Налаштування командного рядка Windows

Можливо, деяким користувачам стандартний зовнішній вигляд командного рядка Windows не подобається або їм не зручно користуватися, наприклад, дрібний шрифт або за замовчуванням можна виділити і скопіювати введену команду, або просто не влаштовує колір фону і шрифту. Тому сьогодні ми розглянемо можливість самостійного налаштування командного рядка Windows.

Багато починаючі адміністратори або просто просунуті користувачі, які періодично використовують командний рядок, не знають, що існує можливість настройки командного рядка, але вона є і часом буває, вона значно спрощує роботу з командним рядком за рахунок більш зручного налаштування зовнішнього вигляду і включення додаткового функціоналу.

Розглядати, що таке командний рядок і навіщо вона потрібна, ми не будемо, так як ми з Вами це вже робили в статті – Основи командного рядка Windows, тому сьогодні ми торкнемося лише настройки командного рядка, щоб Ви могли надалі цим користуватися.

Як відкрити властивості командного рядка?

Як Ви вже здогадалися, всі налаштування командного рядка Windows розташовані в її властивості, а як відкрити вікно з цими властивостями, ми зараз розберемося.

Примітка! Працювати з командним рядком ми будемо на прикладі операційної системи Windows 7.

Для початку, давайте просто запустимо командний рядок, для цього тиснемо «Пуск» і в рядку пошуку набираємо «Cmd» і тиснемо «Enter».

Командний рядок можна також викликати за допомогою функціоналу «Виконати», для цього натискаємо «Пуск -> виконати -> Cmd » і тиснемо «OK».

У будь-якому випадку у нас відкриється інтерфейс командного рядка.

Тепер, для того щоб відкрити властивості командного рядка, тиснемо правою кнопкою миші в будь-якому місці на верхньому контурі командного рядка і вибираємо «Властивості».

Також можна натиснути лівою кнопкою миші на маленькій чорній іконці, в результаті у нас відкриється вікно з параметрами командного рядка.

Всі налаштування розділені на чотири групи і їм відповідають 4 вкладки, це: Загальні, Шрифт, Розташування та Кольори.

Я думаю, пояснювати кожну настройку не варто, адже вони все підписані і інтуїтивно зрозумілі. Але кілька корисних налаштувань ми все одно розглянемо.

Корисні настройки командного рядка

виділення мишею

І першою корисною налаштуванням я вважаю – це можливість виділяти мишею введені команди. Для включення даного функціоналу просто поставте галочку напроти пункту «Виділення мишею» і натисніть «ОК».

Тепер, після того як Ви написали, наприклад, якусь довгу команду, перед закриттям можете її скопіювати, шляхом простого виділення і натискання правою кнопкою миші (тут навіть кнопки копіювати нету).

Колір фону і шрифту командного рядка

У командному рядку можна поміняти фон і колір шрифту, наприклад, поміняти їх місцями. Для цього відкриваємо вкладку “Кольори” і міняємо «Фон екрану» на білий, а «Текст на екрані» на чорний (в зразку Ви відразу побачите результат внесених змін).

У підсумку, якщо Ви натиснете «ОК» у Вас вийде приблизно наступне

Для кого-то так, може бути буде зручніше і наочніше.

Як Ви розумієте, це не всі налаштування, тут також можна змінити розмір шрифту, розмір вікна, розмір курсора, кількість запам’ятовуються команд і багато чого ще. Загалом, кому цікаві ці настройки, можете їх дивитися і пробувати, тим самим Ви можете налаштувати зовнішній вигляд командного рядка так, щоб саме Вам було зручно.

Ссылка на основную публикацию