Налаштування шрифту в Excel

Excel має у своєму розпорядженні великим набором інструментів по налаштуванню шрифту. Ви можете вільно збільшувати і зменшувати розмір шрифту, змінювати колір, гарнітуру і накреслення. В даному уроці ми навчимося керувати параметрами шрифту в Excel на свій розсуд.

За замовчуванням всі осередки на аркуші містять однакові параметри форматування, що може привести до ускладнень в сприйнятті книги Excel, що містить велику кількість інформації. Налаштування шрифту здатна поліпшити вигляд і сприйняття книги таким чином, щоб привернути увагу до певних розділів і полегшити читання і розуміння вмісту книги.

Зміна гарнітури шрифту в Excel

За замовчуванням шрифтом кожної нової книги є Calibri. Однак, Excel має безліч інших шрифтів, які також можна використовувати для оформлення тексту. У прикладі нижче ми застосуємо форматування до заголовку таблиці, щоб виділити його на тлі решти вмісту.

 1. Виділіть клітинку, до якої ви бажаєте форматувати.
 2. Натисніть на стрілку поруч з полем шрифт на вкладці Головна.
 3. У який з’явився списку виберіть бажаний шрифт. Наводячи курсор на різні варіанти шрифтів, можна побачити, як змінюється текст у виділеній комірці. Така опція Excel називається інтерактивним переглядом. У нашому прикладі ми зупинимося на Georgia.
 4. Шрифт тексту зміниться на обраний.

При створенні документів часом необхідно, щоб інформація сприймалася як можна легше. В Excel існує ряд шрифтів, спеціально призначених для читання. Крім Calibri, стандартними шрифтами для читання вважаються Cambria, Times New Roman і Arial.

Зміна розміру шрифту в Excel

 1. Виберіть осередки, в яких потрібно змінити розмір шрифту.
 2. Натисніть на стрілку поруч з полем Розмір шрифту на вкладці Головна.
 3. У який з’явився списку виберіть необхідний розмір шрифту. При наведенні курсора на різні розміри, можна побачити, як змінюється текст у виділеній комірці. У нашому прикладі ми зупинимося на розмірі 16, щоб зробити текст крупніше.
 4. Розмір шрифту зміниться відповідно до вибраного.

Ви можете скористатися командами Збільшити розмір шрифту і Зменшити розмір шрифту, або ж просто ввести потрібний розмір за допомогою клавіатури.

Зміна кольору шрифту в Excel

 1. Виділіть комірки, колір шрифту в яких необхідно змінити.
 2. Натисніть стрілку поруч з командою колір тексту на вкладці Головна. З’явиться палітра кольорів.
 3. Виберіть необхідний колір. При наведенні курсора на різні варіанти кольору можна побачити, як змінюється виділений текст. У нашому прикладі, ми виберемо зелений колір.
 4. Колір шрифту зміниться на обраний.

Для доступу до розширеного списку квітів, використовуйте пункт інші кольори в нижній частині меню, що випадає команди колір тексту.

Команди Жирний, Курсив і Підкреслений

 1. Виділіть комірки, вміст яких необхідно відформатувати.
 2. Натисніть одну з команд: Жирний (Ж), Курсив (К) або Підкреслений (Ч) на вкладці Основне. Як приклад зробимо шрифт в виділеної осередку напівжирним.
 3. Обраний накреслення буде застосовано до тексту.

Ви також можете скористатися сполученнями клавіш для додання стилю тексту. Наприклад, натиснувши комбінацію Ctrl + B на клавіатурі, ви зробите виділений текст жирним, комбінація Ctrl + I застосує курсив, а Ctrl + U підкреслення.

Ссылка на основную публикацию