Налаштування локальної мережі Windows 10: через роутер або між двома комп’ютерами

Не секрет, що багато хто пов’язував два ПК з ХР через звичайний шнур або за допомогою Wi-Fi модемів, але настройка локальної мережі в операційній системі Windows 10 змінилася, і істотно. І все-таки домашня мережа можлива. Майже в кожному будинку тепер стоїть роутер, тому що компів кілька, і ми подивимося, як проводиться установка налаштувань в цьому випадку. Перш, ніж створювати підключення, пропінгуем зв’язок, а потім з’ясуємо, що потрібно для успішного завершення цієї процедури. Тому що багато хто вже на цьому етапі вирішать всі свої проблеми.

Тема сьогоднішнього огляду не просто настройка мережі в Windows 10, але забезпечення взаємодії між двома ПК. Хоча з розвитком і здешевленням послуг провайдерів все вигідніше закачувати файли на мережеві сховища замість того, щоб передавати дані по локальній мережі. Саме поняття локалка виходить з моди. Коли навіть граємо ми тепер не в Диаболо на піратки, а в CS (іноді, правда, з ботами). Налаштований пул ПК поганий тим ще, що його можуть виявити хакери. А це нам зовсім не потрібно.

Перед початком роботи

Загальновизнано, що Windows є однією з найгірших платформ для створення мережі. Тому намагайтеся діяти максимально наближено до нормативних рамок. Наприклад, робочу групу називайте WorkGroup. У нас якось ПК не бачив навіть сам себе через те – ні, це курям на сміх – що одна з расшаренних папок … була порожньою. Слідом за цим ноут пропав з поля зору всієї групи. І коли ми записали текст в порожню папку, он-таки побачив сам себе, але в поле зору іншої частини мережі так і не з’явився.

Хакери називають виріб Майкрософт, не інакше як MustDie, що в перекладі з англійської перекладається, як не має права на існування. Але нам не важливі всі ці особливості. Замість цього зробить спробу налаштування мережу, тому що поганому танцюристу все підлога нерівна. І ще одне зауваження: найпростіше між собою з’єднати Домашні версії вінди. Чому? Але Pro це ж для розумних, нехай голову поламають!

пінг

Пінгування дозволяє встановити, що певним чином налаштований абонент готовий до зв’язку з справного кабелю. В даному випадку операція успішно виконується в тому випадку, коли включений доступ до файлів і папок по мережі. Давайте перевіримо:

 1. Win + I.
 2. Заходимо в мережі.
 3. Вибираємо Ethernet.
 4. Переходимо по посиланню Зміна розширених …
 5. Для гостьової мережі включаємо загальний доступ до файлів і принтерів. Без цього ПК буде недоступний.
 6. Виконуємо всі настройки, як було зазначено вище, і перевіряємо (через ping) ще раз.

Тепер можна просуватися далі … Кабель в порядку.

Ім’я ПК і група

На Windows 10 збереглися вимоги попередніх поколінь. Однак ми не згодні з тим, що як і раніше ПК повинні входити в одну групу. Ось скрін з першого:

… і з другого.

Назви робочих груп не збігаються. Отже, марення – то, що потрібно обов’язково правити імена. Але можна це зробити з міркувань виконання більшого числа дій або дотримання проформи.

Створюємо папки для доступу

Створювати папки тому ще добре, що в процесі цього ОС сама знає, як налаштувати, і автоматично встановить так, як потрібно.

 1. Кількома Мережа …
 2. Виконуємо вказівки системи, вибираємо локалку. А що, можна і в глобальну вилізти? Так. Ви ж бачите іноді тут сусідів по будинку.
 3. Тиснемо, і відразу ж з’являється результат.
 4. Цей ПК налаштований, але не бачить папки з другого. Це з тієї причини, що загальний доступ поки не налаштований. Що демонструє нам недостатність однієї лише процедури ping, яка просто оцінює якість проводів.
 5. Дивимося, що змінилося на одному ПК, і те ж саме робимо на іншому.

Тепер-то все налагодиться. Справу зроблено, і не потрібно нічого перезавантажувати. Ось скрін з одного з ПК, що знаходяться в місцевій мережі. Навіть два скрін.

 1. Загальний вигляд мережевої папки.
 2. Файл на другому ПК (ми їх пронумерували, щоб не плутатися).

Отже, якщо не виходить, напишіть особисто Біллі Гейтсу і розкажіть все-все про те, що його ОС називають Мастдайкой, але – «тсс …!» – про нас ні слова. У мережу можна об’єднувати без проблем навіть віртуальні ПК (і зі справжніми). Це найпростіший спосіб передавати великий обсяг інформації:

 1. Між двома віртуальними ПК.
 2. Між реальним і віртуальним ПК.

У мене запитують пароль …

В налаштуваннях видимості, в самому низу є опція, де потрібно відключити загальний доступ по паролю (Win + I, Мережі, Ethernet, Зміна розширених параметрів …). Ось скрін для тих, хто сам не знайде.

Після цього пароль питати перестануть.

Через Wi-Fi

Відверто не знаємо, що саме писати в цьому розділі:

 1. Увімкніть живлення роутера.
 2. Через місцевий адресу (зазвичай 192.168.0.1) зайдіть на домашню сторінку пристрої.
 3. Введіть логін і пароль адміна.
 4. Почніть роздавати Wi-Fi і запишіть його пароль.
 5. Підключіться за допомогою бездротових адаптерів до роутера.
 6. Все інше робіть в точності так само.

Тобто немає ніякої різниці, налаштовувати Ethernet або Wi-Fi.

Як розшарити папку

 1. Натисніть Win + E для запуску провідника.
 2. Знайдіть потрібну папку.
 3. Натисніть її правою кнопкою миші.
 4. Виберіть Властивості і перейдіть на вкладку Доступ.
 5. Натисніть там кнопку, де написано те, що потрібно …
 6. Пропишіть Все в налаштуваннях, як показано на скрині.

2 ПК кабелем

 1. Win + I.
 2. Мережа.
 3. Ethernet.
 4. Налаштування параметрів адаптера.
 5. Переходимо по посиланню, клацаємо правою кнопкою потрібний адаптер Ethernet, заходимо в налаштування.
 6. Нас цікавлять властивості TCP / IP4 протоколу.
 7. Для того і іншого ПК задаємо адреси з однієї підмережі.
 8. Для другого можна набрати 192.168.1.2.

Кабель патч-корд повинен бути не звичайним, яким ми єднаємося з роутером, а перехресним. Потім слід налаштувати локальну мережу так, як було показано вище. Особливість в тому, що зазвичай IP-адреси призначає роутер. Але оскільки ми його відкинули, то довелося цю роботу виконати самостійно. Підключення ведеться в тій же самій манері (настройка папок, мережевий видимості і так далі).

По бездротовому протоколу тепер створити локальну мережу не можна. Але можна спробувати налаштувати точку доступу і до неї підключитися. Це цілком реально, хоча і довго. У нас на цю тему є окремий огляд.

Отже, ми розповіли про створення сітки, як підключити ПК і як налаштовувати. З вас карта. Мається на увазі, нашого сайту! Користуйтеся на здоров’я.

Ссылка на основную публикацию