Налаштування роутера MikrоTik rb951ui 2hnd для чайників

Маршрутизатор компанії Microtik досить давно знаходяться на світовому ринку, проте так і не завоювали особливої ​​популярності. Сьогодні піде мова про роутер Mikrotik RB951G 2HnD. Коротенько про характеристиках. Частота роботи 2,4 гігагерца. Всередині знаходиться процесор Atheros AR9344. Даний процесор має потужність в 600 мегагерц. ОЗУ всього 128 Мегабайт. Є внутрішня антена, 5 локальних роз’ємів. Непоганий плюс це наявність USB роз’єму, хоча це було набагато актуальніше років п’ять тому.

В цілому, швидкість роботи девайса 2ND дуже навіть хороша і відмінно підходить для домашнього користування.

Зовнішній вигляд

З приводу зовнішнього вигляду, тут нічого особливого. На передній панелі індикатори портів і працездатності Wi-Fi. Всього п’ять світлових індикаторів. Нижня панель містить в собі всі порти, роз’єми і кнопки:

  • Найпомітніше відразу 5 мережевих портів.
  • Потім йдуть ACT і PWR.
  • Далі знаходиться дуже важлива кнопочка – RES (et). За допомогою даної кнопки можна виконати скидання налаштувань.
  • Потім останній роз’єм Power, туди йде провід від електроенергії.

На цьому за зовнішнім виглядом все, на задній панелі ще є різна інформація і кріплення до стіни, наприклад.

Налаштування маршрутизатора

В цілому налагодження відрізняється від тих же D-link’ов. Для правильної і швидкої настройки Mikrotik routerboard нам важливо завантажити утиліту під назвою «Winbox», там виконується все, навіть кидок портів. Це важливий крок.

Далі розглянемо оновлення прошивки, якщо це можна так назвати, до заводських налаштувань. (Звичайний скидання установок). Все дуже просто. У включеному стані потрібно затиснути кнопку, яка знаходиться всередині отвору RES, це можна зробити якимось тонким предметом. Затиснути цю кнопку секунд на 10 (в різних джерелах по-різному, десь пишуть про 7 секунд).

Тепер виконуємо безпосередньо настройку. Для цього заходимо в нашу утиліту Winbox, Neighbors, connect. Загалом, є багато різних варіантів підключення до інтернету. Ми розглянемо два найосновніших.

  1. Перший, це коли ваш провайдер робить підключення повністю автоматичним, Вам тільки потрібно приєднати кабель – відразу є інтернет.
  2. Другий, це настройка PPPoE. Тоді доводиться все конфігурації вводити самому.

DHCP -автоматичне підключення

Вибираємо розділ IP, ліворуч, потім DHCP Client. Натискаємо на плюс (додаємо підключення), потім в списку інтерфейсу треба прописати ether5 і ОК. На цьому все.

PPPoE – ручна настройка

Вся необхідна нам інформація повинна бути вказана в договорі з інтернет компанією, якщо цієї інформації немає, потрібно зателефонувати в службу підтримки.

Акуратно, без помилок слідуємо скриншотам. Вказуємо інтерфейс ether5, прописуємо потрібний нам адресу. Ми пропишемо, наприклад, 192.168.1.104/24. Варто відзначити, що в адресі є і маска підмережі, і адреса.

Встановлюємо шлюз. IP, потім Routes. Додаємо, змінюємо Gateway. Пишемо той шлюз, що дав провайдер. На даному етапі вже має бути інтернет, але потрібно налаштувати ще DNS. Можна ще виконати кидок портів, але для цього буде окрема стаття.

IP, потім DNS. Чіпаємо тільки ті поля, що вказані в скріншотах. А дані прописуємо ті, що дала компанія. Всього нам потрібно змінити два поля – Servers, Allow Remote Requests. Тиснемо Окей.

DHCP сервер

Робимо все так, як вказано на скронях.

налагодження NAT

Наступний етап це настройка MikroTik RB951G 2HnD, а саме функції NAT. Так як наша інструкція по налаштуванню роутера mikrotik для чайників, просто дотримуйтесь інструкцій.

Бездротова мережа

Останній крок перед безпосереднім використанням – налагодження wi-fi наMikroTik RB951G UI. Тут найважливіше це «SSID» – воно ж ім’я вашої бездротової мережі.

висновок

На цьому налагодження Routerboard RB951G закінчена. Взагалі, хоч девайс і здається простим – це не так. На роутере є сила-силенна різних конфігурацій, типу проброса портів або настройка VPN, то, що неможливо помістити в таку маленьку статейку. Великий мінус такого девайса – складність установки.

Ссылка на основную публикацию