На флешці не видно файлів і папок (а раніше вони там були)

Питання від користувача

Добрий день.

У мене на флешці були різні документи і папки. Після переустановлення системи, я не знаходжу жодних файлів на флешці, вони тепер стали не видимими (хоча, місце на ній займають, бачу у властивостях диска).

Як їх відновити, чому вони могли стати невидимими …?

Добрий день.

Гхм, одні із самих основних причин такої проблеми: вірусне зараження флешки (або вашого ПК), збій в файлової системі флешки (хоча при цьому, звичайно, Windows пропонує перевірити накопичувач на помилки), з якоїсь причини атрибути файлів і папок були змінені на “приховані” (а провідник за замовчуванням їх не показує).

Власне, в статті розгляну, як можна вирішити цю проблему …

Що робити з “невидимість” файлів

1) Вмикаємо відображення прихованих файлів

І так, перше, з чого рекомендую почати – це налаштувати провідник так, щоб він став відображати всі приховані і системні папки і файли.

Як це зробити:

 1. натисніть поєднання клавіш Win + R (Має з’явитися вікно “Виконати”);
 2. введіть команду control folders і натисніть OK. Якщо у вас не спрацювала ця команда (раптом?), Скористайтеся другим способом, його привів трохи нижче.

  control folders – відкриваємо параметри провідника

   

 3. далі відкрийте меню “Вид”, і в додаткових параметрах в підрозділі “Приховані файли і папки” пересуньте повзунок в режим “Показувати приховані файли, папки і диски”. Додатково також зніміть галочки з пунктів приховування захищених системних файлів, і розширень. Натисніть OK.

  Параметри провідника – тепер будуть видні приховані папки

   

 4. Усе! Тепер якщо зайдете на флешку – зможете побачити всю інформацію, що на ній знаходиться.

До речі, також відкрити настройки провідника можна за допомогою панелі управління Windows: переведіть відображення в “дрібні значки”, і виберіть “Параметри провідника”. Див. Приклад нижче.

Параметри провідника (як в них ще можна увійти)

2) Вибір альтернативи провіднику (Far Manager)

Взагалі, я б порекомендував до провідника мати ще який-небудь файловий командер (менеджер). Їх досить-таки багато, але мені особисто імпонують два: Total Commander і Far Manager. Другий, на мій погляд, як не можна краще підходить, коли виникають різного роду проблеми, наприклад:

 • якщо в каталозі дуже багато файлів, і провідник зависає – Far без праці увійде в нього і допоможе знайти або видалити зайві файли;
 • легко і швидко можна змінити атрибути будь-яких файлів (Far бачить все);
 • при запуску старих програм, яким необхідно передати через командний рядок певні параметри …

FAR Manager

Головне вікно FAR

Багатьох користувачів відлякує зовнішній вигляд цього файлового менеджера (але повторюся, за можливостями він не поступиться того ж Total Commander!). До “синім” колонкам швидко звикаєш, і вони стають як “рідні” (можу помилятися, але зараз йому легко можна поміняти зовнішній вигляд).

Тепер про те, що робити в Far для того, щоб приховані файли зробити відображеними:

 1. відкриваєте Far і тиснете поєднання клавіш ALT + F1 – має з’явитися невелике вікно з вибором диска;

  Far. вибираємо диск

   

 2. далі, зайшовши на диск / флешку, ви побачите всі файли на ньому (Far показує абсолютно всі приховані і системні папки, файли). Можете просто скопіювати всі потрібні файли до себе на жорсткий диск (для цього можна використовувати навіть мишку (не обов’язково клавіатуру));
 3. а можна в Far змінити атрибути файлів, щоб зробити їх видимими. Для цього виділіть всі файли на флешці (поєднання кнопок Shift + Home і Shift + End, файли повинні стати жовтими). Після виділення натисніть поєднання клавіш Ctrl + A.

  виділення файлів

   

 4. після чого прибираємо всі хрестики (і знаки питання) в дужках (можна за допомогою мишки, можна за допомогою кнопок “a”, “r”, “h” та ін.). Далі натисніть кнопку “Set” (встановити / задати).

  Зняття атрибутів приховані, архівні, системні та ін.

   

 5. все, тепер ВСЕ файли повинні стати видимі в провіднику (та й в інших програмах).

Примітка: всі поєднання клавіш я привів для Far v.3, використовувані за замовчуванням.

3) Перевірка флешки на помилки

Якщо навіть Far не «побачив” даних на флешці, можливо варто перевірити її на помилки (наприклад, якщо ви неправильно відключили флешку з USB-порту, таке цілком могло статися. Або ПК вимкнувся під час копіювання на неї інформації …). Провести перевірку можна штатними засобами Windows.

Для цього, необхідно відкрити “Цей комп’ютер” ( “Мій комп’ютер”) і натиснути правою кнопкою мишки по вашій флешки: в меню вибрати “Властивості”.

властивості флешки

Далі відкрийте вкладку “Сервіс” і натисніть на кнопку “Перевірити” (знадобляться адміністраторські права).

Сервіс – перевірити флеш-диск на помилки

Після чого погодьтеся на перевірку диска (до речі, Windows може відразу ж повідомити, що на ньому вона виявила помилки, як в моєму випадку).

Ми виявили помилки на цьому диску. Перевірити його!

По завершенню перевірки файлова система флешки буде відновлена. Серед нових папок на накопичувачі може з’явитися “FOUND.000” – в ній будуть відновлені файли (для їх читання скористайтеся утилітою unCHKfree, наприклад). Але як правило, в більшості випадків, після перевірки – флешка починає працювати в нормальному режимі, і копатися з “FOUND.000” немає особливого сенсу …

4) Перевірка флешки антивірусним продуктом

Якщо у вас є штатний класичний антивірус в системі – перевірте ім.

Якщо класичного антивіруса в системі немає, рекомендую скористатися яким-небудь онлайн-сканером. Про кращих з них я висловлювався тут: 

Особисто мені імпонує ESET Scaner (невелика вага програми, укупі з потужними фільтрами сканування, не залишають шансів більшості вірусів).

Покажу нижче, як проходить перевірка в ESET Scaner. Після завантаження та запуску антивірусного модуля (а він важить всього кілька мегабайт), рекомендую включити виявлення потенційно небезпечного ПО, і задати параметри сканування (цифра 2 на скрині нижче).

ESET Scaner – вимикаємо виявлення небезпечного ПЗ

Далі бажано вибрати оперативну пам’ять, завантажувальний сектор, системний диск з Windows (зазвичай це “C: \”. Якщо що – такий диск позначений значком Windows), і саму флешку. Після чого можна приступити до сканування.

Вибір накопичувача для сканування

Час сканування залежить від вибраних дисків в попередньому кроці, від розміру вашої флешки і кількості файлів на ній. Рекомендую дочекатися до остаточного завершення процесу.

Йде перевірка ПК – просто чекаємо результатів

Якщо будуть виявлені віруси, не зайвим буде прогнати систему ще кількома антивірусними продуктами. Порекомендував би цей матеріал: 

5) Якщо інформація з накопичувача була видалена

Якщо дані на флешці були випадково вами видалені (або це зробив вірус, або помилково відформатували накопичувач) – не поспішайте впадати у відчай. Швидше за все, більшу частину інформації вдасться відновити.

Ссылка на основную публикацию