Налаштування безпеки комп’ютера і брандмауера Windows

Безпека комп’ютера – питання, який напевно хоча б раз цікавив кожного. Але не кожен вміє вчасно і грамотно захистити свою техніку. Тому це питання заслуговує більш детального розгляду.

оновлення Віндовс

Стандартний сценарій по оновлень ігнорувати фахівці не рекомендують. Разом з конкретними апдейтами найчастіше з’являються компоненти, що сприяють удосконаленню системи безпеки.

Цей процес зачіпає і додатки, якими ми користуємося найчастіше. Таке рішення збільшує стійкість до шкідливих файлів. включити безпеку Windows просто.

Головне – стежити за всіма компонентами ПО, встановленими на комп’ютері. Розробники, перш за все, піклуються саме про систему безпеки, де і виправляють більшу частину помилок.

Ця проблема особливо актуальна для браузерів і торрентів, що завантажують сторонні файли. Майстер Програм – один з незамінних помічників у пошуку оновлень.

Шифрування даних BitLocker

Додатковий рівень шифрування допомагає захищати важливі папки і файли. BitLocker, технологія EFS – рішення, що допомагають впоратися з цією проблемою. Кожна система забезпечується цими інструментами, не потрібно ніяких додаткових установок.

Спочатку клацаємо правою кнопкою мишки по файлу або папці. Вибираємо вкладку зі Властивостями, йдемо в Загальні, в розділ Додатково. Там з’явиться опція, що дозволяє шифрувати дані, включити безпеку Windows.

BitLocker знайти ще простіше, досить ввести назву утиліти в командному рядку. Вона дозволяє шифрувати як окремі дані, так і цілі жорсткі диски.

Шифрування проводиться кількома способами:

  1. Protected Folder.
  2. IObit.
  3. Folder Lock.
  4. TrueCrypt.

Ці програми допомагають захистити дані навіть під час хакерських атак.

Облікові записи користувачів

У будь-якій версії Windows легко змінити тип облікового запису, яка була створена раніше. Це дозволяє розширити права користувача, або їх скоротити. Звичайна запис може стати адміністративної, є і перетворення в зворотному порядку.

Нам спочатку треба зайти в центр керування обліковими записами.

Перед нами з’явиться вікно, де і можна легко працювати з обліковими записами.

Створення другого адміністратора

Якщо є тільки одна обліковий запис, зниження прав до звичайного рівня неприпустимо без складних кроків. Система вимагає наявності хоча б одного адміністратора. Тому створюємо новий профіль, прив’язуючи до нього адміністративні права. параметри безпеки вимагають додаткової настройки.

Переходимо до меню з контекстом, вибираємо нового користувача. Далі потрібно вказати пароль та ім’я. Галочкою відзначаємо рядок з написом, де повідомляється про необмежене терміні дії пароля. Натискаємо кнопку, яка створює новий варіант.

Звичайні призначені для користувача права, за замовчуванням, даються будь-згенерованої облікового запису. У властивостях знаходимо вкладку членства в групах, потім натискаємо на додавання – такий шлях треба пройти для надання розширених можливостей.

Треба вказати «адміністратори» в рядку, де вимагають ввести ім’я об’єкта. параметри безпеки майже встановлені.

Обмеження прав основного користувача

Завдання можна вирішити приблизно тими ж діями, що вже були описані вище. Тільки треба урізати права старої облікового адміністративної записи. Досить видалити профіль з відповідної групи. Перезавантаження комп’ютера дозволить змін остаточно вступити в силу.

Зберігаються відомості за всіма програмами і налаштувань. Але права користувачів залишаються обмеженими. Для нових змін потрібна нова обліковий запис з адміністраторськими правами.

Як присвоїти права заново?

Зміна системних налаштувань неможливо для рядових користувачів. Значок синьо-жовтого кольору – сигналізатор для Windows 7. Він позначає, що для доступу до яких пунктах меню потрібні права адміністратора. При обмеженні в правах не можна вирішувати навіть деякі з повсякденних завдань. Це стосується установки драйверів, наприклад.

Не обов’язково знижувати безпеку Windows для розширення своїх прав. Можна точно керувати можливості для різних груп користувачів, користуючись спеціальними інструментами. Щоб знайти розділ, доведеться пройти такий шлях:

Наприклад, іншим користувачам можна дозволяти підключати сторонні пристрої і проводити дефрагментацію жорстких дисків.

