Налаштування Tenda N301: що потрібно знати про роутерах фірми Tenda

Tenda хоч вони і не супер популярний роутер, однак справно працює. Розберемо коротко відмінності в моделях цієї компанії, а потім розглянемо, як налаштувати роутер Tenda.

моделі Tenda

Загальні характеристики та функціонал, яким володіють всі моделі. Одна з найважливіших характеристик в роботі це частота роботи. На всіх девайсах цієї компанії значення повністю однакове – 2,4 ГГц.

Наступне значення це швидкість передачі пакетів даних по локальних портів, на всіх девайсах це 100 Мегабіт в секунду. Три типу з’єднання інтернету – PPPoE, L2TP, PPTP, а також IPsec (тільки на старому Tenda N3).

Антени на всіх маршрутизаторах однакові за типом – незнімні. Серед однакових конфігурацій можна відзначити ще дві. Перша в роутері Tenda – це функції безпеки. Це по стандарту WPA-PSK / WPA2-PSK / WPA-PSK & WPA2-PSK. Версії W300 і W301 підтримують функцію швидкого підключення та налаштування через WPS.

Невеликий відступ! Ми наполегливо рекомендуємо відключати функцію WPS, особливо якщо Ви нею не користуєтеся. Якщо хакер або якийсь шахрай зміг підключитися до роутера один раз, то у нього з’являється можливість дізнатися WPS пароль. Завдяки цьому він зможе постійно дізнаватися Ваш ключ безпеки так, що Ви навіть не впізнаєте. Тут є два виходи: міняємо пароль від панелі управління маршрутизатором, про що ми розповімо пізніше, або відключити WPS. Може здатися, що це не така серйозна проблема, однак у зловмисника з’являється можливість контролювати всі пакети даних, в тому числі інформація про кредитки, гаманцях і так далі. Будьте уважні!

Отже, остання загальна характеристика – це комплект поставки, там все однаково. Далі розглянемо відмінності і, як відбувається настройка маршрутизатора Tenda.

Tenda W316R

Даний маршрутизатор компанії можна визнати самим негарним серед сьогоднішньої п’ятірки. Швидкість роботи бездротової мережі тут такий же, як і в N3, проте в два рази нижче інших моделей. Всього до 150 Мегабіт в секунду. Як говорилося вище, підтримуються протоколи PPTP, L2TP і PPPoE. Є підтримка VPN. Всього одна вбудована антена 5dBi. Один порт WAN для інтернет кабелю, 4 LAN порту для мережевих кабелів, чого більше, ніж достатньо, щоб зробити стандартну настройка роутера Tenda W316R. Всі порти типу 10/100.

Є підтримка MDI / MDIX, а також передача аудіо і відеозаписів через Wi-Fi Multimedia. Можна фільтрувати користувачів за адресами (url і mac). Можна моніторити стан маршрутизатора. У Tenda W316R настройка здійснюється ідентично 301му. Присутній вбудований брандмауер.

Tenda N3

Незважаючи на слабкі характеристики і конфігурацію, які будуть перераховані нижче, варто відзначити дуже красивий дизайн пристрою. Добре видно роботу дизайнерів. Але це бюджетне пристрій, тому володіє всього одним LAN і одним WAN роз’ємом, чого достатньо для настройки роутера Tenda N3. Швидкість передачі інформації через дроти до 100 Мегабіт в секунду. Швидкість передачі через бездротову мережу від 150 Мегабіт в секунду, що в два рази нижче інших девайсів (крім W316R). Оперативної пам’яті всього нічого – 8 Мегабайт. Всі можливі контролери припаяні безпосередньо до процесору.

Тип портів 10/100, якщо точніше – RJ-45. Функції VPN немає. Безпека контролюється через MAC-адреси. Не будемо зупинятися на ньому, адже настройка Tenda N3 така ж, як і на всіх інших маршрутизаторах.

Tenda W308R

Налаштування Tenda W308R може розбиратися і на 301-й моделі. Кількість антен тепер виросло до 2, однак, вони також вбудовані, незнімні. Швидкість передачі даних по кабелях не змінилася, все ті ж 100 Мегабіт. Тип портів 10/100. Але швидкість бездротової передачі до 300 Мегабіт в секунду. VPN присутній, також само як і WISP, MAC-фільтри і інші стандартні функції.

З функцій варто відзначити Wi-Fi радіо, оновлення програмного забезпечення через браузер (панель управління), статистика трафіку через девайс, гостьова мережа. А ще є резервне копіювання всіх налаштувань і їх відновлення, в разі потреби настройка роутера Tenda W308R буде максимально швидкою. Включена функція VPN тунелів.

Tenda F300

Всі ті ж функції має в собі маршрутизатор Tenda F300. Є кілька режимів роботи: міст, роздавальник інтернету через бездротову мережу і точка доступу. Можна включити віртуальний сервер і DHCP. MAC-адреси можна клонувати за допомогою вбудованого функціоналу. Завжди ведеться системний лог. Хороший плюс це дистанційне керування через інтернет. Є можливість виконати швидкий кидок PPTP і L2TP.

Є 4 локальних порту типу 10/100 RJ45. 1 інтернет порт 10/100 Мегабит в секунду, теж типу RJ45. Дві незнімні антени. На відміну від 308го, немає VPN тунелів. Швидкість передачі даних по Wi-Fi 300 Мегабіт в секунду. Налаштування роутера Tenda F300 теж типова, адже відбувається так само, як і на 301м.

