Налаштування роутера TP-Link TL-WR841N Link, підключення Wi-Fi і інтернету

Роутер TP-Link TL WR 841 ND це популярний апарат на ринку, в основному використовується для будинку. Його можна налаштувати без спеціальних знань і устаткування. Зараз детально розглянемо цей процес.

Збираємо і підключаємо пристрій

Виглядає воно так:

Після покупки, необхідно переконатися в повноті його комплектації. Бездротовий маршрутизатор TP-Link повинен містити в заводській упаковці (крім самого роутера) блок живлення (далі БП), патч-корд (невеликої довжини кабель з роз’ємом під мережеву карту, потрібен для прямого підключення до комп’ютера), а також диск з інструкцією. Переконавшись в цілісності комплекту, приступаємо до наступного етапу.

Починаємо підключати до мережі

Збираємо пристрій і підключаємо до мережі
Даний маршрутизатор дозволяє обійтися без проводів, однак для підключення з ними все ж доведеться трохи повозитися. Отже, робимо наступне:

  •  Акуратно розкривши заводську упаковку, дістаємо комплект нашого обладнання. Порада: зіставте показники сили струму і напруги на блоці живлення з заводськими параметрами (опис в документації). Бувають випадки, коли виробники кладуть в комплект невідповідні моделі. Використання БП з іншими параметрами струму, негативно позначиться для роутера – він може раніше терміну вийти з ладу.
  • Беремо БП і приєднуємо його до роутера через відповідний роз’єм (у TP-Link WR841N він один круглої форми, тому помилитися неможливо).
  • Вставляємо БП в мережу 220В. Пристрій повинен щільно сидіти, щоб уникнути короткого замикання. Тому небажано його вставляти в розетки старого ( «радянського») зразка.
  • Натискаємо на маршрутизаторі кнопку харчування. Якщо пристрій в робочому стані – загоряться індикатори. Перший зліва повинен постійно горіти, а сусідній від нього блимати (це сигналізує про готовність пристрою до роботи).

Порада: якщо лампочки не загорілися, спробуйте підключити БП до іншого пристрою (роз’єми у більшості стандартні). Якщо воно запрацювало, проблема в wifi роутера, в іншому випадку в самому блоці.

  • Далі підключаємо до роутера кабель від провайдера. Його потрібно вставити в роз’єм WAN. Якщо почав загорятися 4-а лампочка, значить, інтернет є.
  • З’єднуємо маршрутизатор і ПК (або ж інший пристрій) за коштами патч-корду. Перший кінець встановлюємо в будь-якої з чотирьох LAN-роз’ємів роутера, а другий в мережеву карту ПК.

Скидаємо всі параметри до заводських значень

Дана процедура обов’язкова, якщо пристрій було куплено «з рук». Тому що може стояти нестандартна прошивка TP-Link WR841ND, або просто невірно задані параметри. Втім, нерідкі випадки, коли пристрої в заводській упаковці невірно налаштовані. Це пов’язано з тим, що їх можуть тестувати в магазинах.

Отже, щоб привести настройки до значень «за замовчуванням» натискаємо на кнопку WPS | Reset і тримати протягом півхвилини. Роутер перезавантажиться – це буде сигналізувати про те, що скидання параметрів стався. Якщо ви в спробах налаштувати маршрутизатор TP допустили фатальні помилки, дана процедура поверне все до вихідного положення.

Робота з інтерфейсом

Перед тим як зайти в налаштування роутера, переконайтеся в тому, що на комп’ютері встановлено один зі стандартних браузерів. Отже, потрапивши в браузер, вводимо в адресному рядку (поле зверху) ці цифри: 192.168.0.1. Це адреса маршрутизатора «за замовчуванням».

Зверніть увагу: для всіх моделей від TP-link існує і універсальний адреса: http://tplinklogin.net.