Система безпеки Windows

User Account Control – утиліта для переходів між адміністративними і простими для користувача правами. Вихід версії Windows Vista супроводжувався додаванням цього компонента до інших.

Він необхідний для того, щоб шкідливі компоненти не чинили на систему впливу. І щоб помилки користувача не мали занадто неприємних наслідків.

Як працює цей інструмент? У його будові немає нічого складного. При запуску програм, що змінюють систему, не обійтися без підтвердження кроків, які потребують адміністративних прав. При їх відсутності використання програми припиняється.

Багато користувачів відключили функцію через часті запитів з боку утиліти. Завдяки версії Windows 7 тепер можна вибирати, в якому режимі функціонує система. Досить пройти шлях:

Починаємо з пуску і панелі, відповідальної за управління – йдемо до призначених для користувача облікових записів – починаємо змінювати параметри з контролю цих записів.

Залежність безпеки від локальних дисків з вмістом

Файли і папки, жорсткі і диски і розділи – безпека забезпечується для будь-яких компонентів в системі Windows. Це особливо актуально, якщо потрібен захист для особливо важливих файлів, в тому числі, від випадкового видалення.

Спочатку треба вибрати пункт зі Властивостями. Вкладка Безпека містить два компоненти – пункт «Додатково» і «Змінити».

Як працювати з брандмауером?

Стандартна версія цього інструменту з’явилася ще в Windows XP. Але в наступних версіях компонент зазнав серйозні зміни. Головна відмінність – в тому, що тепер він стежить не тільки за вихідним, а й за що входять трафіком.

Є два найбільш поширених способу для настройки. Наприклад, можна використовувати майстер налаштування програми. Є ще так званий режим з підвищеною безпекою.

Останній варіант дозволяє вибрати будь-які настройки для роботи брендмауерів. Це стосується, в тому числі, вибору профілю і надання йому певних властивостей. Налаштовувати можна списки і програми, служби. Можна вказати елементи, для яких роботу в інтернеті блокувати не потрібно. Доступний і перегляд статистики.

налаштування брандмауера

Налаштування можна знайти в реєстрі. В якому є папки з наступними розділами, що збільшують безпеку вашого комп’ютера.

  • З параметрами методу перевірки автентичності по протоколу IPSec. Це методи по першій і другій фазах.
  • Захист в швидкому режимі з використанням протоколу.
  • З відомостями про службах, для яких доступ до мережі заборонили. І про обмін ключами в основному протоколі.
  • З параметрами строкового типу.

Дбаємо про безпеку, працюючи в інтернеті

Саме Інтернет залишається одним з головних джерел небезпеки для комп’ютера. Не тільки для новачків, але і для досвідчених користувачів. Слабким місцем стає будь-який браузер, якщо користуватися ним без належних навичок. Тому одна з найактуальніших завдань на сьогодні для тих, кого хвилює безпеку вашого комп’ютера– саме захист програмного забезпечення від шкідливих компонентів, які потрапляють через браузери.

Зручний інструмент для розширення функціональності – так звані розширення в браузерах. Але шкідливе ПО часто використовує і цю форму для проникнення в чужі мережі і комп’ютерні засоби. Тому потрібно контролювати розширення в браузері, щоб захистити себе від цієї загрози. Завдяки контролю можна відключити всі елементи розширень, встановлені раніше.

Досить зайти в властивості, щоб знайти потрібний інструмент. Він дозволить налаштувати безпеку для роботи в багатьох зонах Всесвітньої Павутини. Наприклад, можна вибрати цілий набір параметрів по захисту в автоматичному режимі. Відповідний розділ виділяється червоним кольором, щоб користувачі нічого не переплутали і зрозуміли, яка саме частина панелі допоможе їм вирішити задану задачу. Крім того, треба пам’ятати про настройках, які дозволяють очистити історію переглядів і кеш. Це важливий засіб.

Забезпечення безпеки вимагає серйозного і комплексного підходу. Це зменшить ймовірність проникнення сторонніх файлів, здатних пошкодити операційну систему. Головне – не забувати про кожного інструменті. Рекомендується встановити і антивірусні комплекси.

Ссылка на основную публикацию