятора і почати процес налаштування.

УВАГА! Якщо акумулятор або сам роутер буде розряджений, або заряджений недостатньо, під час прошивки може статися непоправна збій, після якого роутер вже буде непридатний до роботи.

автоматична настройка

Коли користувач бачить величезну кількість параметрів і рядків, він задається питанням «Як налаштувати апарат автоматично?». Така функція є. Перед налаштуванням роутера потрібно переконатися в тому, що в системі включена функція автоматичного отримання мережевих налаштувань. Для того, щоб включити цю функцію, потрібно перейти в центр управління мережами і загальним доступом, в пункт «Параметри адаптера». У властивостях вашого активного з’єднання потрібно знайти протокол IPv4. В параметрах цього протоколу повинні бути виставлені настройки автоматичного отримання мережевої інформації. При підключенні до ПК автоматично відкривається інтерфейс роутера. Якщо він не відкрився автоматично, потрібно створити нову вкладку в браузері і ввести адресу «192.168.1.1.» Якщо користувач налаштовує інтернет для власних цілей і конфігурація його мережі стандартна, потрібно вибрати пункт «Швидка настройка», якщо ж ні – потрібно вибирати пункт « веб-конфігуратор », в якому можна буде змінювати значення параметрів вручну.

Щоб налаштувати роутер через «Швидку настройку» потрібно клікнути по відповідній кнопці. Далі користувачеві запропонують вибрати країну, регіон, провайдера. Після цього потрібно ввести логін пароль для входу в інтернет (дана інформація знаходиться в договорі з провайдером). Підтвердити установку, по завершенні якої потрібно оновити прошивку роутера. На цьому настройка закінчена. В результаті має з’явитися вікно з параметрами з’єднання і всіма даними.

У міру складний процес налаштування, проте впоратися можна.

Підключення до інтернету вручну

Тепер розглянемо спосіб настройки через «Веб-конфігуратор».

 1. При першому вході потрібно буде ввести пароль від веб інтерфейсу. Рекомендується встановити складний пароль, щоб вірусам було складніше його підібрати.
 2. Далі потрібно увійти в систему, для цього потрібно ввести логін адмін і пароль (той, який ви тільки що придумали).
 3. Відкриється загальна інформація про підключення до інтернету, про версії прошивки, про час роботи.
 4. Нам потрібно перейти у вкладку «Інтернет» і вибрати «Протокол з’єднання». Швидше за все нам підійде PPoE / VPN, так як цей протокол спостерігається у більшості користувачів (якщо у вас інший протокол, ви 100% про це знаєте).
 5. Далі потрібно клікнути на кнопку «Додати з’єднання».
 6. У вікні, потрібно вказати параметри провайдера, а саме: його ім’я, тип підключення, тип протоколу, пароль від інтернет-з’єднання, метод перевірки автентичності, ім’я сервісу, ім’я концентратора, настройка параметрів IP, DNS сервера.

Роутер підтримує такі модеми:

 • YOTA
 • Megafon
 • Tele 2
 • Beeline
 • МТС
 • Skylink
 • Atel
 • Ростелеком

Резервне підключення через 3G / 4G

При підключенні модему до маршрутизатора Zyxel Keenetic 4G настройки виконуються автоматично. Підключений пристрій можна побачити у вкладці «USB» або у вкладці «Internet», в підпункті «3G / 4G». Якщо ж цього не відбулося, значить проблеми саме з модемом, так як роутер НЕ створює інтернет-з’єднання, а лише роздає його за допомогою WI-FI або Ethernet-кабелів. Можна створити завантажувальний флеш-накопичувач з конфігураціями, які можна буде завантажити при підключенні до роутера. Зручний USB-коннектер дозволить встановити флешку в зручному місці, де вона не буде заважати робочому процесу.

Корисна функція, яка допоможе користувачеві налаштовувати з’єднання, якщо експерта, який створив накопичувальний диск, немає поблизу.