Tenda N301

Винуватець торжества, так як на Tenda N301 настройка роутера найтиповіша. Відмінностей з останніми пристроями майже немає. Також саме 300 Мегабіт в секунду при передачі даних через повітря. Така ж підтримка протоколів – PPPoE, L2TP і PPTP. Дві антени по 5дБі.

Безпека підтримується так само, як і в F300, через 64/128 біт WEP, через стандартні WPA-PSK і WPA2-PSK. Можливо швидке підключення через WPS. Режими роботи ідентичні, та ж точка, маршрутизатор і міст, тільки з’явився ще повторювач. Є пріоритезація трафіка через QoS, що важливо в великих мережах. Клонуються мак адреси, є сервер DHCP і хост DMZ. У роутер Tenda N301 настройка може відбуватися через глобальну мережу. Також існує Tenda D301, теж роутер, який ми сьогодні не розглянемо. І є ретранслятор до 301му, це Tenda A301.

Детальна налагодження для подальшої роботи

Щоб правильно сталася настройка роутера Tenda N301, для початку потрібно його правильно встановити і переконатися в працездатності.

установка пристрою

На даному етапі немає нічого складного. Головне нічого не втратити з комплекту поставки. Спочатку шукаємо підходяще місце для девайса, адже цього етапу завжди не вистачає уваги. Місце має дорівнювати віддаленим від усіх точок будинку, щоб зв’язок всюди була однаковою. Добре якщо є ноутбук для первинної налагодження, якщо такого немає, то місце має бути біля настільного комп’ютера, або потрібно відшукати у друзів переносний ПК, або потрібен довгий локальний кабель. Варіантів досить.

В те місце, де ви зібралися встановити девайс, повинен доходити WAN кабель з інтернетом, який надається Вашим провайдером. Ну і останнє, неподалік повинна бути розетка або перенесення. Тепер потрібно під’єднати всі кабелі до маршрутизатора, а саме:

  • Блок живлення до розетки;
  • Мережевий кабель до комп’ютера;
  • WAN кабель інтернету.

Про те, як підключити, не потрібно детально розповідати, тому переходимо до наступного етапу.

Перевірка підключення

  1. Перевіряємо на місці наші шнури, якщо так, то діємо за такою схемою:
  2. Знаходимо наше підключення по локальній мережі в зміні параметрів адаптера.
  3. Тиснемо властивості.
  4. Протокол четвертого інтернету потрібно змінити.
  5. Там вибираємо все автоматичне, як на скріншоті, натискаємо «готове».

Перед тим, як зайти в налаштування роутера Tenda, потрібно перезапустити наш ПК і девайс.

Входимо в панель управління

Ми повинні бути впевнені в правильному з’єднанні. Зараз потрібно увійти в меню маршрутизатора Tenda N301. На зворотному боці нашого девайса є вся потрібна інформація. Або просто заходимо в будь-який браузер і переходимо на адресу панелі управління – 192.168.0.1.

Пароль на роутері Tenda за замовчуванням admin, такий же, як і логін. Після ми рекомендуємо змінити пароль від меню управління для Вашої ж безпеки. Це можна зробити в інструменті системи.

Установка інтернет з’єднання

Перед тим, як налаштувати інтернет на wi-fi роутер, дізнаємося тип свого підключення у провайдера. Це буде в договорі, швидше за все. Якщо немає, то дізнаємося в службі підтримки. Налаштування Tenda N301 далі відрізняється тільки типом з’єднання.

Найпопулярніший на сьогоднішній день це тип PPPoE. Він використовується у таких провайдерів, як Ростелеком, ТТК, БУДИНОК та інші. Кількома на додаткову установку у верхній частині екрану.

Потім установку порту WAN. Режим в першому рядку повинен відповідати тому, що вказаний в договорі. Прописуємо той логін, що зазначений у тому самому документі. З паролем те ж саме. Натискаємо знизу «ок» або «уточнення».

Така ж сама настройка роутера Tenda N301 для L2TP. Відрізняється лише ще двома важливими полями:

  • Адреса сервера;
  • Аккаунт (номер вашого рахунку).

Ці дані також повинні бути прописані в договорі або дані службою підтримки. Після цих махінацій вже повинен з’явитися інтернет по локальній мережі.

Бездротова мережа

У Tenda настройка роутера закінчується етапом налагодження безпровідної мережі. У верхньому меню вибираємо установку бездротової мережі. Потім натискаємо на основні установки мережі роутера Тенді. Діємо так, як вказано на скріншоті. SSID – це ім’я бездротової мережі, тут можна включити фантазію. Все інше прописуємо як на картинці.

Тиснемо «уточнення» і переходимо до безпеки бездротової мережі, також саме в верхньому меню. Налаштовуємо режим безпеки, вибираємо там WPA2-PSK. Ключ, він же пароль на роутер Tenda, потрібно краще придумати складніше, ніж від 1 до 9.

Перед тим, як поставити пароль, запишіть його на листочок або в блокнот, щоб не забути. В іншому випадку доведеться міняти пароль.

Кількома на @ уточнення. Все перезавантажуємо. Для Tenda N301 настройка закінчена, можна спокійно насолоджуватися відсутністю купи шнурів.

Додаткова функція

Ми вже радили змінити паролі. Є ще хороший момент. Можна контролювати користувачів за допомогою MAC адрес. Додаємо непроханих гостей в чорний список і все. Це відключає можливість підключення до мережі Wi-Fi.

Відео по темі:

Швидкого Вам інтернету!

Ссылка на основную публикацию