Після введення будь-якого з адрес, натискаємо клавішу «Enter». В результаті відкриється призначений для користувача інтерфейс, в якому необхідно авторизуватись. На даному етапі потрібно в полях «Ім’я користувача» і «пароль» ввести стандартну розкладку «admin». В кінці натискаємо на кнопку входу. В результаті ми потрапимо в інтерфейс, де власне і відбувається налаштування TP-Link WR841ND.

Вхід може не вдасться по 2 причинам:

  1. невірні настройки мережевої карти (старі драйвера, відключена плата і т.д.),
  2. несправність обладнання.

Міняємо стандартний пароль

Дана процедура не обов’язкова, але якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то висока ймовірність, що сусіди почнуть користуватися вашим інтернетом. У такому випадку його швидкість буде дуже сильно знижуватися (практично як на модемі). Зміна проводиться таким чином:

· В інтерфейсі натискаємо по розділу «Системні інструменти», далі «пароль».

· Вводимо призначені для користувача дані «за замовчуванням» (admin).

· Потім вводимо новий логін і пароль. Дублюємо значення е і підтверджуємо зміни, натиснувши на кнопку «зберегти».

Підключаємося до інтернету

Перед тим як налаштувати роутер TP-Link вам буде потрібно з’ясувати, тип підключення (в більшості випадків для цього достатньо зателефонувати в службу абонентської підтримки). Також знадобляться призначені для користувача дані від провайдера.

динамічне підключення

Зазвичай виставлений за умовчанням. Якщо ж в інтерфейсі вказаний інший тип, то для того щоб виставити динамічний, потрібно зробити наступне:

· Зайти в розділ «Мережа», далі «WAN»

· У меню «тип підключення» клікнути по «динамічний ip-адреса».

· Клацнути по кнопці «визначити».

В результаті система через деякий час зробить завантаження даних. По закінченню зберігаємо зміни

Підключення по типу РРРоЕ

Це найбільш затребуваний метод підключення, який використовується головними інтернет-провайдерами країн СНД. Подивившись призначені для користувача дані, робимо наступне:

· В налаштуваннях вибираємо тип WAN, далі РРРоЕ.

· Вводимо призначені для користувача дані (від провайдера, а не від Wi-Fi з’єднання!).

· Підтверджуємо.

· Ставимо галочку біля «Підключити автоматично» і зберігаємо налаштування.

статичний метод

Більш складний метод для TP-Link WR841N, для якого буде потрібно знати ряд даних: ip-адреса, головний шлюз, маска підмережі, DNS. Зазвичай ці параметри прописані в договорі від провайдера, тому проблем виникнути не повинно. Якщо на вашому комп’ютері вже було організовано підключенні від поточного провайдера, ці дані можна дізнатися в параметрах мережевої плати. Для цього потрібно знайти її в диспетчері пристроїв і виписати представлені вище параметри. Також можна звернутися в абонентську службу провайдера і запросити ці характеристики.

Заходимо в тип підключення WAN, виставляємо метод «статичний ip-адреса» і вводимо представлені вище характеристики. В поле розмір MTU залишаємо значення за замовчуванням, тільки якщо в договорі нічого не сказано про цей пункт. Вторинний DNS виставляємо: 8.8.8.8 (це сервер Google). В кінці натискаємо кнопку «зберегти».

Не забуваємо оновлювати прошивку

Програмне забезпечення для мережевого обладнання постійно вдосконалюється, тому його треба оновлювати. Для цього достатньо завантажити потрібний дистрибутив на сайті розробника (tp-linkru.com). Перед тим як прошити роутер TP-Link WR841N, загляньте вниз корпусу і дізнайтеся апаратну версію (позначається як Ver **, де ** – це номер версії).

Зайшовши на сайт, вибираємо цікаву для нас версію і викачуємо її. Щоб не злетіли настройки, оновлювати прошивку потрібно тільки за допомогою мережевого кабелю через комп’ютер. Тобто потрібно відключити WAN-кабель (від провайдера) і з’єднати роутер з комп’ютером через патч-корд. А далі діємо згідно з інструкцією програми установки.

Ссылка на основную публикацию