Індивідуальні настройки підключення користувачів

кидок портів

Також не зайвим буде провести процедуру перенаправлення / проброса портів, для поліпшення якості з’єднання і налагодження віддаленого доступу для мультимедійних пристроїв. Для цього потрібно:

 1. Зайти в інтерфейс роутера, у вкладку «Домашня мережа», після чого перейти на вкладку «Пристрої» і клікнути по рядку з потрібним підключенням.
 2. Відкриється діалогове вікно для реєстрації пристрою в мережі, де потрібно встановити галочку навпроти поля «Постійна адреса» і натиснути кнопку «Зареєструвати».
 3. Після цього потрібно перейти до меню «Безпека» в підпункті «Трансляція мережевих адрес» і натиснути кнопку «Додати правило».
 4. Далі потрібно заповнити наступні поля: інтерфейс, протокол, протокол TCP / UDP і адреса, на який буде мені направлятися наше з’єднання.

УВАГА! Варто відзначити, що це не обов’язкова функція, але вона значно розширює функціонал і якість роботи апарату. Якщо читач хоче виконати дану операцію, рекомендується детально ознайомитися з алгоритмами проброса і створення портів.

Батьківський контроль

Для того, щоб встановити батьківський контроль, потрібно:

 1. перейти в меню «Домашня мережа» у вкладці пристрою, після чого вибрати ваше з’єднання.
 2. Потрібно натиснути клавішу «Зареєструвати».
 3. Далі перейти в меню «Система» на вкладку «Розклад», в якій можна встановити дні та час, в які інтернет буде активний або вимкнений.
 4. Також можна використовувати один з механізмів для фільтрації таких як яндекс.dns або Sky.DNS. Це механізми для захисту інтернет-з’єднання від небажаного контенту, які фільтрують сайти з підозрілим вмістом.

ДОВІДКА! Обов’язково запам’ятайте пароль від роутера і пароль від контрольної панелі, так як будь-який збій батьківського контролю, який має місце бути, може порушити роботу пристрою, а єдиний шанс повернути роутер до заводських налаштувань і відновити з’єднання без стороннього втручання – це управління через інтерфейс роутера, але для цього потрібно пам’ятати дані входу. Пароль за замовчуванням – «admin».

До слова про збої, деякі користувачі часто відзначають, що роутер встановлює батьківський контроль за своїм бажанням, час від часу включаючи інтернет на певних пристроях, в той час, як на інших пристроях в мережі він чудово працює.

Ця функція може обрізати швидкість з’єднання або спотворювати інформацію з сайтів, приховуючи рекламу, банери, а так само блокувати роботу деяких пристроїв Android, на яких встановлена ​​кастомними прошивка та введені в систему root-права. Рекомендується внести DNS-адреси Яндекса в списки винятків фаервола вашого смартфона, щоб Яндекс не фільтрував трафік і скрипти своїми методами, а працювали тільки кошти системи Android.

Увімкніть технологію на свій страх і ризик, так як працює вона досить криво.

Можливі несправності і способи їх усунення

 • Найчастіша проблема, з якою стикаються користувачі – це постійні вильоти при скачуванні торрентів або онлайн гра, яка вимагає постійне інтернет-з’єднання. Рекомендується відключити оновлення, не підключати більше трьох пристроїв одночасно, налаштувати канал зв’язку вручну, при цьому потрібно встановити постійний IP, так як це вирішить більшість проблем.
 • Ще одна поширена проблема: роутер НЕ роздає з’єднання, тобто пристрій підключається до нього, але інтернет не надходить. В даному випадку проблема може бути або в збої DNS-серверів, або в неправильно встановленому протоколі передачі інформації. Настійно рекомендується перечитати інструкцію заново і налаштувати роутера, строго дотримуючись їй. Якщо нічого не допомогло, потрібно скинути налаштування роутера через веб-інтерфейс або за допомогою кнопки, яка знаходиться на корпусі.
 • Пристрою не підключаються до роутера, або підключаються і вилітають. Тут може бути причина в конфлікті частотного діапазону. Для вирішення цього бага може бути знадобиться програма Advanced IP Scanner, яка може протестувати мережу і показати вільні канали, на яких немає великої завантаженості і канали, які практично завжди забиті. За допомогою неї потрібно розподілити мережу таким чином, щоб всі пристрої могли підключатися до каналів без перевантаження. Виправити помилку в ручному порядку можна у вкладці «Режим».

