Налаштування брандмауера Windows 10 – докладна інструкція

Ви замислювалися над питанням захисту ПК від вірусів або шкідливого софту? В ОС Windows для цього є спеціальний комплекс – брандмауер. Він блокує всі що здатне зашкодити системі. Розглянемо як відбувається настройка брандмауера Windows 10.

Що це таке

Брандмауер або міжмережевий екран – системна утиліта, яка контролює доступ програм в інтернет. Він блокує потрапляння небажаного софта і файлів, пропускає тільки ті, що не зашкодять ОС. Працює весь час в фоновому режимі. Чи не відключиться самостійно.

А чи потрібно це

Якщо програмі знадобиться доступ до параметрів ПК, прийде запит. Підтвердіть його. При правильній роботі брандмауера, можна не використовувати додаткове програмне забезпечення для захисту від шкідливого софту.

Тільки правильна настройка забезпечить коректну роботу ОС.

Як зайти в налаштування брандмауера Windows 10

Натисніть «Win + X», виберіть пункт «Параметри». Далі, як на скріншоті: Вибираємо «Стан» (зліва), шукаємо «Брандмауер» на правій панелі.

Як відкрити настройки брандмауера Windows 10 – інший спосіб

Натисніть «Пуск» – «Виконати» і далі пропишіть «firewall.cpl».

включення

Ми відкрили настройки брандмауера. Далі натисніть посилання «Включення». Відзначте пункти «Включити». Тепер статус зміниться. З’явиться інформація про стан.

Якщо мережевий екран не включається

Причина – відключена системна служба. Щоб це виправити натисніть «Win + R», далі напишіть «services.msc». Знайдіть пункт «Брандмауер» натисніть на ньому два рази лівою кнопкою миші. Далі, як на скріншоті: Коли служба запуститься, включите міжмережевий екран способом, описаним вище.

Як налаштувати

Виявляється, брандмауер не завжди працює як цього хочуть користувачі. Наприклад, відмовляється працювати при установці програми. Щоб виправити помилку, занесіть потрібну програму в список виключень:

  1. Відкрийте мережевий екран;
  2. Перейдіть на сторінку «Взаємодія»;
  3. Виберіть або зніміть потрібні програми.

Вкажіть виключення – софт для яких, робота дозволена:

  1. Зайдіть в мережевий екран;
  2. Натисніть «Огляд». Виберіть програму, натисніть «Додати»;
  3. Програма з’явиться в списку.

Як змінити налаштування

Відкриємо мережевий екран в режимі підвищеної безпеки. Для цього відкривши його клікніть на «Додаткові». Переходимо до налаштування. Працює з профілями: загальний, домену, приватний. Наприклад, при підключенні до Wi-Fi в громадському місці використовується загальний. Будинки – приватний.

Створюємо нове правило

Виберіть відповідний пункт. Відкриється майстер, який поділяється на такі типи: Для прикладу, створимо правило для оглядача Chrome. Вибравши пункт «Шлях програми», натисніть «Огляд», вкажіть шлях до виконуваного файлу. Наступним кроком вкажіть дію. У передостанньому пункті налаштувань пропишіть для яких профілів використовувати це правило. Якщо все налаштовано правильно вкажіть що робити далі.

Скидання налаштувань

Заходимо в мережевий екран, вибираємо відповідну опцію. Відновляться стандартні правила.

Після скидання налаштувань доведеться провести повторну настройку додатків, на якій знаходяться доступ через мережевий екран.

Як перевірити настройки

Виконайте такі дії: Подивіться підключення мережі. Їх відображається два типи: гостьові і приватні. У них подивіться:

  • стану мережевого екрану;
  • вхідні підключення;
  • повідомлення;
  • активні мережі.

висновок

Ми розглянули, як налаштувати брандмауер. Використовуйте рекомендації, описані вище, щоб убезпечити ПК від вірусів і шкідливого софту. Обов’язково встановіть антивірусну програму.

Ссылка на основную публикацию