Миша для комп’ютера і її види

Привіт читачі блогу!
У цій темі розглянемо миша для комп’ютера її види та можливості. Призначення і використання кнопок, а також застосування коліщатка мишки.

Комп’ютерна миша це таке периферійний пристрій, без якого майже неможливо уявити роботу на сучасному комп’ютері. Давайте розглянемо особливості та види комп’ютерних мишей.

  • механічна

це миша для комп’ютера , яка влаштована на основі кульки і декількох датчиків її переміщення. Великий недолік засмічення і знос механічних елементів ще для роботи потрібен спеціальний килимок. (Майже вийшли з ужитку)

  • Оптика – лазерні та оптичні

Не мають рухомих частин, тому вони майже не зношуються і практично не засмічуються, а значить рідко виходять з ладу (найбільш використовувані).

  • геймерські

Такі миші використовуються для відеоігор і можуть мати до 20! клавіш, для нормальної роботи вони не потрібні.

  • бездротові

Працюють через порт «Bluetooth» або по радіохвилях єдиний плюс не мають дроти. Харчуються вони від акумулятора або від батарей, а це зайва вага, що заважає в роботі. Харчування на довго не вистачає через що доводиться міняти батарейку що означає великий мінус і до всього не завжди коректна робота.

Робота з мишею

Розглянемо принцип роботи звичайної мишки з двома клавішами і коліщатком між ними, яке в окремих випадках можна використовувати, як кнопку, оскільки воно має можливість натискання.

призначення кнопок

  • Ліва кнопка:

Одиничний клацання (клік) використовується, щоб виділити будь-якої об’ект.Прі наведенні курсору на об’єкт (папка, файл, ярлик) з’являється меню, що випадають з описом і розташуванням даного об’єкта.

Перетягування: наводимо курсор на об’єкт, затискаємо ліву кнопку миші і не відпускаючи перетягуємо, наприклад ярлик на столі в інше місце після чого відпускаємо клавішу все ярлик на новому місці. Таким же методом перетягування можна створювати ярлики потрібних програм з меню пуск або провідника. Заходимо в «Меню пуск» вибираємо потрібну програму і перетягуємо її на «Робочий стіл» вище описаним способом. Ось таким способом перетягування ми отримаємо ярлик на обрану програму.

Подвійний клік служить для відкриття файлів, папок, і запуску программ.В текстовому редакторі (як приклад редактор Microsoft Word) швидкий подвійне клацання виділяє слово, а потрійний весь абзац.

  • Права кнопка:

Виробляє виклик контекстного меню, клацаємо один раз по робочому столу або по файлу, ярлику в будь-якій програмі всюди можна спостерігати спливаюче вікно контекстного меню. Якщо затиснути клавішу перемикання, і натиснути правою кнопкою по об’єкту, то контекстне меню вже додатися на кілька пунктів. Також правою кнопкою можна перетягнути файли, як і лівої, але в даному способі з’явитися контекстне меню, де буде запропоновано копіювати, перемістити або ж просто створити ярлик.

  • коліщатко:

Використовується в основному для гортання сторінок (скролінг) але є ще кілька цікавих функцій. При перегляді сторінок, якщо натиснути на коліщатко з’явиться приблизно ось такий символ.

Наводимо курсор вище символу, і сторінка пішла вгору, чим вище курсор, тим швидше прокрутка також вниз вліво і право.

Використання коліщатка в якості кнопки клацаємо по посиланню для завантаження сторінки в новій вкладці. Для чого це потрібно? Наприклад: читаємо якусь статтю і зустрічаємо в тексті зацікавлені вас посилання, хочеться дочитати статтю і на заслання подивитися. Звичайно, можна в цій ситуації зробити клацання правою кнопкою по посиланню відкриється контекстне меню, де потрібно буде вибрати «відкрити в новій вкладці”.

Другий варіант більш зручний і швидкий ми просто наводимо курсор на одне з посилань і виробляємо клік коліщатком мишки по посиланню. Тут же в новій вкладці починає завантажуватися сторінка, а ви спокійно дочитувати статтю і потім переходите на нову вже завантажену сторінку. Ці ж дії можна зробити при не робоче коліщатку в поєднанні клавіші Ctrl + клік лівою кнопкою миші.

масштаб сторінок

Ctrl + Коліщатко мишки вгору – збільшити

Ctrl + Коліщатко мишки вниз – зменшити

Ctrl +0 (нуль) – Повернутися до початкового розміру

Ось і все про що я хотів написати на тему: миша для комп’ютера . Сподіваюся, хтось дізнався для себе нове, і буде успішно застосовувати ці знання при роботі на ПК.

Ссылка на основную публикацию