УВАГА! ще однією причиною є збій системи батьківського контролю, яка може періодично включати і відключати роутер.

Для недосвідчених користувачів очевидно тільки одне рішення – це скидання до заводських налаштувань або оновлення прошивки роутера і повторна настройка з чистого аркуша. Пам’ятайте, що неправильні маніпуляції з технікою можуть пошкодити командну оболонку, після чого доведеться купувати новий роутер, так як старий буде більше не придатний до використання.
Часті скарги на обмеження швидкості швидше за все пов’язано не з самою настройка роутера, а з обмеженнями модему і провайдера. Хоча, в результаті неправильних маніпуляцій із зазначенням протоколу і DNS-адрес мережі, швидкість може падати аж до 1 Мбіт / сек. Також на зниження швидкості і уповільнення роботи може вплинути VPN-мережу або шифрування різного роду. У роутер вже вбудована система VPN, яка частково шифрує трафік і пускає його через велику мережу нодов.
оновлення прошивки

Оновити прошивку можна двома способами:

Перший спосіб – зайти в веб-інтерфейс і вибрати вкладку «Система». Натиснути «Вибрати напрямок» (там можна подивитися компоненти, які підлягають оновленню і натиснути кнопку «Оновити»). Після цього роутер автоматично завантажить і встановить оновлення й увімкнеться. Через пару хвилин можна побачити, що версія прошивки змінилася, а роутер готовий до використання.
Другий спосіб – ручний. Необхідно зайти на офіційний сайт постачальника і завантажити прошивку для вашої операційної системи. Зайти у вкладку «Підтримка», підпункт «Версія мікропрограми», де буде потрібно вказати шлях до завантажити файлу і запустити процес установки. Такими двома способами можна виконати оновлення прошивки. Тепер потрібно перейти до наступного кроку – в налаштування WI-FI вказати параметри мережі та налаштувати з’єднання, згідно вищеописаної інструкції.
Третій спосіб – вбудованими методами Windows. Для цього потрібно перейти в «Диспетчер пристроїв», вибрати наш роутер і видалити його драйвери. Далі, потрібно перейти в розділ «Інформація про пристрій», вибрати параметр «Device ID». Скопіювавши цей рядок в пошуковик, можна завантажити актуальну версію драйвера і встановити в два кліка.
Коротко резюмуємо даний пункт: більшість користувачів не впораються з автоматичною завантаженням драйверів, тому виробник даремно не вважав за потрібне створити ПО для «швидкісного» оновлення. Проте, чітко дотримуючись інструкції, можна швидко поміняти прошивку і відновити режим роботи, адже оновлення проводиться в напівавтоматичному режимі. Перед завантаженням нового ПО рекомендується видалити старе і скинути настройки, щоб не провокувати конфлікти файлів і подвійних посилів на контрольні шини.

Не так вже й багато частих поломок для такої бюджетної моделі. Буває і гірше.

висновок

Сподіваємося, що наша стаття не виявилася занадто складною для читача і вона допомогла в налаштування роутера Zyxel Keenetic 4G III, і налагодженні інтернет-з’єднання. Незважаючи на те, що на перший погляд, настройка здається складною та незрозумілою, можна виділити основні етапи процедури:

 • розпакування базовій комплектації, і з’єднання в мережі;
  комутація пристрої з модемом або Ethernet-кабелем;
 • далі йде настройка. Рекомендується вибирати «Автоматичне налаштування», так як це самий короткий і надійний шлях налаштувати інтернет-з’єднання;
 • потім потрібно вибрати виконати «кидок портів» для одержання віддаленого доступу до пристроїв і поліпшення інфраструктури інтернет-з’єднання;
 • після цього потрібно оновити прошивку і встановити Firewall для захисту роутера від вірусів і стороннього контента.

Підводячи підсумки можна сказати, що роутер відноситься до класу бюджетних, нерідко ламається, вносить коригування в інтернет з’єднання і обмежує швидкість. Він відмінно підійде людям, які використовують інтернет для освітніх і робочих цілей, для любителів перегляду фільмів і онлайн ігор роутер швидше за все не підійде, проте, для багатьох людей буде вікном у світ інтернету.

Ссылка на основную публикацию